Sari la conținut

Duminica 02.03.08 Pe Cheia


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

lume lume

am vb la parc azi sa mergem spre azuga la un concurs de gatit (am auzit ceva si de mancare pe moka) la intoarcere o luam pe cheia

credeti-ma va merita o sa fie super peisajul distractie mancam in natura , poze ce vreti voi si cel mai important o luam pe cheia(suntem 5 motoare cu pasageri cu tot care plecam de la mogheorosi deci cel mai bine sa ne intalnim sa plecam in grup

inca un nr de telefon pe langaa lui krup pt orice eventualitate

0766.73.76.79

noi ne intalnim la 8 la 8 juma plecam pe la 9 cred ca ajungem la arc daca voi acolo va intalniti cel mai bine este sa vb la telefon la ora 8 si cateva minute sa stabilim clar!

 

PS eventuale modificari de traseu intre azuga si cheia vor fi discutate la fata locului in functie de vreme si de, dorintele grupului

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ce s-a intamplat. Ati mai fost. Eu am trecut sambata pe la 9.05 si nu era nimeni

Da, in principu a fost o gramada de lume. Eu unul am intarziat (am ajuns la arc la 9:35), am mers dintr-o bucata pana la Petrom in Valenii de Munte, si am vazut prea tarziu un grup relativ numeros de motociclisti la Manastirea Cheia (intrasem pe linie continua si nu mai aveam unde sa intorc). Am oprit intr-o parcare fix in varful dealului, am plecat dupa ce am vazut ca au trecut 2-3 motociclete, dar am uitat sa-mi inchid fermoarul la jacheta si nu mai aveam unde sa trag pe dreapta, asa ca pana am reusit cat de cat m-au mai depasit cateva motociclete. I-am ajuns un pic mai jos pentru ca un baiat a cazut (usor) si s-a julit la genunchi, la un cot si la carena de pe spate. Dupa asta am fost impreuna (cu cei mai rapizi 4-5) pana la iesirea din Sacele (aici cred ca astia au intrat in Brasov), dupa care m-am mai intalnit cu cei mai lenti in benzinaria din Darste si am mers impreuna pana in Azuga (unde ei au oprit exasperati de un autobuz ce scotea fum negru si nu putea fi depasit), dupa care ei m-au depasit in Busteni unde eu am oprit pentru peisaj si masa de pranz. In principiu au fost mai mult sau mai putin in grup 10-15 motociclete si macar alte 10 pe invers (Valea Prahovei cu intoarcere pe la Cheia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut moldovene_felicitari pt hotararea cu care ati abordat plimbarea de astazi (tinand cont de ce se spunea la meteo)_pacat ca tocmai tu,initiatorul,ai lipsit la plecare_pacat ca si cei cu care ar fi trebuit sa mergi nu te-au astepat_vezi,cam asa merg lucrurile cand grupul nu este format cu atentie_oamenii n-au nicio vina_au vrut sa se plimbe si nu a contat decat asta_poate te-ai suparat pe mine cand am zis ceva de antrenamentul la ruse_imi cer scuze,dar raman la parerea mea,ca stiu ce inseamna deplasarile in grup_vezi ce importanta este o intarziere?_nu ai mai facut pauzele cu care nici ceilalti nu prea erau de acord_i-ai dat caleala si scopul tau nu a mai fost plimbarea,ci sa-ti ajungi din urma colegii de grup_in locul tau,eu pe-asta as numi-o antrenament,ca sigur ai avut ceva de invatat_cel putin,ti-ai luat covrigi?_si ai grija,ca daca-ti amorteste repede funduletul,s-ar putea sa fii o problema la evenimentul grecia_cam confuza descrierea ta despre plimbarea de azi_ dar nu conteaza decat ca ati iesit,v-ati simtit bine si ce este cel mai important v-ati intors cu bine acasa,atat voi,cat si motoarele voastre_felicitari tie si tuturor celor ce s-au dat astazi_cu respect si fara suparare"MC"_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut moldovene_felicitari pt hotararea cu care ati abordat plimbarea de astazi (tinand cont de ce se spunea la meteo)_pacat ca tocmai tu,initiatorul,ai lipsit la plecare_pacat ca si cei cu care ar fi trebuit sa mergi nu te-au astepat_vezi,cam asa merg lucrurile cand grupul nu este format cu atentie_oamenii n-au nicio vina_au vrut sa se plimbe si nu a contat decat asta_poate te-ai suparat pe mine cand am zis ceva de antrenamentul la ruse_imi cer scuze,dar raman la parerea mea,ca stiu ce inseamna deplasarile in grup_vezi ce importanta este o intarziere?_nu ai mai facut pauzele cu care nici ceilalti nu prea erau de acord_i-ai dat caleala si scopul tau nu a mai fost plimbarea,ci sa-ti ajungi din urma colegii de grup_in locul tau,eu pe-asta as numi-o antrenament,ca sigur ai avut ceva de invatat_cel putin,ti-ai luat covrigi?_si ai grija,ca daca-ti amorteste repede funduletul,s-ar putea sa fii o problema la evenimentul grecia_cam confuza descrierea ta despre plimbarea de azi_ dar nu conteaza decat ca ati iesit,v-ati simtit bine si ce este cel mai important v-ati intors cu bine acasa,atat voi,cat si motoarele voastre_felicitari tie si tuturor celor ce s-au dat astazi_cu respect si fara suparare"MC"_

Eu nu tin neaparat sa merg in grup - ca asta implica o constrangere ca la armata sa te tii de program (eu pot asta dar sotia mea nu a facut armata asa seriaosa ca mine) - dar in principiu mi se pare util sa mergi pe un traseu umblat si daca cineva are o problema sa-l ajuti cu ceva - si ieri am consumat din trusa medicala niste chestii de 1.5 lei de genul "batista imbibata in alcool" si 2-3 bandaje cu adeziv.

Aproape tot ce imi doresc de la "comunitatea motociclistilor" e ca daca cumva ajung si eu in sant sa opreasca macar 1 motociclist dotat cu telefon mobil si mini-trusa medicala, si in functie de gravitatea evenimentului fie sa sune la 112 fie sa-mi ofere un dezinfectant, niste bandaje cu adeziv si eventual un calmant ca poate dupa un timp totusi o sa ma doara (calmantul l-au dat altii la evenimentul minor mentionat mai sus, nu eu, ca nu cumva sa inteleaga cineva ca eu sunt super-man cu trusa de salvat motociclisti).

 

In rest sa stii ca vremea a fost buna cu exceptia a doua-trei rafale de vant la Brasov spre intrarea in Timisul de Jos (Darste), cand si masinile incepusera sa mearga cam serpuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in principu a fost o gramada de lume. Eu unul am intarziat (am ajuns la arc la 9:35), am mers dintr-o bucata pana la Petrom in Valenii de Munte, si am vazut prea tarziu un grup relativ numeros de motociclisti la Manastirea Cheia (intrasem pe linie continua si nu mai aveam unde sa intorc). Am oprit intr-o parcare fix in varful dealului, am plecat dupa ce am vazut ca au trecut 2-3 motociclete, dar am uitat sa-mi inchid fermoarul la jacheta si nu mai aveam unde sa trag pe dreapta, asa ca pana am reusit cat de cat m-au mai depasit cateva motociclete. I-am ajuns un pic mai jos pentru ca un baiat a cazut (usor) si s-a julit la genunchi, la un cot si la carena de pe spate. Dupa asta am fost impreuna (cu cei mai rapizi 4-5) pana la iesirea din Sacele (aici cred ca astia au intrat in Brasov), dupa care m-am mai intalnit cu cei mai lenti in benzinaria din Darste si am mers impreuna pana in Azuga (unde ei au oprit exasperati de un autobuz ce scotea fum negru si nu putea fi depasit), dupa care ei m-au depasit in Busteni unde eu am oprit pentru peisaj si masa de pranz. In principiu au fost mai mult sau mai putin in grup 10-15 motociclete si macar alte 10 pe invers (Valea Prahovei cu intoarcere pe la Cheia).

 

 

Domnule Moldovan, trebuie sa va multumesc inca o data pentru ajutor si pentru "petice" :wave:

 

Va raman dator, dar sper sa-mi onorez datoria in cu totul alte conditii decat cele in care mi-am creat-o :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...