Sari la conținut

Vreau Sa Schimb


tudorik92
 Share

Postări Recomandate

vreau sami vand aprilia sr 50 sa mai pun cv si sami iau un malaguti madison 125 .....ce parere aveti....motor , fiabilitate.....etc.

 

imi place sa fac plimbari mai lungi si mii incomod asta de 49 pt k este destul de usor shi pe drumurile romanesti....imi place sa ies k pretenii la picnic...... shi sub sa numi incap toate , topcase nu merge k arata caraghios............

 

 

cv pareri.......multumesk mult...

post-20581-1204460894_thumb.jpg

post-20581-1204460990_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea e buna dar nu cea mai buna...ce zici de un motor? :wave: Ce tot scuter...dak tot vrei ceva mai puternic ar merge ceva de 500cc . sau un Cbr f4i de 600cc. :burnout: Si e si f fiabil...

 

frate ai inebunit lumea cu f4i`ul tau :crack: :crack: tu nu intelegi ca vrea sa care cu el ?? si zic ca un maxi scuter ar fi ideal , asta daca vrei sa ramai la transmisie automata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea e buna dar nu cea mai buna...ce zici de un motor? :crack: Ce tot scuter...dak tot vrei ceva mai puternic ar merge ceva de 500cc . sau un Cbr f4i de 600cc. :wave: Si e si f fiabil...

 

is mai moooolte motive :

 

1. locul de sub sa vreau sa fie cat mai mare k imi place sa ies k pretenii la piknic .......shi vreau sami incapa de toate .....de la sistem audio....( care am si pe aprilia ) :burnout: pana la un gratar mikutz pliabil......un saculet cu carbuni......un motor nu ma poate multumii.......

2. io nu am ink 18 ani sami fac A ....imi trebuie pana in 125 ccm

3. consumul deosebit de mic la malaguti pana in 3%

 

..etc.....

 

am fost k un madison de 250 shi mia placut enorm .......da nu stiu ce se aude despre fiabilitate.....ca si firma ii destul de buna....... daca ma poate ajuta careva....nu ezitati..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate ai inebunit lumea cu f4i`ul tau :crack: :lol: tu nu intelegi ca vrea sa care cu el ?? si zic ca un maxi scuter ar fi ideal , asta daca vrei sa ramai la transmisie automata :lol:

 

Shhh...si tu esti inebunit dupa el :burnout: :wave: Sau ai uitat? :lol:

Dak vrei sa cari bagaje poti lega dupa el o remorca de dacie...un cbr cu 120 Cp duce si remorca de tractor... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shhh...si tu esti inebunit dupa el :wave: :crack: Sau ai uitat? :lol:

Dak vrei sa cari bagaje poti lega dupa el o remorca de dacie...un cbr cu 120 Cp duce si remorca de tractor... :crack:

 

da ..dar macar tin in mine nebuneala asta nebuna :burnout: , yo zic ca 2 remorci ar fii ok , in caz ca vrei sa muti mobila din casa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SR este superscuter, orice s-ar spune...iar malaguti au motoare de aprilia

 

 

is sooper multumit de sr 50 .....am luat dupa bord 100 k 2 persoane.....shi nus gogoshi........dar e destul de usurel......106 kg .....si la viteza ii nu sta f bn pe drum......la fiecare groapa ( :burnout: romania ) ai senzatia k decolezi (zik la viteza 80<). La plimbari mai lungi park nu imi place sa-l tin tot turat la max........de aia vreau sal vand.....ma gandesk undeva la 33 mil (toba sport leo vince,carb marit,cauciuc spate nou ( de 3 sapt lam schimbat ) ,sistem audio, stare estetica tehnica f buna , carte identitate RAR , inregistrat primaria BN , verificare tenica pana in 08.2009 , asigurare platita pana in iunie . ce ziceti ii moolt 33 de mil .........oricum pe mai pootin nu il dau......

post-20581-1204526596_thumb.jpg

post-20581-1204526641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ai dat pe cauciucul de pe spate? :crack:

 

Bafta :burnout:

 

ii 140 x mnuj............ shi am dat 1 mil 800 .......nu am vrut sa mil iau din targ k pana meh......am zis k poate are aderenta mai buna unu mai de " firma " k tot k nu ii soooper firma gen pirelli ......dunlop......da nui nici firma " scooter " .....mnoh is multumit de el... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti zic parerea mea despre pret...mie imi place la un scuter sa nu i lipseasca nimik(nici un surub)...la tine lipseste ceva suruburi, lipseste gemuletu din fata(care da un estetic deosebit acestor modele de aprilia), si carena i nituita...

Asa sunt eu mai pretentios in unele chestii...mai ales cand cumpar ceva second...

.....................................................................................................................................................

Per total sa zicem un 28 mil ar merita(considerand ca scuterul are motorul original, si pana in 10000km. Si purtat usor cu ulei de calitate acesti km) :burnout:

...

Spor la vanzare!

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca ai senzatia de decolat pe aprilia sr nici la 100(sunt 2 scutere mai mari ca dimensiune de 49cc , aprilia sr si gilera runner , amandoua au si motorizare de 125cc , aceleasi suspensi si aceleasi dimensiuni la roti , aceleasi frane .ca cel de 49 ) , si chiar sta foarte bine pe drum , e un scuter destul de greu pentru un motor de 49cc , nu crezi ? .Zici ca e cam usurel , ai mers pe vreun piaggio tiphon dinala ?, daca iei o groapa sare ca o minge inca 50 de metri .

 

Daca nu ar avea stabilitate , inseamna ca cel de 125 ar fi sinucidere , e acelasi scuter cu un motor mai mare , si cu o putere mai mare , si greutatea e nesemnificativa .

 

Mai gandestete tudorik :burnout:

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apriliau de 125cc are racire pe aer si samana cu www-u de 49cc.. si are cateva chestii modificate...carterul mai mare, instalatia electrica mai diferita...in principiu pare mai masiv din pricina tobei si e mai greu cu 11 kg decat cel de 49cc.

 

A si aprilia sr sunt f grele pt un motor de 49cc...99kg gol si 106,1 kg cu rezervoarele pline. Si mi se par si f stabile la 100km...desi ai senzatia ca zbori :burnout:

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca am s'o zic vreodata insa il vand si eu pe al meu :cheers:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...2002-83101.html

 

Bafta la vanzare ~

ai un UP de la mine.

Recomand scuterul il stiu de cand era in bacau.

Foarte ingrijit si toate alea. ( 12300 km facuti cu grija )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apriliau de 125cc are racire pe aer si samana cu www-u de 49cc.. si are cateva chestii modificate...carterul mai mare, instalatia electrica mai diferita...in principiu pare mai masiv din pricina tobei si e mai greu cu 11 kg decat cel de 49cc.

 

A si aprilia sr sunt f grele pt un motor de 49cc...99kg gol si 106,1 kg cu rezervoarele pline. Si mi se par si f stabile la 100km...desi ai senzatia ca zbori :cheers:

 

stiu este stabil dar malaguti medison este shi mai shi la 153 kg gol......shi 2 nu imi place sa il chinui.......49 este pt orash........dak vreau sa ies la plimbari mai lungi ar trebuii sa trag de el mai ales k 2 persoane k singur nu ma duk :wave: :cheers: .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crettz vine alceva la rand??? :wave: Un motor?

 

Eh si scuteru face toti banii! E f ingrijit...

 

 

baaaa esti cu capu ? :cheers: :cheers:

Vinzi bijuteria ?

 

 

Bafta la vanzare ~

ai un UP de la mine.

Recomand scuterul il stiu de cand era in bacau.

Foarte ingrijit si toate alea. ( 12300 km facuti cu grija )

 

Ms de aprecieri baieti, dar din pacate asa bun cum e nu prea mai face fata cererilor mele. Si decat sa'l chinui mergand la limita ca sa ma pot tine dupa altii m'am decis sa il dau. Normal ar fi trebuit sa vina motoru', insa din motive strict financiare mai are de asteptat. Cu putina silinta si ajutor de'acolo de sus pe 7-8 aprilie voi fi posesor de cat. A si B, asa ca m'am gandit pt. inceput sa "uzez" putin permisul cu un Runner FXR sau DNA 180. Oricum, indiferent de ce s'ar intampla prima dragoste nu se uita niciodata :D . Daca n'am sa il dau cum vreau eu il mai pastrez si evident am sa'l mentin ca si pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
vreau sami vand aprilia sr 50 sa mai pun cv si sami iau un malaguti madison 125 .....ce parere aveti....motor , fiabilitate.....etc.

 

imi place sa fac plimbari mai lungi si mii incomod asta de 49 pt k este destul de usor shi pe drumurile romanesti....imi place sa ies k pretenii la picnic...... shi sub sa numi incap toate , topcase nu merge k arata caraghios............

 

 

cv pareri.......multumesk mult...

iao incet in sus ,cred ca un 150 tiar prinde bine ,mai ai timp sa ajungi la motor ,daca te pot ajuta si eu aduc din Italia scutere ,poti sa ma contactezi la euro100kgs@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...