Sari la conținut

Bucuresti - 09.03.2008- Logan B-73-CTZ


passtefan
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa subliniez ca dintr-un topic unde s-a vorbit despre un accident, s-a ajuns sa fie un topic unde curg muci si lacrimi... Mergeti fratilor cum vreti, ca multi sunt zmei, dar nu mai plangeti de-a-n boulea pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, am zis sa nu pomenesc de aventura mea, da' a mea e mai 'amuzanta' asa ca hai sa te binedispun (si banui ca si pe AK_Raptor :rose: ) dupa patania ta :D

 

Foarte scurt: Eu pe banda 2, autobuz aproape de statie, pe banda 1. In fata autobuzului, masina oprita (eu nu o vedeam) pe stationarea interzisa. Eram cam pe la jumatatea autobuzului, mergand lejer, cand vad ca se aprinde semnalizarea (aia laterala) pe stanga. Imi zic 'ei, doar n-o fi tampit'. AÂş, sofer de autobuz, sa nu fie tampit? A tras stanga, s-a urcat pe banda mea, exact pe locul unde eram eu inainte. Eu eram deja pe macadam, in niste gropi ingrozitoare, incercand sa imi mentin echilibrul si sa gasesc cacatul ala de claxon, da' nu reuseam sa imi desprind degetul mare, crispat si el pe ghidon.

 

La 10 metri mai in fata, boul trage in statie. Ma opresc langa geamul soferului, ii bag niste pumni in geam, incerc sa-l deschid, ala incepe sa injure. Ii proptesc motorul in fata autobuzului sa-i iau numarul si incerc sa scot telefonul sa sun la Politie. Ete surpriza, cine coboara pe usa din fata a autobuzului? Un puțoi comunitar (cred), in uniforma de politie, cu vesta reflectorizanta pe el. Imi zic: ooo, ce frumos, sa vezi ce-l arde... Ti-ai gasit, boul ala face un pas spre mine, da' elegant din mana si spune 'circulati, va rog!'.

 

Am innebunit. Am pus motorul pe cric, m-am dat jos, mi-am scos casca si am facut doi pasi spre politist, injurand de toti dracii. Deja tremuram de nervi, prietena mea (pasagera) incerca sa ma tina, da' nu i-a mers :lol: Vaca de politai a facut repede doi pasi inapoi, s-a suit in autobuz si i-a zis soferului sa inchida usa. Eu, dupa el, ca un Rambo ce sunt. I-am urlat lu ala sa se dea jos sa discutam despre situatia in chestiune, da' s-a facut ca nu aude si i-a facut un semn discret soferului sa o intinda. Ala mi-a ocolit frumos motorul si a plecat cu autobuzul spre destinatii mai calde.

 

Am reusit sa ma calmez doar dupa ce am fost la politie si nenea politai de serviciu mi-a spus pe un ton plictisit sa revin a doua zi cu o plangere, mi-am dat seama ca oricum ii doare'n cot si n-am sanse sa-l prind pe garcelul ala mic. Am baut un cappucino caldut si m-am relaxat. Bine ca n-am picat :P

 

Na, asa-s eu mai incoerent si scriu posturi lungi, acu' ma amuz cand imi aduc aminte, probabil ca daca picam pe macadamul ala de la linia de tramvai nu era la fel de vesel.

 

Am vazut ceva asemanator in Bacau, la iesirea inspre Bucuresti. Un TIR pleaca de pe loc, brusc, luandu-si avant, de pe banda 1, depasindu-l pe cel care stationa in fatza lui. Cu TIR-u tre sa iesi in larg de tot, eventual intrand si oleak pe contrasens. 2 motociclete veneau cu farurile aprinse si cam cu 80 la ora pe banda doi pe acelasi sens de mers cu TIR-ul si s-au trezit cu TIR-ul aluia ca ocupa cele 2 benzi de mers, si ceva din contrasens. Unu dintre motociclisti a franat si a oprit la limita, aproape de TIR, celalalt avea si pasager si a intrat pe contrasens, pe prima banda, franand, iar din fatza ii veneau masini pe a doua banda.

Au avut noroc :D , ca se putea termina urat :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,si daca nu te lovesti de el , el n-are nici o vina si cum naiba sa nu fim efectiv donatori de organe , toti care ma aud ca merg cu motocicleta "stii cum vi se spune?donatori de organe .... hi,hi,hi","da mai stiu,scutiti-ma",oricum voi continua sa merg , dar cred ca singura solutie pt a fi cat de cat si noi , motociclistii in siguranta , este modificarea drastica a codului rutier , suntem victime sigure , si cred ca toti sunt constienti de asta

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 06:48 -------------
salut , in nebunia de dupa accident am retinut gresit ordinea celor 3 litere de pe nr , NR LOGANULUI GALBEN este B - 25 - CZT , daca mai are vreo importanta moderatorii sa modifice si in titlu

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 06:50 -------------
chiar imi cer scuze celui cu nr B-73-CTZ , el neavand nici o vina , cine o fi el .... , dupa anumite investigatii nr corect este B-25-CZT

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 06:58 -------------
aaa,si acum de dimineata cei doi moderatori de la Antena 1 tocmai dadeau cuprinsul stirilor , si ca titlu "motociclistii provoaca din nou accidente in trafic " , si au aratat parca un scuter daramat , nu stiu exact stirea , dar fie ce o fi tot motociclistii sunt de vina , peste tot iti vand scutere si motociclete , ba nu mai au nici un fel de taxe de import , fata de masini , deci chiar ma imbie sa le cumpar , dealerii fac super bani cu noi , si apoi toti ne vaneaza in trafic , ca la Balcicul lui Tiriac , cei cu masini dau peste tine , nu l-am vazut , vine garcelul , nu , nu te-ai lovit , esti vinovat cu toate ca ti-a taiat calea , vine presa ....MOTOCICLISTII PROVOACA IAR ACCIDENTE IN TRAFIC :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa,si acum de dimineata cei doi moderatori de la Antena 1 tocmai dadeau cuprinsul stirilor , si ca titlu "motociclistii provoaca din nou accidente in trafic " , si au aratat parca un scuter daramat , nu stiu exact stirea , dar fie ce o fi tot motociclistii sunt de vina , peste tot iti vand scutere si motociclete , ...

 

Azi dimineatza au dat la TV 2 accidente "moto" din Bucuresti, unul de fapt era provocat de un scuterist afumat care lovise o pietoanta care traversa pe rosu, si la al doilea moto derapase si de fapt se lovisera doua masini, prima evitand motociclistul... Soferita din a doua masina era si ea afumata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de dimineata,ceva gen ora 6 , nu dadusera decat scuterul,cei de la antena 1,dar ...ideea era ca au zis ceva "fuck,iar cretinii astia cu motocicletele lor , pur si simplu ne omoara pe strada", am citit ca a derapat baiatul acela la piata presei libere,naspa,mai gresim si noi naiba,sper sa nu fie grav si sa se insanatoseasca repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...