Sari la conținut

12.03.2008 ~22:00 - Moghioros - Bucuresti


packardb
 Share

Postări Recomandate

Cred ca nu citesti atent, in primul rand am scris ca "am fost agresata de niste animale de genul celor de la Moghioros" - pt ca eu m-am trezit cu niste pumni in stomac, cap spart si alte "daruri" de genul asta degeaba nu cum ai inteles tu: "ca te-au molestat baietii la moghioros" pt faptul ca acele persoane erau prost dispuse si eu mergeam de la metrou spre casa...nu mai vb de durere, suferinta, frica de a iesi pe strada etc.

Vreau sa te intreb daca erai in locul meu gandeai la fel? De ce in tara asta totul se rezolva cu lovituri si batai? La "chinuri groaznice" m-am referit la cei care dau bataie (despre ei vb) si ma gandeam daca-s curiosi sa cunoasca aceste dureri, pt ca repet loviturile astea sunt greu de suportat si durerile-s groaznice, dar tu intelegi ce vrei.Si totusi imi spune cineva "de ce nimeni nu interzice LEGEA PUMNULUI"? Iar cu motociclisti, soferii nu am nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PPS: Deci hotarati-va... motociclist accidentat de audi, audi de vina, audi luat bataie? motociclist accidentat de audi, motociclist de vina, motociclist fugit, audi luat bataie? sau mix intre cele doua? Hai ca apar useri noi care au fost acolo cica si pare-mi-se ca au vazut lucruri diferite, vreo ruptura in time-space-continuum sau ce dreacu'? Nu mai inteleg nimic. ;)

 

motociclist accidentat de audi prin acrosare laterala datorata unei dezechilibrari anterioare a motociclistului, sofer audi batut, motociclist fugit. Dezbatem aiurea, cf. legii soferul e vinovat pt schimbarea benzii de sens fara asigurare + semnalizare. Cf. moralitatii moto e vinovat pt ca s-a crezut mult prea zeu. Cf. legii de ordine publica tovarasii motociclistului sunt vinovati de lovire si vatamare corporala ... dar asta e alta poveste. Facem atata tam-tam pt un rahat de accidente din cele peste 20 care se intampla zilnic in Bucuresti ... sa fim seriosi parca s-a lasat cu 3 morti si 25 de raniti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e de principiu, daca va comportati ca niste animale, o sa fiti tratati ca niste animale. Momentan presa nu a preluat stirea, dar daca va luati o imagine de huligani, nici dracu n-o sa mai ridice un motociclist rupt in doua de pe jos la fel cum nimeni nu intervine cand vezi un tigan cu un cutit infipt in spate.

 

Adica tipul din Audi se da jos din masina, vine la motociclist sa vada daca e ok si e luat la bataie? Cineva merita impuscat in picior. Nu soferul masinii.

 

Multe uscaturi si-n lumea motociclistilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu citesti atent, in primul rand am scris ca "am fost agresata de niste animale de genul celor de la Moghioros" - pt ca eu m-am trezit cu niste pumni in stomac, cap spart si alte "daruri" de genul asta degeaba nu cum ai inteles tu: "ca te-au molestat baietii la moghioros" pt faptul ca acele persoane erau prost dispuse si eu mergeam de la metrou spre casa...nu mai vb de durere, suferinta, frica de a iesi pe strada etc.

Vreau sa te intreb daca erai in locul meu gandeai la fel? De ce in tara asta totul se rezolva cu lovituri si batai? La "chinuri groaznice" m-am referit la cei care dau bataie (despre ei vb) si ma gandeam daca-s curiosi sa cunoasca aceste dureri, pt ca repet loviturile astea sunt greu de suportat si durerile-s groaznice, dar tu intelegi ce vrei.Si totusi imi spune cineva "de ce nimeni nu interzice LEGEA PUMNULUI"? Iar cu motociclisti, soferii nu am nimic.

 

draga mea, nu mai face urari de genul "sper sa muriti toti in chinuri groaznice". te rog frumos foloseste-ti motorashul dintre urechi si pricepe felul in care a fost formulata urarea.

 

legea pumnului nu poate fi interzisa deoarece nu exista in legislatie. ea exista sub forme gen vatamare corporala, tot la capitolul "ce nu avem voie sa facem".

 

si nu inteleg ce vreau, stiu ce inseamna sa mananci bataie, mai nou stiu ce inseamna sa fii si busit intr-un accident de circulatie si hai sa-ti spun o chestie. in clipa in care te dezmeticesti si iti dai seama ce s-a intamplat, te cuprinde furia. nu dori nimanui sa moara in chinuri groaznice ca nu e chiar atat de groaznic sa-ti iei bataie. da, doare de te ceva pe tine si tragi tare si injuri si esti frustrat, dar eu personal nu doresc nimanui asa ceva, nici macar celor ce-au dat in mine sau imbecilei pe-a carei capota m-am proptit cu gratie.

imi pare rau ca ai avut parte de asa ceva dar nu prea vad relevanta aici. daca strict pentru asta ti-ai facut cont, tine-ti urarile pentru tine. si hai sa-ti mai spun o chestie, daca eram in locul tau gandeam altfel. uite, eu, de exemplu, daca o vad pe madam soferita minune sau daca-l vad pe frati-su, chiar sper sa fie cineva langa mine sa ma tina, caci astept o singura replica. pricepi? dar nu le urez sa moara in chinuri groaznice. vorbiti fratilor inainte sa tastati, va rog frumos...

 

ok, deci audi busit, sofer batut, moto fugit. cine era vinovat in producerea accidentului??? asta chiar ma intereseaza, nu mana de maimute batause, nici frustrarile refulate pe forum in urma unor batai anterioare. scuzati exprimarea, sunt un cazan de draci de azi noapte, daca am lezat pe cineva sa ma scuze, sunt prea teapana ca sa ma mai abtin de la politeturi. DECI cine era vinovat in producerea accidentului?

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, nu mai face urari de genul "sper sa muriti toti in chinuri groaznice". te rog frumos foloseste-ti motorashul dintre urechi si pricepe felul in care a fost formulata urarea.

 

legea pumnului nu poate fi interzisa deoarece nu exista in legislatie. ea exista sub forme gen vatamare corporala, tot la capitolul "ce nu avem voie sa facem".

 

si nu inteleg ce vreau, stiu ce inseamna sa mananci bataie, mai nou stiu ce inseamna sa fii si busit intr-un accident de circulatie si hai sa-ti spun o chestie. in clipa in care te dezmeticesti si iti dai seama ce s-a intamplat, te cuprinde furia. nu dori nimanui sa moara in chinuri groaznice ca nu e chiar atat de groaznic sa-ti iei bataie. da, doare de te ceva pe tine si tragi tare si injuri si esti frustrat, dar eu personal nu doresc nimanui asa ceva, nici macar celor ce-au dat in mine sau imbecilei pe-a carei capota m-am proptit cu gratie.

imi pare rau ca ai avut parte de asa ceva dar nu prea vad relevanta aici. daca strict pentru asta ti-ai facut cont, tine-ti urarile pentru tine. si hai sa-ti mai spun o chestie, daca eram in locul tau gandeam altfel. uite, eu, de exemplu, daca o vad pe madam soferita minune sau daca-l vad pe frati-su, chiar sper sa fie cineva langa mine sa ma tina, caci astept o singura replica. pricepi? dar nu le urez sa moara in chinuri groaznice. vorbiti fratilor inainte sa tastati, va rog frumos...

 

ok, deci audi busit, sofer batut, moto fugit. cine era vinovat in producerea accidentului??? asta chiar ma intereseaza, nu mana de maimute batause, nici frustrarile refulate pe forum in urma unor batai anterioare. scuzati exprimarea, sunt un cazan de draci de azi noapte, daca am lezat pe cineva sa ma scuze, sunt prea teapana ca sa ma mai abtin de la politeturi. DECI cine era vinovat in producerea accidentului?

 

toate bune

 

 

--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 15:18 -------------
'Ralucone' imi pare rau pt ce s-a intamplat, am citit si eu, sper sa va reveniti cat mai repede (tu si prietenul tau Boris).

Nu sunt om rau sau o pers. care nu gandeste, dar o sa vezi si tu ca de cate ori vei trece prin locul unde "zana si limuzina ei" nu ti-a acordat prioritate o sa-ti amintesti si o sa te apuce toate cele...........,

despre vinovatul accidentului din 12.03 nu mai spun nimic, pt ca aici totul se interpreteaza, cei doi (conducatorul auto si cel al motocicletei) stiu foarte bine, fara discutii politia a decis.

Am inteles ca vei sustine curand examenul auto pt cat A, iti urez mult succes (eu prima oara am picat polig., iar a doua oara l-am dat pe o vreme nasoala, politistul imi zicea "felicitari domnisoara" si eu n-aveam nici o reactie nici multumesc nu i-am spus ), tu sa-l iei din prima... asta sa mai uiti de durere.

Vis a vis de durerea de spate pe care o ai in urma accidentului, daca vrei mergi la farmacie si cere FINALGON unguient (e nemtesc - 15 lei), e foarte bun, te mai lasa durerea.

Multa sanatate va doresc

xxx.doc

xxx.doc

xxx.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...