Sari la conținut

Dodge Tomahawk


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Eu zic ca e un fel de hibrid tipic american (ca si BossHoss-ul cu motor de Corvette pe el) care mai mult sperie decat face... Cele 4 roti "adunate" seamana a extra stabilitate pe highway si ceva feeling ciudat pe curbe... :( Sau o fi facuta pt cei mai handy care au nevoie de roti ajutatoare... :D :) Oricum nu m-ar interesa asa ceva veci :P E mare, grea, nemanevrabila si consuma mult, deci mai degraba e camion decat masina sau motor. Asta duce America in top si face ca spiritul american sa tresara cand o vede... :D

 

Fum fara foc... B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza domnule dobrescu. subiectul asta fierbinte sa discutat extrem de fierbinte asta primavara, atunci cand a aparut sacrilegiul asta.

 

este un exercitziu de design, fara vreo alta functzionalitate practica decat sa scoata 250.000 usd din buzunarele unor handicapatzi cu buletin de USA, si aduce mai repede a hibrid intre motocicleta lui batman, si somnul ratziunii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator LeoVFR

Iar raspunsul a fost clar: nici una nici alta, ci: "hibrid intre motocicleta lui batman, si somnul ratziunii ".

Ieri insa am vazut un filmuletz despre acest...ceva. E totusi uimitor ca se poate merge pe el, daca ai bratzele destul de lungi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu este nici masina, nici motocicleta. este o mashinocicleta :P

sunt curios cum te apleci in curbe cu ea. cred ca roata din interior "urca" in timp ce aia din exterior "coboara". asta ar fi inginerie mare...si o stabilitate de invidiat...totusi accelereaza super rapid. ma intreb de ce nu i-or fi pus si airbag cu centura cu tot. eventual o parasuta. la greutatea aia trebuie chiar un motor cu reactie orientat cu jetul in fatza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lolz...acum am citit si este cum am zis eu :)

totusi nu este de strada. sunt curios daca il duci la noi la RAR ce fatza or face aia. inclusiv garcea cand te opreste pentru o verificare de rutina :P si te mai si intreaba daca alearga cumva mai tare decat fierul lui de 70 cai :D

ceva foarte frumos, de pe urma caruia incearca sa se scoata o groaza de bani. mai bine faceau unul pentru teste si atat, daca tot nu poti sa-l scoti pe sosea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acuma nimica pro... B) Cred ca e din cauza ca suntem prea invidiosi pe americani ca au reusit sa transcrie in realitate o asemenea fictiune a deceniilor trecute... Oare cand o sa avem si noi o fabricutza la Tohan care sa produca niste proiecte din astea avangardiste si sa putem cere si noi cateva sute de mii de para pe ele, la americani desigur, ca sa mai creasca si PIB-ul nostru... :) :(

 

Just dreams... :P :D

 

Si totusi, nimk pro... :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca izirchitz de injinerie pai iashte unu foarte reushit.

 

citii pa undeva ca n-are decat 2 rapoarte in cutia de viteze, nu ca i-ar trebui mai multe, si intr-adevar se inclina in viraje gratzie unui sistem foarte injenios de paralelograme deformabile in suspensii.

 

parerea mea este ca i-ar trebui ceva mai mult cauciuc pa gumele din spate si centuri de sigurantza pentru pilot, dar nu pentru accident ci pentru mersul normal ca la vitezele alea nebune nu cred ca se mai poate tzine nici schwartzenegger de coarne. cred ca vazui si un filmuletz in care se dadea cineva cu iel da pe la 10 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...