Sari la conținut

Probleme Cu Scooteru


alxemanuel
 Share

Postări Recomandate

salut loome am si eu o mare problema cu scooterul meu un PEUGEOT V-click de 49cc de 2 zile merge bine pana la 30km/h apoi nu mai trage, scoate niste ,,parturi'' pe toba apoi daca il ambalez pleaca puutin apoi iar face asa si tot asa :crack: .,..pls dak ma poate ajuta cineva ...ce a-si putea face :blbl: ma puteti gasi si pe id de mess dak vreti alx_emanuel2007 dar sa specificati d unde aveti id ...ms moolt

post-20390-1205502702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut loome am si eu o mare problema cu scooterul meu un PEUGEOT V-click de 49cc de 2 zile merge bine pana la 30km/h apoi nu mai trage, scoate niste ,,parturi'' pe toba apoi daca il ambalez pleaca puutin apoi iar face asa si tot asa :blbl: .,..pls dak ma poate ajuta cineva ...ce a-si putea face :D ma puteti gasi si pe id de mess dak vreti alx_emanuel2007 dar sa specificati d unde aveti id ...ms moolt

 

 

incearca sa ii schimbi bujia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nush c p are :blbl:( iam desfacut carburatorul lam curatat , am curatat toate alea din el :D iam curatat bujia , am verificato da scanteie si tot asa face merge pana la 30 apoi nu mai trage deloc moare

 

 

incearca sa vezi cum merge cu o bujie noua :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii bujia....ea poate da scanteie da nu da corect scanteia...asa am patit io pe scuteru vechi...parturile sunt niste rateuri facute in esapament pt ca nu se arde in cilindru toata benzina si at ea ia foc cand da de esapamentu fierbinte...si at arde brusc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturor pentru sfat ...luni ma duc sa imi cumpar bujie si va zic ce am rezolvat :crack:

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 13:13 -------------
daca tot am probleme cu el ma apuc si putin de tuning , stie cineva unde gasesc un kit mai mare pentru el? si niste idei de culori pentru jante si carenele alea gri :D ms moolt

 

--- Mesaj completat în 18 Mar 2008 18:21 -------------
tin sa va anunt k mi-am reparat scooteru am fost la mecanic de scootere , bujia e OK, mi-a curatat carburatorul tot ,la spalat si a pus compresorul pe el :P, si nu era de acolo , a umblat la ,,muzicuta'' nu era problema nici d acolo , toata problema era de la filtru de aer , imi lipsea o sita la iesirea d la filtru d aer :haha: , cand scotea cotul de la filtru d aer ce vine in carburator mergea de rupea pamantul , cand punea cotul nu mai tragea :blbl:), a pus sita la iesire acolo si acum merge super mishto, apropo sia dat drumu shi merge shi mai tare , am facut o poza :lol: mai mergea putin dar mia fost frica sa nu dau acul peste cap :D)) , acum urmeaza sa vopsesc gentile cu PORTOCALIU si sa vedem ce ii mai facem , am renuntat la kit nu imi mai trebuie ca merge destul de tare acum :lol: , o toba sport cand am bani si atat :lol: .. cand ii mai fac modificari o sa pun poze cu el ..asfalt uscat

post-20390-1205665916_thumb.jpg

post-20390-1205665944_thumb.jpg

post-20390-1205857265_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...