Sari la conținut

Stau Ca Pe Jar!


abrihan38
 Share

Postări Recomandate

Nu ti-au dat macar o data estimativa? Eu abia am asteptat 3 zile sa iau numarul sa stau 3 saptamani , mai ales sa stiu ca am dat deja avans ... Ar trebui sa-i suni zilnic sau sa-ti iei bani inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-au dat macar o data estimativa? Eu abia am asteptat 3 zile sa iau numarul sa stau 3 saptamani , mai ales sa stiu ca am dat deja avans ... Ar trebui sa-i suni zilnic sau sa-ti iei bani inapoi.

 

nu am alta reprezentanta Kymco aici in Baia Mare..nu stiu daca altii aduc la comanda..nu m-am interesat..saptamina viitoare vorbesc la modul cel mai serios cu el...sau sa-l mai las..ce sa fac?cred ca-m sa-l pisez la cap f.des..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zic cum a facut un vecin de al meu avea o masina si aia de la service nu prea vroiau sai schimbe piesa pe garantie vecinul sa enervat si zi de zi lea tot dat la icre pana intro zi au zis cai schimba piesa pe gratis.cei drept avea masina si era vorba de o interventie pentru garantie dar asa trebuie sa faci si tu dute la ei intreaba de motor intreaba cat mai dureaza zi asa daca nu vine in maxim atata timp sun la opc sau altele nui lasa in pace pana nuti dau motorul.succes sper sati vina motorul cat mai repede tin pumni sal primesti saptamana viitoare :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zic cum a facut un vecin de al meu avea o masina si aia de la service nu prea vroiau sai schimbe piesa pe garantie vecinul sa enervat si zi de zi lea tot dat la icre pana intro zi au zis cai schimba piesa pe gratis.cei drept avea masina si era vorba de o interventie pentru garantie dar asa trebuie sa faci si tu dute la ei intreaba de motor intreaba cat mai dureaza zi asa daca nu vine in maxim atata timp sun la opc sau altele nui lasa in pace pana nuti dau motorul.succes sper sati vina motorul cat mai repede tin pumni sal primesti saptamana viitoare :cheers:

 

Azi am vorbit cu el la telefon mi-a spus ca au ajuns in Austria si m-ai dureaza o saptamina... cica le face cartea tehnica la bucuresti ..le traduc cumva din germana in Romina?.sau ce.. ...cum se face.. traduc astia de la firma? le fac acte la politie..ce le fac de fapt...mi-a zis ceva de politie..nu am inteles ce ...are ceva legatura politia cu ele? voi stiti ceva? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai o data acum , daca dupa o saptamana nu dau un semn de viata ar trebui sa dai tu mai multe :burnout:

In legatura cu actele banuiesc ca sunt actele lui cu putere , serii , viteza maxima etc. traduse in romana, iar la politie cred ca-ti fac numerele, ai vb ceva cu ei despre asta?

Ei normal nu-ti dau scooterul fara numar , cel putin asa era aici de unde l-am luat eu , fara asigurare poti sa-l iei (aici e obligatorie).

Bafta!

Editat de VooDoo3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai o data acum , daca dupa o saptamana nu dau un semn de viata ar trebui sa dai tu mai multe :cheers:

In legatura cu actele banuiesc ca sunt actele lui cu putere , serii , viteza maxima etc. traduse in romana, iar la politie cred ca-ti fac numerele, ai vb ceva cu ei despre asta?

Ei normal nu-ti dau scooterul fara numar , cel putin asa era aici de unde l-am luat eu , fara asigurare poti sa-l iei (aici e obligatorie).

Bafta!

 

Mi-a spus la telefon ca mai dureaza o saptamina ca sa le faca actele ca au sosit in Austria ...asa ceva...la-m intrebat daca sigur i-mi aduce..mi-a spus ca da e sigura treaba..ce sa mai zic astept inca o saptamina..doua..i-l mai presez la telefon mai merg la el la magazin..asta este..in magazin nu mai are Kymco doar Rieju..daca nu are cevinde nu face bani asa ca e direct interesat sa -si aduca marfa si cu ocazia asta si a mea..zic eu..pare sigur la telefon..poate asa si este nu e prima oara cind aduce...abia astept...al tau cum e? ce mai zici despre el? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acum trebuie sa astepti.

Eu sunt foarte multumit de el , e cam tot ce am nevoie , azi l-am luat de la service ca mi-am facut revizia de 300km, daca nu era problema aia cu furtunul il veneram :burnout: , eu zic ca merita fiecare banut fara discutii.

 

Consumul e mai mic decat ma asteptam , eu credeam ca o sa fie in jur de 4 dar e sub 4 in rodaj, daca ajunge dupa rodaj la un 3% sunt ff multumit.

 

Pana acum nu am trecut cu el de 80 am mers cu 60 - 70 in mare parte si ii mai dadeam cand aveam nevoie (3 semafoare verzi :cheers: ) un 80 dar pt 500m si dupa iar reveneam la 60-70. Ma chinuie tare rodajul asta :hug:

Sa trec de 500km si dupa ii dau un 90 - 100 dupa 1000km o sa vad ce poate, sunt curios daca ajunge la 120km pe ceasul lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acum trebuie sa astepti.

Eu sunt foarte multumit de el , e cam tot ce am nevoie , azi l-am luat de la service ca mi-am facut revizia de 300km, daca nu era problema aia cu furtunul il veneram :angryfire: , eu zic ca merita fiecare banut fara discutii.

 

Consumul e mai mic decat ma asteptam , eu credeam ca o sa fie in jur de 4 dar e sub 4 in rodaj, daca ajunge dupa rodaj la un 3% sunt ff multumit.

 

Pana acum nu am trecut cu el de 80 am mers cu 60 - 70 in mare parte si ii mai dadeam cand aveam nevoie (3 semafoare verzi :angryfire: ) un 80 dar pt 500m si dupa iar reveneam la 60-70. Ma chinuie tare rodajul asta :baldy:

Sa trec de 500km si dupa ii dau un 90 - 100 dupa 1000km o sa vad ce poate, sunt curios daca ajunge la 120km pe ceasul lui .

 

Super fain! Cum suna motorul la 80? Cum raspund cauciucurile la asfalt?deja ai si facut 300Km? aspru esti! :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai parca Vmax e trecut 100, nu? Sau vrei sa aflii eroarea de vitezometru?

 

Vmax in bord e 140km , deocamdata vreau sa vad cat se duce maxim pe ceasul lui dupa o sa vad cat e real.

 

Super fain! Cum suna motorul la 80? Cum raspund cauciucurile la asfalt?deja ai si facut 300Km? aspru esti! :angryfire: :angryfire:

O sa incerc sa inregistrez sunetl zilele astea.

Pe la 80 incepe sa se tureze , se aude exact ca un cruiser , are sunetul oleaca mai gros si mai puternic decat un agility de 125cc. Mie nu-mi plac scooterele galagioase (cele in 2t in special) , dar la asta parca as vrea sa se auda mai tare la cum toarce.

Azi am trecut de 400km, fac cam 50-60km pe zi casa->munca, pe saptamana viitoare cred ca o sa am in jur de 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt uscat VooDoo3! iarna ce ai sa faci?(cu toate ca nu mai ninge de 2 ani) :angryfire: sa tebucuri de ea din plin fara cazaturi sau zgarieturi! bafta :angryfire:

Ms

Si acum dimineata pe la 70-80km/h la ora cam inghet, iarna am sa ies cu el doar daca e nevoie sau cu echipament de schi cu tot cu schiuri :angryfire:, am sa vad , pana la iarna am toata vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe broscari nu'i vezi pe strazi:)) tau cu taparelele trase ca ursii :angryfire: mie-miplace cand ploua...toti iau masinile si se face super aglomeratie :angryfire:

dej suntem off-topic :angryfire:

abrihan38-sper sa ti vina cat mai repede bicicleta..sa pui niste poze cu ea! :angryfire:

Editat de bidiutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@abrihan38fara gluma acum stai calm...e interesuln lor sa nu piarda clienti ..si tu ai gresit ca nu ai cerut factura..oricum..ce vrei sa ti iei? :angryfire:

 

Salve! Un super8 de 125cc vreau!

 

--- Mesaj completat în 13 Apr 2008 15:33 -------------
break_in_secrets.htm

Ms

Si acum dimineata pe la 70-80km/h la ora cam inghet, iarna am sa ies cu el doar daca e nevoie sau cu echipament de schi cu tot cu schiuri :angryfire:, am sa vad , pana la iarna am toata vara.

 

 

Uite ce am primit si am citit ..uita-te si tu si spune-mi parerea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...