Sari la conținut

Best Buy La 125cc Pt Scootere


VooDoo3
 Share

Piagio Fly 125cc sau Kymco Super 8 125cc?  

64 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

<small>--- Mesaj completat în 05 Apr 2008 16:03 -------------</small><br/>

 

Am eu un linhai de 125 si in acte are rezervor de 11 litri, pe talon de 9 litri si in realitate bagi 6 litri in el daca e gol. :burnout: chinezarie curata :cheers: oricum, merge bine si consuma 2,5% la 1300 km cat are acum si 160 kg gol.

Am inteles ca-s bune Linhai ... nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

<small>--- Mesaj completat în 05 Apr 2008 16:03 -------------</small><br/>

 

Am eu un linhai de 125 si in acte are rezervor de 11 litri, pe talon de 9 litri si in realitate bagi 6 litri in el daca e gol. :cheers: chinezarie curata :hug: oricum, merge bine si consuma 2,5% la 1300 km cat are acum si 160 kg gol.

 

Consumul e super dar banuiesc ca nu trage f tare , la 160kg e destul de greu. Cat ai dat pe el?

 

Cred ca am sa-mi pun ceva benzina intr-o sticla dupa am sa merg pana golesc rezervorul sa vad cat intra/cati km fac.

Luni il duc si eu la revizie am facut 300km , super multumit de el deocamdata :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca-s bune Linhai ... nu?

 

 

licenta yamaha. pana acum e bun la motor dar oricum plasticul e de slaba calitate si se imbina naspa.

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 03:31 -------------</small><br/>

Consumul e super dar banuiesc ca nu trage f tare , la 160kg e destul de greu. Cat ai dat pe el?

 

Cred ca am sa-mi pun ceva benzina intr-o sticla dupa am sa merg pana golesc rezervorul sa vad cat intra/cati km fac.

Luni il duc si eu la revizie am facut 300km , super multumit de el deocamdata :burnout:

 

Nu trage, e motor clasic, are doar 5 kw, demaraj destul de lent, viteza maxima 90, limitat la 6000 rpm. A fost 1200 luat de la importator.

 

In legatura cu consumul lasa sa se goleasca rezervorul, baga 0,5 litri si vezi cati km mergi. Eu am facut asa si am fost surprins cand am mers 37 km cu 0,5 litri, si fara sa merg la economie. Am repetat testul cu inca 0,5 litri si la fel. Am gasit si explicatia, din cauza pompei de benzina care e sub rezervor. Cand se deschide supapa o cantitate mica de benzina curge spre carburator. Cu cat rezervorul e mai plin cu atat o sa curga o cantitate mai mare la o deschidere a supapei din cauza greutatii benzinei. Am observat asta si la scuterul pe care l-am avut inainte. Credeam ca e pompa de benzina stricata dar nu era. Deci la toate scuterele care au pompa de benzina vacuumatica pusa sub rezervor merge chestia asta. Astept sa faci proba si sa-mi zici cum e consumul. E de vis sa mergi cu 1,4% consum, dar sa stai cu sticlele de 0,5 dupa tine e cam naspa:) Asta e, asteptam sa mai scada pretul la scuterele cu injectie si pompa de benzina electrica

Editat de andreislbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andreislbz: de cat e motorul?150?Mi se pare f putin 5 kw.

Nici Kymco nu exagereaza cu puterea dar macar are 6,9 la 125 cc.

@VooDoo3: furtunul ala e un nimic.Pariez ca e singura problema pt mult timp de aici incolo.Eu am facut 1200 fara nici o problema.

Ps. m-am dat azi cu ceva chinezarie "Jonway" sau asa ceva cu fata ca Peugeot Ludix Elegance.Nu am vazut bicicleta sa plece mai prost ca ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...