Sari la conținut

acidentul la-m avut miercuri la TITAN ora 16


daly_bike
 Share

Postări Recomandate

am avut accident :huh:

sa va povestesc .

ma deplasam :laugh: de la salajan spre titan inainte sa ajungi la policlinica titan se face o trecere printre scoaruri .

mergeam pe prima bande de langa scoar tocmai treceam pe linga 101 care era pe banda a 2(mijloc)

dupa care am observat :laugh: un logan care iesea de pe refugiu dintre scoaruri tocmai me-a ocupat cu botul banda pe care ma deplasm

fiind foarte aproape de el am redus si am schimbat banda de mers adica danda de mijloc la care el sa bagat si pe banda a doua ducanduse spre bordura (cica sa parchieze) am incercat sa-mi revin pe prima banda dar nu am avut nici timp nici loc sa trec prin spate ca el foarte simplu a franat brusc (ca erau si urma de cauciuc la toate patru rotile )si cica lam inpins yo dar daca il impingeam il inpingeam din lateral,nu din spate

dupa care ma-m izbit de coltul din spatele ma aruncat pe asfalt stiu ca ma-m oprit pe scoar pe iarba .

va dati seama ca un logan ocupat aproape doua benzi daca este curmezis

nu cred ca aveam 50 la ora ca tocmai dadusem prioritate la o trecere de pietoni de la statia de masina.si din trecere pana la accident sant cu aproximatie 500 de metri.

cat gaz puteam sa-i dau la o aprilia 125 fiind in trerapta a 2

am fost norocos am scapat doar cu un umar dislocat si zgarieturi lovituri .

nu am putut sa ma ridic ca ma dureau piceoarele destul de tare dar eram constient

cam asta a fost si nu am nici o vina .

starea motorului distruus 50 la suta

sper sa nu mai auzim de asa intimplari

Editat de daly_bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neagra gramatica :laugh:

Scuzama, na-m putut sa-ma aptin :huh:

 

Multa sanatate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta sigur a uitat sa se asigure si si-a adus aminte in mijlocul drumului te-a vazut si a franat dar tardiv ca deja erai pe alta traiectorie.

Naspa si ma mir ca acolo e vizibilitate 100 % se pote sa-l fi pacalit autobuzul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-a luat salvarea ... deci a fost mai grav decat mi-am inchipuit.

harta a rezolvat tot misterul ... omu' este vinovat ... ce idiot. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde o facut asta scoala de soferi ?

El nu shtie ca doar vehiclule cu "beculetz" rosu sau albastru au voie pe acolo :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara s-a facut praf Aprilia aia,o mai repari sau o dai la fiare vechi?Ce a patit motocicleta?Insanatosire grabnica,bine ca nu ai patit tu nimika! :laugh:

 

Mircea(baiatu cu care ai facut actele)!

sa vad ce-mi zic astia la asigurari ca fata este varza doar roata a scapat intreaga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta sigur a uitat sa se asigure si si-a adus aminte in mijlocul drumului te-a vazut si a franat dar tardiv ca deja erai pe alta traiectorie.

Naspa si ma mir ca acolo e vizibilitate  100 % se pote sa-l fi pacalit autobuzul .

acum i-mi zice ca ma vazut ca vin dar a vrut sa parchieze

yo fi fost frica sa nu-i ocup parcarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,asta e scuza jenanta,du-te acolo si fa scandal,nu te lasa intimidat ca stii cum sunt astia de la asigurari.Bafta la reparatii.

 

 

umblu zi dupa zi si parca nimic nu se rezolva, :laugh:

 

REZULTATUL -banii chieltuitii,timp pierdut.

 

 

sper ca maine sa-mi faca evaluarea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...