Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baniii eterna problema, in principiu ma bag dar mai vb pana atunci planuri inca nu mi-am facut :agree:

Vi tu pana la urma , plus ca tu ai de mers cat noi , la km !

Noi avem vreo 350-400 din Arad , tu ai minus 100 din start !

Apropo : Pune si tu poza cu Transalpu daca tot il ai :goodposting:, in loc de ETZ

Mai vb , bau !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate (pt mine :agree: ) tocmai am aflat k sunt prins si duminica cu uspatzul(nunta) la care tre' sa merg...intalnire duminica cu nemurile,prietenii,etc... :goodposting: ...asa k nu pot sa mai vin.Sorry!!!Plimbare faina sa aveti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate (pt mine :agree: ) tocmai am aflat k sunt prins si duminica cu uspatzul(nunta) la care tre' sa merg...intalnire duminica cu nemurile,prietenii,etc... :goodposting: ...asa k nu pot sa mai vin.Sorry!!!Plimbare faina sa aveti!!!

Atunci, distractie si tie la nunta :kiss:

 

Pana la urma pana acuma catzi suntem care mergem sigur ?

Eu cu Atti vin , Alex(swadowm60) din Tm cu Transalpu nu ii 100% , dar in principiu vine, Kato inca nush :) , Korben ... daca rezolva semeringul !

Deci doar eu cu Atti sigur ? ... atat ii c-am putin , macar 2 motoare inca !

 

Nu de alta dar am ales un traseu cu 100% asfalt pt CuCun si Kato ! Ca nu au vrut endureala , ii si inteleg ...

Numa acuma ii aiurea ca fix aia nu vin ... Nu ii prob, traseul se poate modifica si pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Nu ii prob, traseul se poate modifica si pe drum

Traseul TREBUIE modificat pe drum, altfel nu are niciun farmec :goodposting:

Daca am noroc sa mearga usor, schimb simeringul sambata

Daca nu reusesc, iau un bidon de ulei cu mine :agree:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu reusesc, iau un bidon de ulei cu mine :agree:

Asa da , deja suna bine ! Se vede ca vrea omu sa se plimbe :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa da , deja suna bine ! Se vede ca vrea omu sa se plimbe :goodposting:

 

 

be back.

1. o sa schimb poza de mz doar intai sa fac transalpul murdar, ca doar asa arata cel mai fain in poze :agree:))

2. si eu vin 100% am facut si plinu deja,

3. doar asfalt... nu ma deranjeaza dar nu m-asi supara o inaugurare intr-o endureala prin noroi sau eu situ :kiss:

Vedem pe drum ce iese

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar asfalt... nu ma deranjeaza dar nu m-asi supara o inaugurare intr-o endureala prin noroi sau eu situ :goodposting:

Vedem pe drum ce iese

Vedem cine mai vine cu noi , cum ii vremea , cum stam cu timpu ... si am auzit ca is prin zona ( Resita - Anina ) cheile Carasului , eventual ne bagam in colo catziva km !

Oricum si daca urcam pana sus la Semenic deja ii ceva ... cum zici , VEDEM PE DRUM !!!

In orice caz super ca vi ! Ne adunam incet , incet ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem cine mai vine cu noi , cum ii vremea , cum stam cu timpu ... si am auzit ca is prin zona ( Resita - Anina ) cheile Carasului , eventual ne bagam in colo catziva km !

Oricum si daca urcam pana sus la Semenic deja ii ceva ... cum zici , VEDEM PE DRUM !!!

In orice caz super ca vi ! Ne adunam incet , incet ...

 

 

SAL SUNT DIN TM , PANA LA URMA CAND ATI VREA SA MERGETI PE TRASEUL ASTA SAMBATA SAU DUMINICA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAL SUNT DIN TM , PANA LA URMA CAND ATI VREA SA MERGETI PE TRASEUL ASTA SAMBATA SAU DUMINICA ?

Duminica ...

Plecarea candva de dimineata ... pe la 9:00 sa plecam din Arad , si ajungem in TM pe la 9:40 - 9:45 !

Directia Deta - Bocsa - Resita - Anina ... si porma vedem ... Semenic posibil ! Undeva pe la mijlocul traseului ne oprim sa frigem o clisuta , daca ne permite timpu !

Esti bine venit ... bau !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica ...

Plecarea candva de dimineata ... pe la 9:00 sa plecam din Arad , si ajungem in TM pe la 9:40 - 9:45 !

Directia Deta - Bocsa - Resita - Anina ... si porma vedem ... Semenic posibil ! Undeva pe la mijlocul traseului ne oprim sa frigem o clisuta , daca ne permite timpu !

Esti bine venit ... bau !

 

 

DACA IMI REVIN CAT DE CAT DIN RACEALA MA BAG SI EU , IDEA CU CLISUTZA HMMM.....

 

MAI VB PE FORUM PANA ATUNCI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem alege intre variantele astea ... sau putem face noi pe drum alta !

La varianta cu Caransebesu , nush cum ii cu semaforizarea intre Lugoj si Tm , stie cineva , nu se lucreaza la carosabil? ... ar avea rost sa ne intoarcem pe acolo ?

post-26086-1222439286_thumb.jpg

post-26086-1222439298_thumb.jpg

post-26086-1222439303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem alege intre variantele astea ... sau putem face noi pe drum alta !

La varianta cu Caransebesu , nush cum ii cu semaforizarea intre Lugoj si Tm , stie cineva , nu se lucreaza la carosabil? ... ar avea rost sa ne intoarcem pe acolo ?

 

 

Lugoj-> buzias-> tm

e o varianta mai buna decat prin recas

 

asa stiu ca se mai lucra si sa nu stam la semafoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lugoj-> buzias-> tm

e o varianta mai buna decat prin recas

 

asa stiu ca se mai lucra si sa nu stam la semafoare

Poate ne intoarcem tot pe Bocsa , ca pe acolo ii fain drumu ! Vedem noi duminica ...

Acuma am vazut la TV meteo , si se anunta vreme destul de buna pe duminica , vreo 19 grade ! Numa sa nu ploua :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

Puteti mere' linistiti pe Recas ca voi oricum o sa fiti primii la semafor si nu pierdeti multa vreme asteptand....TM-Buzias-Lugos e bomabardat cu gropi si trebe cascati bine ochii. Lugoj -Caransebes idem semafoare, futu-le buha.

Cat despre noroaie vorbiti cu Korben ca are el harti detaliate cu zona in pricina si sigur va gaseste o bucla ceva.

Anina-Resita e super dar fiti atenti sa nu va fure ca unele curbe is mai periculoase decat par si din cate am vazut soferii din Caras le cam taie, deci aveti mare grija.

Distractie maxima si faceti poze,

Fade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

Puteti mere' linistiti pe Recas ca voi oricum o sa fiti primii la semafor si nu pierdeti multa vreme asteptand....TM-Buzias-Lugos e bomabardat cu gropi si trebe cascati bine ochii. Lugoj -Caransebes idem semafoare, futu-le buha.

Cat despre noroaie vorbiti cu Korben ca are el harti detaliate cu zona in pricina si sigur va gaseste o bucla ceva.

Anina-Resita e super dar fiti atenti sa nu va fure ca unele curbe is mai periculoase decat par si din cate am vazut soferii din Caras le cam taie, deci aveti mare grija.

Distractie maxima si faceti poze,

Fade

Mersi de informatiile astea asa in detaliu ...

Cu endureala vedem noi cum facem pentru ca is sanse sa vina si Kato , si nu vrem sa il prostim sa vina pe drumuri rele ! Cu toate ca nu i-ar strica nici lui un Transalp :agree:

Si in legatura cu pozele , o sa ma ocup eu personal ! Si de filme ... apropo si de montajul lor + muzica de fond :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai poza, ci si motocicleta din profil, ca scrie tot MZ

 

 

da da pun mz-ul pe loocul 2

 

intrebare

eu poate mai iau pe cineva din deta, dar banuiesc ca nu prea era vb de endureala hard core deci pot sa fac fata, si oricum nu e sigur, desi nu m-asi supara :goodposting:

 

ne vedem duminica:D

 

La ce viteza de croaziera v-ati gandit? eu 90-100 merg ca mai mult nu prea imi place, mi se pare cam fortat sincer merge in depasiri dar constant parca nu merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da pun mz-ul pe loocul 2

 

intrebare

eu poate mai iau pe cineva din deta, dar banuiesc ca nu prea era vb de endureala hard core deci pot sa fac fata, si oricum nu e sigur, desi nu m-asi supara :goodposting:

 

ne vedem duminica:D

 

La ce viteza de croaziera v-ati gandit? eu 90-100 merg ca mai mult nu prea imi place, mi se pare cam fortat sincer merge in depasiri dar constant parca nu merita

pai endureala o fi pe drumul de la Resita spre Semenic...stiu eu de ce...mirama-si sa fi facut aia ceva drum bun la urcare spre Semenic.Si referitor la viteza noi cam 100-120 mergem,eu pe sosea buna o mai tai,dar baietii stiu ca numai pe portiuni mici,160-180...asa ca doar mobra mea cere dupa ce ma linistesc ma tin in formatie,vino linistit ca avem noi grija de tine,daca nu te ,,remorcam,, dupa noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce viteza de croaziera v-ati gandit? eu 90-100 merg ca mai mult nu prea imi place, mi se pare cam fortat sincer merge in depasiri dar constant parca nu merita

Asa mergem si noi , 90-100 km/h , Kato le mai taie , dar de obicei cand o i-a inainte se si pierde de noi :goodposting: , nu odata s-a intamplat ! Vad ca nu si-a invatzat minte :agree:

 

Atunci facem in felul urmator :

Duminica dimineata noi cei din Arad ne intalnim pe la 8:50 - 9:00 in benzinaria Petrom din Aradul Nou , la iesire spre TM ! Sa putem pleca la 9:10 ...

Cu cei din TM , probail o sa mai vina inca cineva inafara de Shadowm60 ... posibil si Escovent tot cu Transalp ( doar ca ii racit , speram ca ii trece pana maine ! ) sa ne intalnim la iesire din TM spre Resita pe la 9:50 , sau mai la intrare undeva dinspre Arad pe la 9:40 !

Sa spuneti cum ii mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mergem si noi , 90-100 km/h , Kato le mai taie , dar de obicei cand o i-a inainte se si pierde de noi :goodposting: , nu odata s-a intamplat ! Vad ca nu si-a invatzat minte :agree:

 

Atunci facem in felul urmator :

Duminica dimineata noi cei din Arad ne intalnim pe la 8:50 - 9:00 in benzinaria Petrom din Aradul Nou , la iesire spre TM ! Sa putem pleca la 9:10 ...

Cu cei din TM , probail o sa mai vina inca cineva inafara de Shadowm60 ... posibil si Escovent tot cu Transalp ( doar ca ii racit , speram ca ii trece pana maine ! ) sa ne intalnim la iesire din TM spre Resita pe la 9:50 , sau mai la intrare undeva dinspre Arad pe la 9:40 !

Sa spuneti cum ii mai bine...

 

eu la 9.50 la iesirea spre resita

dupa podul de pe calea sagului in dreapta e o benzinarie, eventual ne putem intalni acolo, mai bagam benzol si am decolat :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la 9.50 la iesirea spre resita

dupa podul de pe calea sagului in dreapta e o benzinarie, eventual ne putem intalni acolo, mai bagam benzol si am decolat :goodposting:

OK , atunci cu tine ne intalnim la iesire , sa incerci sa dai si de Escovent ...

 

Dintre cei care vin (Kato , Korben ) si cine mai vrea ... ii bine plecarea la ora 9:10 si intalnirea la 9:00 in Petrom /Aradul nou ??

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...