Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

A trebuit sa Uploadez din nou partea a 2-a a slide-ului pe Youtube ca dintr-o cauza inca necunoscuta , nu a mers din prima :cheers:

 

 

Aici puteti vedea mai multe poze http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/Lutzifer?album=1501

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O fo' tare fain, ma' baieti.

Imi cer scuze ca vam cam tinut din drum. Eu ieri am avut doua maini stangi si un cap care era cu totul absent. Cel putin interiorul era vraiste.

Mersi mult pt. lucrurile pe care le-am invatat de la voi si pentru ca a-ti avut rabdare cu mine..

Ieri a fost una din zilele acelea in care nimic nu a mers cum trebuia.

Inca o data mersi pt. intelegere si ajutor.

Asfalt super uscat si noroi asa doar cat sa pigmenteze un pic drumul prin paduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fo' tare fain, ma' baieti.

Imi cer scuze ca vam cam tinut din drum. Eu ieri am avut doua maini stangi si un cap care era cu totul absent. Cel putin interiorul era vraiste.

Mersi mult pt. lucrurile pe care le-am invatat de la voi si pentru ca a-ti avut rabdare cu mine..

Ieri a fost una din zilele acelea in care nimic nu a mers cum trebuia.

Inca o data mersi pt. intelegere si ajutor.

Asfalt super uscat si noroi asa doar cat sa pigmenteze un pic drumul prin paduri.

A fost una din cele mai faine ture!(ma refer la partea de off road)

Sper sa mai avem parte de asemenea iesiri! :cheers: :banana:

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, tura a fost superba atat ca traseu (Margina-Ruschita total neumblat de masini, putin defrisata, drumuri super adica fara gropi, serpentine, padure virgina de stejar, marmura, fag, brad, aer curat, fara manelisti) cat si la capitolul vreme.

Am si eu cateva poze, am plecat cu bacteria descarcata de acasa.....

http://www.transalp.ro/galerie/thumbnails.php?album=77

Adevarul e ca Ruschita e unul din motivele pentru care mi-am luat motor :cheers:

Mai scormonesc pe harta dupa trasee de genu'

Important e ca ne-am simtit bine si am ajuns toti teferi acasa!

 

normal_P1060028_resize.JPG

 

 

 

normal_P1060031_resize.JPG

 

 

 

normal_P1060033_resize.JPG

 

 

normal_P1060043_resize.JPG

 

Fade

Editat de fade2black
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, tura a fost superba atat ca traseu (Margina-Ruschita total neumblat de masini, putin defrisata, drumuri super adica fara gropi, serpentine, padure virgina de stejar, marmura, fag, brad, aer curat, fara manelisti) cat si la capitolul vreme.

Am si eu cateva poze, am plecat cu bacteria descarcata de acasa.....

http://www.transalp.ro/galerie/thumbnails.php?album=77

Adevarul e ca Ruschita e unul din motivele pentru care mi-am luat motor :banana:

Mai scormonesc pe harta dupa trasee de genu'

Important e ca ne-am simtit bine si am ajuns toti teferi acasa!

 

 

nu stiu ce si cum ai scormonit dar ai gasit un traseu nou si frumos( pt noi)

asa ca poti scormonii si ceva pt weekendu asta! :blbl: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe weekendu' asta ce planuiti?

inca nimik , planuieste tu ceva ... ( da nu betzivanii la Ghioroc ) ca nu ne pasioneaza :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nimik , planuieste tu ceva ... ( da nu betzivanii la Ghioroc ) ca nu ne pasioneaza :cheers:

Bai copile,iar incepi cu acuzatii gratuite?vezi ca am fost mai multi pe acolo si nu am pus gram de alcohol in gura.Am fost sa vedem in primul rand pasionatii de motociclism sa vedem motoare,sa ne plimbam.Am mancat o fasole excelenta facuta la cazan(multumim ptr asta organizatorilor) am schimbat replici,am povestit de ale noastre,despre viata...orice.Daca voi vedeti in adunarile astea de oricare ar fi ele numai ,,betivanii,, treaba voastra,dar nu-i frumos sa ziceti asta aici.Ca o spuneti in familie e altceva dar vad ca o spuneti public si mi se pare o insulta nu numai pentru mine ci la adresa tuturor motociclistilor care au fost pe acolo. Motociclismul inseamna si caramaderie,mici escapade,vorbe,bancuri,rasete,voie buna...nu mai zic nimic ca ma enervez iar.La voi conteaza numa kilometri pe care ii afisati aci,impresii mai putin...kilometri asta-i baza.Mai descrieti si voi ce ati vazut,impresii,ce v-a placut ,ce nu...filmuletele faine,nu contest dar daca mai asterneti si cateva randuri,in afara de kilometri si ruta ar fi mai completa istoria oricarei escapade.Vrem sa stim si ce simti cand te uiti la ceva nu numai sa-l fotografiezi sau filmezi! Clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nimik , planuieste tu ceva ... ( da nu betzivanii la Ghioroc ) ca nu ne pasioneaza :banana:

pai nu "betzivanii"...io momentan sunt idiot(fara idei)...daca va vine ceva,oricum sa fie off-road ca o fi o vreme weekendu asta de numa numa...si ce a-ti zice daca am mere de sambata?:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu "betzivanii"...io momentan sunt idiot(fara idei)...daca va vine ceva,oricum sa fie off-road ca o fi o vreme weekendu asta de numa numa...si ce a-ti zice daca am mere de sambata?:cheers:

 

 

Mah, io m-as baga si week-endu' asta... numa' ca nu pot decat duminica, sambata nicicum. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. ( da nu betzivanii la Ghioroc ) ca nu ne pasioneaza

Hai să lămurim niÂşte aspecte

 

ÂŞtiu că eÂşti un tânăr impetuos Âşi puțin repezit, Âşi asta scuză UNELE din gesturile sau afirmațiile tale, dar nu toate

Am mai atras atenția Âşi altor agitați că forumul este pentru schimb de idei, impresii, fotografii Âşi orice altceva

Orice, în afară de atac la persoană Âşi jigniri

Având în vedere că Âşi eu am participat la discuțiile amicale de la Ghioroc mă simt vizat direct de afirmația ta

Dacă tu Âşi cei ca tine credeți că prin astfel de metode vă va creÂşte prestigiul, te înÂşeli amarnic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va speriati ca nu a fost cu intentie rea , noi ( eu cu Atti ) mai glumim cu Alex ! Si eu is convins ca Alex stie ca am glumit cu el !

 

Pt kato si Korben : Voi tot timpu vedeti numa partea urata si credeti ca vrem sa scriem numa de rau despre ce fac altii si unde se duc !

 

Sper ca nu veti fi suparati pe mine in continuare ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va speriati ca nu a fost cu intentie rea , noi ( eu cu Atti ) mai glumim cu Alex ! Si eu is convins ca Alex stie ca am glumit cu el !

 

Pt kato si Korben : Voi tot timpu vedeti numa partea urata si credeti ca vrem sa scriem numa de rau despre ce fac altii si unde se duc !

 

Sper ca nu veti fi suparati pe mine in continuare ! :cheers:

Mai,de fapt Alex e pruncul meu daca vreti sa stiti,loviti in el dati si in mine...asa ca pazea! De rau nu scrieti numai v-o ia mana pe dinaintea mintii cateodata,inteleg...elenul tineresc.Si eu eram ca voi o perioada,rebel,dar am inceput sa capat apucaturi mai umane in timp,adica am inceput sa constientizez ce fac si ce gandesc.Mai ajuta si putina educatie si multa autoeducatie.Fara ea esti mort.Partea urata nu exista aici,la voi tinerii.Noi v-a facem observatie pe baza declaratiilor voaste aici.Nu facem un caz din asta,stati linistiti...nici bataie la fundulet nu o sa primesti.Cu timpul daca asculti ce mai zicem noi ,,mosii,, poate vei intelege printre propozitii cateceva.Mai ajuta cateodata antrenarea mintii cu cate o lectura sau integrame.Asta asa ca fapt divers.Imbogatirea vocabularului si implicit a felului de a te exprima trebuie exersata.Tu esti tacut de fel,asta nu te face deosebit fata de altul.Sau eu mai vorbaret daca am cu cine comunica,la fel...fiecare cu stilul lui de a se exprima.Voi incerca sa ma fac mai inteles pe viitor fata de persoanele voastre vreau ca atunci cand veti ajunge la anii mei sa dati dovada de respect fata de oricine ar fi el.Fata de societate.Nu facem mistouri aici de nimeni si la fel,nimeni de noi.trebuie sa intelegem ca santem doar ,,o mica comunitate a motociclistilor,,mai mult scriptic decat faptic .Atunci cand ne dam mana unul cu altul sa o facem cu onoare, nu sa ne injuram unul pe altul printre dinti. Hai noroc...si ai grija cu Alex! Am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi,ce facem weekendu asta?

P.S.-mersi tati(kato) ca imi ti spatele...dau o bere...:friends: :banana:

Vezi ca numa la betzivanii iti sta capu :blbl: , numa la bere :cheers: ( AM GLUMITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT )

 

Ar trebui sa vedem poate ne mai gaseste Geza ceva traseu fain pt Duminica ... mai vedem pana atunci , este vreme !

 

Daca v-a depasii 300 km traseul gasit , sunt sanse slabe sa ma bag ! Costa benzina ... si se aduna week de week !

Oricum acasa nu stam , gasim prin apropiere ceva zone mai inpadurite ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in we plec la zbor in Poiana Brasov cu conserva

Fain ! Distractie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun un valea sadului,stam peste noapte la o clisa fripta si un carnatz...duminica putem face valea sadului cu coborare la Paltinis...am mai facut-o,dar sa o facem acuma singuri,endureala pe viteza...ii faina...pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun un valea sadului,stam peste noapte la o clisa fripta si un carnatz...duminica putem face valea sadului cu coborare la Paltinis...am mai facut-o,dar sa o facem acuma singuri,endureala pe viteza...ii faina...pareri?

Suna bine , doar ca nu acuma ! Nu am bani de asa tura lunga ! Is multi km ...

Eu as propune o endureala in zone mai apropiate ! La noi in Judet !

O sa studiez harta , si vedem ... gasim !

Si inca nush daca putem pleca de Sambata , ca avem de lucru ! Eventual asa pe la ora 18:00 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o chestie sa mergem si prin zona asta , ce am facut eu pe harta !

post-26086-1220528540_thumb.jpg

Pe harta mea in zona aia is plin de drumuri , trebuie Duda sa vezi si pe harta ta ca ii mai bine facuta !

Noi acuma duminica am fost putin langa , mai in stanga !

Asa ar fi vreo 400 si ceva de km iara , da fac eu cumva ! Ma scormonesc in buzunar :D

Cu plecare de sambata ... asa dupa ora 17:00 candva .

Ii si asta doar o propunere ...

 

Pt Ariseandwalk : Tu sambata pana la ce ora lucrii ? nu poti venii cu noi daca plecam asa pe la ora 17:00 - 18:00 ? Mai repede nici noi nu putem !

Si vedem noi pana la urma unde mergem ! gasim ...

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, interesant traseul, ati mai fost? ce fel de traseu e ? se poate merge si cu vitezane?

 

Nu am mai fost la astfel de iesiri si am vb cu cumnatul meu si cu inca un amic sa mergem duminica pana pe la Hateg, asa ca de sfarsit de sezon, dar suntem cam colorati dpdv al motoarelor, respectiv cumnatul meu CBR 600, amicul Virago 535 si eu , daca vin numerele azi Super Tenere, daca nu Virago 535. Poate ne lipim, daca nu, alta data.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, interesant traseul, ati mai fost? ce fel de traseu e ? se poate merge si cu vitezane?

 

Nu am mai fost la astfel de iesiri si am vb cu cumnatul meu si cu inca un amic sa mergem duminica pana pe la Hateg, asa ca de sfarsit de sezon, dar suntem cam colorati dpdv al motoarelor, respectiv cumnatul meu CBR 600, amicul Virago 535 si eu , daca vin numerele azi Super Tenere, daca nu Virago 535. Poate ne lipim, daca nu, alta data.

 

Asfalt uscat

ii enduro...o mai venit cu noi o perioada un gagiu cu un CBRu'...si dupa vreo 2-3 iesiri nici nu o mai vrut sa auda de gasca de Transalpisti :rolleyes:...o mai venit odata cu noi pana la mare...eu as zice ca ii o idee proasta sa va "lipiti" de noi pe traseu...ca nu se stie cand iesim dupa soseaua si taiem dealul pana pe partea cealalta...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit traseu pe maine , mergem la Buces Vulcan la catzarat ! ( escalada ) Este intre Brad si Abrud !

Aprox pe la ora 7 dimi am plecat de acasa ! Mai vine cu noi o masina ( Ford Mondeo )

190 km pana acolo ! Ajungem c-am pe la ora 11 max ! Ne campam ... catzaram cat catzaram , mai baga o tura prin zona cu motoru , seara o frigaruie ceva ... si iaca asa !

Daca mai ii cineva interesat... sa spuna , mai multe detalii referitor la plecare voi posta mai tarziu !

post-26086-1220619067_thumb.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii enduro...o mai venit cu noi o perioada un gagiu cu un CBRu'...si dupa vreo 2-3 iesiri nici nu o mai vrut sa auda de gasca de Transalpisti :rolleyes:...o mai venit odata cu noi pana la mare...eu as zice ca ii o idee proasta sa va "lipiti" de noi pe traseu...ca nu se stie cand iesim dupa soseaua si taiem dealul pana pe partea cealalta...:D

Pruncule,asa vorbesti de taica-tau...gagiu? Vezi ca nu iti mai iau Batman!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...