Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am doua intrebari:

1. unde veti fi sambata seara? (poate apar si eu)

2. sa pun cauciucul de enduro? (acum sunt echipat pe spate cu Tourance, care e pur sange de asfalt)

 

P.S. cumpar roata spate de Transalp

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci pana la urma facem asa ? ...

Plecare Sambata la ora 8:00 din Arad , Petrom Micala ! , stam toti la cabana aia cu 25 lei/noapte ... :disappointed:

Cu cei din TM ne inatalnim in Lipova la ora 8:30 ... Daca vine Calin din Deva atunci cu el la 10:30 - 10:45 in Deva !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ee las ca mai e unpic si dau burta jos de tot tongue.gif deja ma slabesc chestionarele bash.gif....mah nu despre tine era vorba...despre Alex (Duda) cu transalpu!

 

na pai trebuia sa specifici acuma iara zice lumea ca ma bag ca .. vorba aia, deci mai bine lasai asa ca macar nu ma faceam de ras :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si raspunsul la a doua intrebare? :(

Eu zic sa iti pui guma cealalta , ca poate dam de noroaie daca ploua maine seara si vineri pe cum zic astia de la meteo ! Sa nu iti fie ciuda ca nu ai avut guma buna :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

Sa strigam prezenta:

 

-Eu si umbra mea

-Berty

-Atti

-Mircea

-Alex aka Duda

-Nicu - trebe convins

-Kato si Cucun - pe uscat

 

Korben pune-ti mai gumele, pana acuma nu le-ai montat? Daca nu, acu e momentul! Noroaie nu o sa fie ca traseu e prin munti si acolo se cam scurge apa la vale.

 

Fade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben pune-ti mai gumele, pana acuma nu le-ai montat? Daca nu, acu e momentul! Noroaie nu o sa fie ca traseu e prin munti si acolo se cam scurge apa la vale.

Dacă Alex Stan poate, Âşi eu trebuie să pot

Ori trecem amândoi ori cădem amândoi, cum ne-o fi norocul

Asta în cazul în care voi reuÂşi să vin

Dacă nu vin, o să cadă numai Alex :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

Sa strigam prezenta:

 

-Eu si umbra mea

-Berty

-Atti

-Mircea

-Alex aka Duda

-Nicu - trebe convins

-Kato si Cucun - pe uscat

Mai adaug si eu pe Calin din Deva cu TransALP , is sanse mari sa vina ... mai sigur stim maine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de nu o sa pot veni cred ca si fac cu nervii !! astept maine vesti de la seful meu sa vad care ai programul pe sambata si duminica

. am vazut ca se ingroasa randurile si se aduna ceva motoare !!! :disappointed: :( maine al anunt pe Berty ce si cum sa se stie sa nu incurc pe nimeni !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

M-am pus acu sa calculezi niste km sa ne facem o idee:

 

TM-Lipova-Deva-Petrosani- 300 km in cap

Petrosani-Obirsia Lotrului-transalpina-Novaci - 70 km din care 40 is fara asfalt, ghiciti unde :disappointed:

Novaci-Bumbesti Jiu- Defileul Jiului- Petrosani - 75 km

 

Prima zi total 445 km, deci vreo 9 ore cu o medie de 50 km/h

 

Petrosani-Campu lui Neag-Runcu 67 km din care vreo 30 is neasfaltati

Runcu - Baia de Arama - Herculane 91 km

Herculane - Caransebes- Lugoj-Timisoara 180 km din care 180 is sparti ca dracu si restu is plini de semafoare :(

 

A doua zi total 338km rezulta 7 ore cu media de 50 km/h.

 

Fade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

M-am pus acu sa calculezi niste km sa ne facem o idee:

 

TM-Lipova-Deva-Petrosani- 300 km in cap

Petrosani-Obirsia Lotrului-transalpina-Novaci - 70 km din care 40 is fara asfalt, ghiciti unde :disappointed:

Novaci-Bumbesti Jiu- Defileul Jiului- Petrosani - 75 km

 

Prima zi total 445 km, deci vreo 9 ore cu o medie de 50 km/h

 

Petrosani-Campu lui Neag-Runcu 67 km din care vreo 30 is neasfaltati

Runcu - Baia de Arama - Herculane 91 km

Herculane - Caransebes- Lugoj-Timisoara 180 km din care 180 is sparti ca dracu si restu is plini de semafoare :(

 

A doua zi total 338km rezulta 7 ore cu media de 50 km/h.

 

Fade

deci noi cu vitezanele facem primul traseu Arad-Deva-Petrosani,unde si inoptam iar a doua zi ne facem noi traseul singuri.Bine graiesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu, ca pierzi partea cea mai faina, adica Petrosani-Cheile Jietului-Obarsia Lotrului, pana unde ai asfalt plus ca la Obirsia bem o ciorba.

Apoi va intoarceti in Petrosani si mereti la cabana sa pregatiti haleala pentru enduristi :disappointed:) Glumesc, iti dau tuica s-o pui la fiert dar promite ca n-o bei.

 

Fade

 

deci noi cu vitezanele facem primul traseu Arad-Deva-Petrosani,unde si inoptam iar a doua zi ne facem noi traseul singuri.Bine graiesc?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci noi cu vitezanele facem primul traseu Arad-Deva-Petrosani,unde si inoptam iar a doua zi ne facem noi traseul singuri.Bine graiesc?

 

lasa ma kato k ne-om descurca noi.....la fata locului :disappointed: :(

numa sa va imbracati bine k se anunta vreme rece....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

Herculane - Caransebes- Lugoj-Timisoara 180 km din care 180 is sparti ca dracu si restu is plini de semafoare :(

Totu ii bine si frumos , dar inca odata nu fac drumu asta pana nu-i terminat ! Mai bine inconjor ... ii dezastru !!!!!!

 

Prima zi total 445 km, deci vreo 9 ore cu o medie de 50 km/h

 

A doua zi total 338km rezulta 7 ore cu media de 50 km/h.

Stai linistit ca nu ne iese media de 50 km/h ... afara mai mult de 100 nu meri ... si cand ai dat de endureala !

Prima zi sa speram ca ajungem la canaba la ora 18:00 - 19:00 ...

Si a doua zi eu sper sa fiu acasa pe la ora 20:00 ca as avea ceva treaba! Si baia de la Herculane chiar nu ma tenteaza :(

 

Atunci ramane cum am stabilit la ora 8 plecarea din Arad , Petrom Micalaca !

Intalnirea cu Geza si Mircea in Lipova la ora 8:30 ...

Pe Calin din pacate nu-l mai luam cu noi din Deva :disappointed:

Si azi mai astept sa imi spuna daca vine Mishu din Cluj cu Transalp ... si stabilim de unde il luam ...

 

Am facut o harta sa isi faca omu o imagine ... sper ca am facut-o corect ! Ma refer la partile mai importante , nu la drumurile nationale si judetele ! :(

post-26086-1224229393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sa traiti!

Eu am calculat teoretic pentru ca practic stiu si eu cum e. E cam mult oricum avand in vedere ca e ziua scurta si ne mai si oprim.

Pai eu zic ca cu ploaia asta de azi chiar avem sanse sa trecem Transalpina, ce zapada a fost s-a cam dus. Vremea e buna pe maine si poimaine asa ca: "Pe cai ca se filmeaza!!"

Si eu zic sa ocolim portiunea Herculane -Lugoj-TM. Propun Orsova-Moldova Noua-Moravita prin Clisura Dunarii, bestial de altfel. Ce ziceti feciori?

 

Fade

 

Totu ii bine si frumos , dar inca odata nu fac drumu asta pana nu-i terminat ! Mai bine inconjor ... ii dezastru !!!!!!

 

 

Stai linistit ca nu ne iese media de 50 km/h ... afara mai mult de 100 nu meri ... si cand ai dat de endureala !

Prima zi sa speram ca ajungem la canaba la ora 18:00 - 19:00 ...

Si a doua zi eu sper sa fiu acasa pe la ora 20:00 ca as avea ceva treaba! Si baia de la Herculane chiar nu ma tenteaza :(

 

Atunci ramane cum am stabilit la ora 8 plecarea din Arad , Petrom Micalaca !

Intalnirea cu Geza si Mircea in Lipova la ora 8:30 ...

Pe Calin din pacate nu-l mai luam cu noi din Deva :disappointed:

Si azi mai astept sa imi spuna daca vine Mishu din Cluj cu Transalp ... si stabilim de unde il luam ...

Editat de fade2black
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de 99 puncte:

La Arad (la campie, altitudine 120 m) sunt 13 grade si ploua

Transalpina e la peste 2000 m altitudine

Numiti fenomenul meteorologic prezent pe Transalpina :( :( :disappointed:

Si eu i-am spus lui Geza ca dupa parerea mea la altit. aia ninge si nu ploua ! A spus ca are surse sigure ... si nu ninge acolo! Om vedea noi maine :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am spus lui Geza ca dupa parerea mea la altit. aia ninge si nu ploua ! A spus ca are surse sigure ... si nu ninge acolo! Om vedea noi maine :disappointed:

 

Pai poate e soare daca plafonul de nori e mai jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah,fie ce o fi ma tenteaza doar iesirea pe ploaia asta...da sa ploua :disappointed: :( oricum eu atac numa soseaua,chiar daca vin singur de la Petrosani! Maine la ora stabilita la Petrom Micalaca! Salutare la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat: "What makes a good biking road? Well, there's a saying among motorcyclists that driving a car is like watching a movie, whereas riding a motorbike is like being in one" (Semaca stie de unde).

Tu nu vrei sa joci in film?

 

Fade

 

Intrebare de 99 puncte:

La Arad (la campie, altitudine 120 m) sunt 13 grade si ploua

Transalpina e la peste 2000 m altitudine

Numiti fenomenul meteorologic prezent pe Transalpina :( :( :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Kato , Cucun si Duda : Sa fiti maine cu 10-15 min mai repede de ora 8 in Peco, sa beti cafa , trageti tigara sau ce mai aveti de facut ... sa putem pleca la 8:00 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...