Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Felicitari !

Frumoase imagini pacat ca nu suntem din acelasi oras Berty, am fi organizat iesiri frumoase toti impreuna . Nu intimplator ne-am simtit atit de bine cu voi cind am fost impreuna atunci in Retezat. Vad ca avem aceleasi gusturi la iesiri . Vezi si la noi pe forum la Hunedoara, am postat si eu citeva imagini din weekend .

 

/index.php?...0&start=260

 

Respect :laugh:

Ooo ce fain de voi, atzi iesit deja la frigare :laugh: Noi inca n-am apucat!

Sper ca odata cu caldura sa vina si vremurile mai bune si sa ne mai vedem pe undeva! Drum bun in continuare ... faine pozele voastre! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maine, Duminica 27.Mar.2011 se face o plimbare de vreo 220 km. :laugh:

 

Traseul este urmator: Arad - Capruta - Gurahont - Ineu - Arad!

 

post-21584-1301145079_thumb.jpg

 

Intalnirea la BILLA ora 11:00 sa luam de papa, de fript ceva pe la mijlocul traseului.

 

Deocamdata atata, astept sa se prezinte participanti! Vremea se pare a fi buna. Poate azi se inoreaza putin.

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va sperie ploaia ce urmeaza sa vina pentru ca e trecatoare. Ploua doar pana pe la 2-3 noaptea si pe maine o fi vreme buna! :laugh:

Puteti sa va uitati aici la cum evolueaza vremea dupa cum vin norii, eu de cand circul cu motoru tot dupa ăsta ma i-au si pana acuma nu a dat greÂş. METEO CU NORI

Si mai este si varianta astalalta, dar aici vezi doar in urma cu 20-30 min... asta e bun dimineata inainte de a pleca. METEO RADAR

 

Eu incerc sa mai dau telefoane in stanga in dreapta poate mai adunam 2-3 motocilisti! Si sa nu va sperie vremea !!!!! FARA PUTIN RISC NU FACI NIMIC! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vremea acceptabila ma inscriu si eu la o iesire undeva. oricum voi fi treaz de dimi ca ma uit la f1, mai vedem cum evolueaza vremea pana atunci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 ora noua, chiar 10 ora veche

"e grele" schimbarile astea "orale" :) :baldy:

 

Deci, toata lumea sa beleasca ochii la ce vreme ii afar :pow: , v-am zis ca is MeteUrolog bun :D

 

Ne vedem la BILLA! :) Cei care n-au dat ceasu cu o ora inainte sa nu uite sa o faca!!!

Mesaj completat

ezapt, deci prin urmare ne vedem la ora 11 ora noua, 12 ora veche. iaca s-a oprit ploaia

Numai posta la ore asa tarzii ca scri prostii! Se da in fata ceasul cu o ora, nu-i iarna sa-l dai inapoi sa dormi mai mult!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu "materialul" din tura de Duminica!

S-a produs o mica erroare de comunicare inainte de a pleca la plimbare, pentru ca trecerea nu este de la CĂPRUĂA ci de la JULIĂA la GURAHONĂ :) Este vestitul drum pe care am mai fost de vreo 2 ori in anii anteriori.

 

Si acuma scurta poveste:

 

Pe data de 27.Martie.2011 am facut o “scurta” plimbare de Duminica. Ne-am intalnit la ora 11:00 la BILLA de unde am facut cateva cumparaturi: carne, apa, seminte, dulciuri, fiecare ce a vrut. Am alimentat la iesire din Arad si am plecat la drum in jurul orei 12:00.

Am mers pe Valea Muresului spre Deva prin: Vladimirescu, Cicir, Mandruloc, Paulis, Lipova, Odvos, Conop, Barzava, Capruta si din Julita am facut stanga spre Gurahont. Se trece dealul pe un drum frumos virajat cu o lungime de 30 km din care momentan sunt proaspat asfaltati aproximativ jumatate, prima jumatate de la Julita la Gurahont. Imediat dupa primii 3-4 km ce am intrat pe acest drum am vazut un loc fain de picnik si ne-am oprit sa frigem ce am cumparat. Am deviat de la drumul principal 100m prin noroi si am parcat. Am inceput sa adunam lemne pentru foc, sa “pregatim terenu” :baldy: Vremea era destul de buna, nici foarte frig, da nici foarte cald. Pe parcursul zilei temperatura a variat de la 7 la 13 grade.

Am stat aprox 2 ore pana am facut toti carnea, pana am mancat, am mai lenevit putin si ne-am continuat drumu. Inca cativa km pe asfalt bun, proaspat facut!

Undeva la jumate din distanta asfaltul se termina si incepe, defapt continua vechiul drum. Cei care au mai fost in anii anteriori stiu cum este, adica rau :D Am mers frumos la “pas” 20-25 km/h si intr-un final am ajuns in Gurahont la ora 16:45.

Din Gurahont pana in Ineu este drum impecabil, foarte frumos virajat, o placere sa te plimbi pe el. Am mai facut cateva mici pauze pana in Arad si in jurul ore 19:30 parca am fost in Arad.

Participanti am fost: Eu cu Silvia (TransALP), Atti cu Moni (TransALP), Ovi (Pegaso), Alex (TDM), Dudă (GS Adventure).

In cazul in care apar probleme cu Slide-urile upload'ate pe YouTube intrati la mine pe BLOG si uitati-va acolo, is si poze - Lutzifer.TransALP.ro: Julita-Gurahont!

 

PART 1

 

 

PART 2

 

Poze:

 

SL376214.JPG

 

 

SL376216.JPG

 

 

SL376221.JPG

 

 

SL376222.JPG

 

 

SL376225.JPG

 

 

SL376233.JPG

 

 

SL376234.JPG

 

 

SL376237.JPG

 

 

SL376239.JPG

 

 

SL376245.JPG

 

 

SL376246.JPG

 

 

SL376247.JPG

 

 

SL376250.JPG

 

 

SL376251.JPG

 

 

SL376253.JPG

 

 

SL376272.JPG

 

 

SL376277.JPG

 

 

SL376284.JPG

 

 

SL376295.JPG

 

 

SL376297.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fu fain. Week-endul urmator: 21 de grade, incotro o luam ? :D

Măh... fiind sărăcie cu ciucuri eu propun maxim un Cladova, cu o frigare de 10 lei. Sper ca o fi cald, stat la soare, un bronz, un freesby (lesby :) ) ceva :) si bine o fi! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măh... fiind sărăcie cu ciucuri eu propun maxim un Cladova, cu o frigare de 10 lei. Sper ca o fi cald, stat la soare, un bronz, un freesby (lesby :) ) ceva :D si bine o fi! :D

ma, cladova e ok, dar ce zici de Oroshaza ? :D daca nu se poate, ramanem la prima varianta

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, cladova e ok, dar ce zici de Oroshaza ? :D daca nu se poate, ramanem la prima varianta

cine de parinti n-asculta...bij bam bam,radiatii and shit,purtati ochelari de soare,cat ii ziua de lunga:D ...io votez cladova,desi mi-ar placea ceva mai lung...:)

Editat de stanalexro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine de parinti n-asculta...bij bam bam,radiatii and shit,purtati ochelari de soare,cat ii ziua de lunga:D ...io votez cladova,desi mi-ar placea ceva mai lung...:D

Băi cohones :D si mie mi-ar placea ceva mai lung, gen Croatia, Alpi, orice ... da din sulă (dinaia de aruncat). :)

Deci, merem la Cladova, prajim carnea la radiatiile solare si asta basta... macar suntem si ecologici! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă, gluma e gluma, dar se cam ingroaÂşă

Taman la noi e huda în stratul de ozon

Cum zice Stanu, purtati ochelari de soare si folositi creme de protectie cu grad UV ridicat

 

NH_ozone_hole.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna ziceti si voi ceva, merem Duminica la Cladova sau nu? :D Numa asa merita mers daca ne adunam macar 4-5-6-7 motoare, ideea ii de iesire la aer! Cat sa nu stam acasa. Mai radem, glumin, f..em platim ... asa mai departe :D

Vremea o fi, cum o fi! Pare a fi cald, aprox 19 grade dar nu cred ca o fi soare ceea ce nici nu ne-ar deranja foarte tare mai ales ca in perioada asta ii minunea aia cu "Razele X" care au avut efect pe mine :) Numa prostii am vorbit si facut!

 

Maine fiind deja Sambata ar cam trebui sa stim cam cine/ce/cati/cum!

 

Eu cu Atti prezenti! Ridicati si voi o mana... ala io, ala io :D Puteti sa o luati ca plimbarea saracului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...