Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine copii, atunci facem asa: Maine (Duminica 3.Apr.2011) ne intalnim la Billosu la ora 11:00 ca data trecuta. Am putea si mai tarziu dar e mai bine asa ca pe dupamasa posibil sa apara "musafiri", niste nori.

Sa isi aduca fiecare o brisca, o farfurie, un "fund" de lemn ceva pe care sa mance, sa numai cersim unii de la altii ca Duminica trecuta :)

Eu pun in lada si-un freesby sa mai dam din maini p`acolo. Pun la bataie si gratarelul meu de data trecuta. :D

 

Fiind stabilite detaliile astea ramane de vazut cine se prezinta maine :D Si mie imi pare rau ca nu se poate momentan o tura mai lunga, asta e!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a cershit? eu cu duda am avut un cutit si in rest mancam cu mana ca barbarii, asa ca avem demnitate, nu mai mintzi lumea :D

Eu de exemplu am cersit la Atti si Moni o farfurie de plastic :) Asa ca am zis ca ar fi frumos sa zic si la altii :D

 

Ca sa facem o mica recapitulare, ar trebui maine sa fim urmatorii: Eu, Atti , Paul cu Patri, Swartelf , cred ca Dudes, inca nu stiu nimic de Calin daca s-a hotarat sau nu si de altii nu stiu nimic :D

Cine o fi maine la ora 11:00 la BILLA din Micalaca ii bine venit :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una/alta eu cu Paul am facut o mica plimbare de dupamasa pe vremea asta superba! :D

 

Afara fiind vremea asta superba, calduroasa am plecat cu Paul la pozat motoarele. Ne-a prins bine scurta plimbare pentru ca era si cam plictiseala. Am mers pe langa Mures, am vrut sa cautam drumul care duce la 3 Insule la Ceala dinspre Aradul Nou pe drumu spre Zădăreni, dar am renuntat. Toate pozele sunt facute cu aparatul foto a lui Paul.

 

Pentru mai multe poze intrati la mine pe blog, aici pun cateva de incantarea ochilor! :) :D Lutzifer.TransALP.ro - Poze MOTO!

 

DSC_3652-crop.JPG

 

DSC_3674-crop.JPG

 

DSC_3680-crop.JPG

 

DSC_3681.JPG

 

DSC_3706-crop.JPG

 

DSC_3717-crop.JPG

 

DSC_3729-crop.JPG

 

DSC_3748-crop.JPG

 

DSC_3764-crop.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Berti, pe ce drumuri va bagati maine? :)

Valea Muresului pana dupa Paulis, de acolo stanga pe drum asfaltat vreo 5 km si aprox 700m - 1 km de drum prafuit. :D

Asa arata drumul!

 

post-26086-1301760781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum bine stiti azi (3.Apr.2011) la ora 11:00 ne-am intalnit la BILLA. Intr-un final ne-am adunat 8 motoare si 1 masina, si 11+1 persoane (un bebe mic) :scratch: Am facut cumparaturile necesare si am plecat la drum spre Cladova. La ora 12:10 am fost la locul de picnik pe valea din stanga dupa baraj la aprox 1 km pe dreapta unde este paraul. Afara vreme frumoasa, cald dar batea putin vantul. Am adunat lemnele pentru foc, am asteptat cateva zeci de minute sa se faca jar fain si ne-am apucat de fript. Imediat dupa ce am mancat a aparut si Calin cu Liviu, TransALPistii :) Cum mancare nu a mai fost, prea multe nu aveam ce sa mai facem... am inceput sa ne cam plictisim si am zis ca plecam, dar nu am stiut exact unde... ca pentru mers acasa era prea devreme :) Cu cateva minute inainte de a pleca de la Cladova apare si Bogdan cu TransALP`ul. :)

 

PART 1

 

Poze:

 

DSC_3776.JPG

 

SL376564.JPG

 

SL376565.JPG

 

SL376570.JPG

 

SL376572.JPG

 

SL376573.JPG

 

SL376578.JPG

 

SL376579.JPG

 

SL376580.JPG

 

SL376581.JPG

 

SL376583.JPG

 

SL376593.JPG

 

DSC_3780.JPG

 

DSC_3783.JPG

 

DSC_3787.JPG

 

DSC_3798.JPG

 

DSC_3823.JPG

 

DSC_3819.JPG

 

DSC_3837.JPG

 

DSC_3846.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continuare PART 2 ...

 

Am plecat de pe Valea Cladovei in jurul orei 14:40, in directia Paulis – Ghioroc – Siria – Masca – Tranova – CASOAIA. Din toata trupa am mers doar: Eu (TransALP), Atti cu Moni(TransALP), Liviu (TransALP) , Bogdan (TransALP), Paul cu Patri (Pegaso), Dudes (Alex) cu GS 1150 Adventure. Pana la Casoaia este groaznic drumul, sper sa numai trebuiasca sa fac acel drum :scratch: Am stat acolo vreo 15-20 min si am plecat spre Arad. Pe la ora 17:10 am fost in Arad, ne-am mai uitat putin la drifturi cu masini pe circuitul LAS VEGAS. La ora 17:45 am fost acasa.

 

A fost o zi superba, vreme frumoasa, mancare buna, gasca faina, drum mai putin placut in anumite zone dar asta e… Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu!

 

SlideShow PART 2 doar pe BLOG - Lutzifer.TransALP.ro pentru ca pe YouTube mi-au dezactivat sonorul... asa ca le urez multă multă :) :) :)

 

 

Poze:

 

DSC_3848.JPG

 

SL376598.JPG

 

SL376615.JPG

 

DSC_3858.JPG

 

SL376619.JPG

 

SL376617.JPG

 

SL376620.JPG

 

SL376621.JPG

 

DSC_3861.JPG

 

DSC_3862.JPG

 

DSC_3864.JPG

 

DSC_3866.JPG

 

DSC_3868.JPG

 

DSC_3872.JPG

 

DSC_3878.JPG

 

DSC_3881.JPG

 

DSC_3884.JPG

 

SL376625.JPG

 

SL376628.JPG

 

SL376631.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba pe maine Duminica 10.Apr.2011, sta in felul urmator: :laugh:

Iesirea la Unguri la un Gujas (nu gulas) pica. :bounce: Dar chiar sa nu stam acasa eu propun o iesire scurta si ieftina (ca asta e adevaru, nu-s bani :) ) la o frigare langa Mures. Dupa Fântânele este un drum prafuit pe stanga chiar in curbele alea dupa linia dreata. Si mergem pana gasim un loc fain cu "iarba verde", lemne, unde putem face cărnița.

 

Dar preferabil ar fi sa vrea si altii, ca doar eu cu Atti nu ma duc :laugh: Asa ca daca mai sunt doritori va rog sa va anuntati ca asa poate vad si altii si prind curaj :P

 

Ca intalnire ar fi ok undeva in jurul orei 12:00 la BILLA din Micalaca. Astept pareri, sugestii, reclamatii, doritori, ce vreti voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba pe maine Duminica 10.Apr.2011, sta in felul urmator: :laugh:

Iesirea la Unguri la un Gujas (nu gulas) pica. :bounce: Dar chiar sa nu stam acasa eu propun o iesire scurta si ieftina (ca asta e adevaru, nu-s bani :) ) la o frigare langa Mures. Dupa Fântânele este un drum prafuit pe stanga chiar in curbele alea dupa linia dreata. Si mergem pana gasim un loc fain cu "iarba verde", lemne, unde putem face cărnița.

 

Dar preferabil ar fi sa vrea si altii, ca doar eu cu Atti nu ma duc :laugh: Asa ca daca mai sunt doritori va rog sa va anuntati ca asa poate vad si altii si prind curaj :P

 

Ca intalnire ar fi ok undeva in jurul orei 12:00 la BILLA din Micalaca. Astept pareri, sugestii, reclamatii, doritori, ce vreti voi !

ma, eu zic pas saptamana asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu la care ai dat reply ?

Cred ca vrea sa vina :laugh:

 

Vrei sau nu Dudes? :bounce: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba pe maine Duminica 10.Apr.2011, sta in felul urmator:

Iesirea la Unguri la un Gujas (nu gulas) pica. :laugh: Dar chiar sa nu stam acasa eu propun o iesire scurta si ieftina (ca asta e adevaru, nu-s bani la o frigare langa Mures. Dupa Fântânele este un drum prafuit pe stanga chiar in curbele alea dupa linia dreata. Si mergem pana gasim un loc fain cu "iarba verde", lemne, unde putem face cărnița.

 

Dar preferabil ar fi sa vrea si altii, ca doar eu cu Atti nu ma duc :laugh: Asa ca daca mai sunt doritori va rog sa va anuntati ca asa poate vad si altii si prind curaj

 

Ca intalnire ar fi ok undeva in jurul orei 12:00 la BILLA din Micalaca. Astept pareri, sugestii, reclamatii, doritori, ce vreti voi !

 

Eu si Cristina....,prezent.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...