Sari la conținut

Suzuki Dr350 Se


Postări Recomandate

Salutare, am cautat topicuri despre dr350 si sunt destul de vechi asa ca am deschis unul nou ca sa pun o intrebare: de la ce vine SE la motocicleta mea care e din 92, conform acestui link http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR350.shtml in 92 s-au fabricat SHC si SE in 94 (care avea e-starter) pe cand motorul meu e din 92 (kick starter) si in talon scrie ca e SE...este posibil sa fie o greseala sau in linkul de mai sus sunt gresite datele ???...in rest, e primul meu motor, il am de vre-o saptamana, am fost cu el pe deal si e super (am reusit sa-l controlez desi pt pregatirea mea si un drum de asfalt e greoi :( )

Editat de touareg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am cautat topicuri despre dr350 si sunt destul de vechi asa ca am deschis unul nou ca sa pun o intrebare: de la ce vine SE la motocicleta mea care e din 92, conform acestui link http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR350.shtml in 92 s-au fabricat SHC si SE in 94 (care avea e-starter) pe cand motorul meu e din 92 (kick starter) si in talon scrie ca e SE...este posibil sa fie o greseala sau in linkul de mai sus sunt gresite datele ???...in rest, e primul meu motor, il am de vre-o saptamana, am fost cu el pe deal si e super (am reusit sa-l controlez desi pt pregatirea mea si un drum de asfalt e greoi :ok: )

 

in primul rand SHC nu este un model de motor in sine este un sistem(SISTEM HEIGHT CONTROL) care permite reglarea inaltimii la sea prin telescopul central..

 

SE s-a folosit ca terminologie ptr Street Enduro si fata de cele clasice (Enduro) au mici modificari facute ,stiu sigur ca axele cu came sunt diferite complet..

 

PS..iar ce fac aia de la RAR e vai de mama noastra..eu am motorul din 2006(scrie si pe cadru)si ei l-au trecut in acte din 2005 asa ca .. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand SHC nu este un model de motor in sine este un sistem(SISTEM HEIGHT CONTROL) care permite reglarea inaltimii la sea prin telescopul central..

 

SE s-a folosit ca terminologie ptr Street Enduro si fata de cele clasice (Enduro) au mici modificari facute ,stiu sigur ca axele cu came sunt diferite complet..

 

PS..iar ce fac aia de la RAR e vai de mama noastra..eu am motorul din 2006(scrie si pe cadru)si ei l-au trecut in acte din 2005 asa ca .. :(

ms pt lamuriri...am fost la un mecanic astazi si mia artat ca pot sa dau saua mai jos (asa cum spuneai si tu) lucru care am sa-l si fac ca am luat cateva trante astazi prin padure...deci e un SHC, probabil voi intampina probleme la piese daca e putin diferit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt lamuriri...am fost la un mecanic astazi si mia artat ca pot sa dau saua mai jos (asa cum spuneai si tu) lucru care am sa-l si fac ca am luat cateva trante astazi prin padure...deci e un SHC, probabil voi intampina probleme la piese daca e putin diferit

 

tata lor este dan pasteanu din sibiu..fac pariu ca si legat la ochi iti face motorul..daca vrei nr sau relatii despre dan PM-me..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, am cautat topicuri despre dr350 si sunt destul de vechi asa ca am deschis unul nou ca sa pun o intrebare: de la ce vine SE la motocicleta mea care e din 92, conform acestui link http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR350.shtml in 92 s-au fabricat SHC si SE in 94 (care avea e-starter) pe cand motorul meu e din 92 (kick starter) si in talon scrie ca e SE...este posibil sa fie o greseala sau in linkul de mai sus sunt gresite datele ???...in rest, e primul meu motor, il am de vre-o saptamana, am fost cu el pe deal si e super (am reusit sa-l controlez desi pt pregatirea mea si un drum de asfalt e greoi :finger: )

 

Tot pe www.suzukicycles.org zice asa:

 

... the DR350S, a street-legal version of the the pure trail version, DR350, with no license plate holder or mirrors. In 1994 an electric starter was added, and the street legal version's name was changed to DR350SE.

 

Nu cred ca sunt gresite datele pe site, mai degraba as crede ca e gresit in talon :moron:

Oricum, ca sa te asiguri de anul de fabricatie, pe aceeasi pagina, mai sus, ai literele corespunzatoare anilor de fabricatie: N=92, R=94

 

Iti doresc sa te bucuri de ea! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...