Sari la conținut

Sunt Intr-o Mare Neclaritate


Postări Recomandate

in primu rand vreau sa zic salut si vreau sa va zic ca mi-am luat o aprilia rs si vechiu proprietar vrea acuma nr de imatriculare si talonu de pe ea ca sa o radieze ca eu inca nu am inmatriculat-o si detin doar actu de vanzare cumparare si daca ii dau lui talonu si palcuta de inamtriculare voi mai putea sa o inamtriculez ca ea e la primarie adica se poate inatricula doar cu contractu de vanzare cumparare ??? va rog mult lamuriti-ma fac cinste beer.gif baldy.gif headscratch.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca actu de vanzare cumparare si etc sunt in regula,va intalniti amandoi si va duceti la politie ca sa o radieze..adica daca omu vrea sa-si pastreze nr de inmatriculare,trebuie sa radieze actul care atesta ca nr apartine aprilieri rs pe care acum tu o detii...dupa formalitatile de radiere tb tu cu actul doveditor de radiere si cel de vanzare-cumparare sa te duci la rar ca iti iei un nou talon pt ea,pe numele tau....ai grija ca moto sa fie in stare buna de functionare,frane,lumini,semnalizari,sa nu aiba toba modificata,cauciucuri mia late,etc...ca astia de al rar se stramba la orice...dupa ce treci rar-ul si ai talonu,tb sa treci iar la politie...la inmatriculari......

 

pe scurt cam asta e,dar ca sa te lamuresti si tu mia mult,vezi ca la politie vei gasi toate aceste informatii si traseul pe care tb sa-l urmezi...o sa te coste ceva..si vei avea de asteptat vreo luna..sau mia mult,in functie de cat de ocupati sunt "organele"........in cazul in care este o aprilia rs de 50,vei putea evita inmatricularea de la politie,si poti opta pt inregistrarea la primarie....daca e de 125,tb neaparat cu nr de la politie si tot tacamul....dar rar-ul tot tb facut....bafta :angryfire:

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...