Sari la conținut

Sr50 Doar Cu Acte De Italia


beeboo77
 Share

Postări Recomandate

sal inca o data fratilor am shi eu o noua intrebare poate putetzi sa ma ajutatzi

pot sa mi cumpar un aprilia Sr 50 ditech cu 650 de euro doar ca pustiu are doar talonul de itaila

ash vrea sa stiu daca am vreo shansa sa o inscriu la primarie doar cu actul asta ...

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal inca o data fratilor am shi eu o noua intrebare poate putetzi sa ma ajutatzi

pot sa mi cumpar un aprilia Sr 50 ditech cu 650 de euro doar ca pustiu are doar talonul de itaila

ash vrea sa stiu daca am vreo shansa sa o inscriu la primarie doar cu actul asta ...

 

multumesc

 

dap pe baza la acel talon de italia..poti face..inmatricularea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti mai trebuie p langa ala un act de proprietar... io am avut doar certificatul in care erau scrise datele scuterului, apoi am mers la notar si am facut un contract de v-c cu o persoana cum k mi l-a vandut la piata libera fara acte legale. de aici am tradus certificatul la un traducator autorizat, nu trebuie legalizat, in schimb mi-a trebuit copie legalizata dupa contractul de v-c. completezi la primarie cererile tip si o taxa p la financiar.. tot ce ramane e sa platesti numerele cand le ridici :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i trebe.. la primarie.. din sat.. rar... la primaria de la oraj trebe rar @-)

 

mie in craiova nu mi-au cerut rar si l-am inmatriculat acum 2 saptamani.. era mai demult rar-ul obligatoriu dar acum nu mai este :burnout:.. dar poate e numai la noi aici valabila chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iti ceara rar in craiova ca eu sunt din craiova si am depus actele direct la primarie,adica copie dupa buletin si copie la factura legalizata atat! trebuie sa ma duc sa ridic numerele saptamana asta

ps: boditza cu u am vb si pe cf sambata te bagi la gratar cu noi? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa iti ceara rar in craiova ca eu sunt din craiova si am depus actele direct la primarie,adica copie dupa buletin si copie la factura legalizata atat! trebuie sa ma duc sa ridic numerele saptamana asta

ps: boditza cu u am vb si pe cf sambata te bagi la gratar cu noi? :burnout:

 

exact... dar nu cred k le ridici k nu au numere :cheers:(.. io astept de o luna si o saptamana dupa ele.. de gratar nush dak pot sa ajung.. sper sa da :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se mai face itp la scutere de 49... k de altfel la tot ce are nr galben d la primarie.

vb serios?! un link ceva?... pt. ca in cazul asta as scapa de niste cheltuieli inutile si parca e prea frumos sa fie adevarat :angryfire:

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine te duci la primarie si ceri lista cu documentele necesare. Nu te mai lua dupa tot ce gasesti pe net. Eu unul stiu ca-ti trebuie ITP.

pt. mine nu e o problema ... stiu ca rca-ul e obligatoriu, dar daca nu am nevoie de itp obligatoriu cu atat mai bine. cei de la primarie pot fi flexibili

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vb serios?! un link ceva?... pt. ca in cazul asta as scapa de niste cheltuieli inutile si parca e prea frumos sa fie adevarat :angryfire:

nu au nmk primariile p situri.. du-te acolo si in 2 min iti spun ce sa faci ei

 

Cel mai bine te duci la primarie si ceri lista cu documentele necesare. Nu te mai lua dupa tot ce gasesti pe net. Eu unul stiu ca-ti trebuie ITP.

 

io am inmatricalut scuterul de mai putin de o luna si cred ca sunt destul de recent trecut prin procesul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"- Ba ce fain ninge afara!

- Sa mori tu? Da-mi link sa vad si eu!"

 

Eu nu am auzit nimic sa nu mai fie obligatorie inspectia tehnica periodica la mopede. Cel mai bine intrebi la primarie, adica suni sau te duci personal :angryfire:

 

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"- Ba ce fain ninge afara!

- Sa mori tu? Da-mi link sa vad si eu!"

 

Eu nu am auzit nimic sa nu mai fie obligatorie inspectia tehnica periodica la mopede. Cel mai bine intrebi la primarie, adica suni sau te duci personal :angryfire:

Bafta! :angryfire:

deobicei cei din primarie stiu mai putine lucruri decat unii care misuna pe forumuri, iar ceea ce vreau eu sa stiu e daca pot inmatricula scuterul fara sa mai scot milioane pentru o bucata de hartie de la rar (civ-ul) si daca pot face itp-ul cu cartea veche/originala/made in italy a scuterului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deobicei cei din primarie stiu mai putine lucruri decat unii care misuna pe forumuri, iar ceea ce vreau eu sa stiu e daca pot inmatricula scuterul fara sa mai scot milioane pentru o bucata de hartie de la rar (civ-ul) si daca pot face itp-ul cu cartea veche/originala/made in italy a scuterului.

 

eu ti-am explicat ce si cum pe prima pagina. mergi acolo, intreaba, dar mai intai fa-ti contract de vanzare cumparare ca este nevoie de el neaparat si traducere autorizata(fara legalizare) la certificatul scuterului. daca vrei mai multe detalii boditza12345 pe mess si te ajut cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...