Sari la conținut

Sa Facem Ceva


aoreus
 Share

Postări Recomandate

Intradevar,dar sincer e bun si ala de odihna ca perioada de tratament :)

 

Au mai facut astia un giratoriu la bank post ca nu aveam destule parca.S-ai vezi cum se invart acolo ca si la linghispir :moto: E tumna de-a moaca facut ,stramt si fara prea mult rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vazut si eu giratoriul ala, zici ca e montat din piese lego. Inca nu am ajuns cu mobra pe acolo. Cert e ca unul din asta ar fi bun dupa mine in intersectia de la tribunal, ca acolo daca esti pe drumu fara prioritate stai de-ti vine acru. Infricosator este cel de pe pasarela de la OMV ca acolo nu prea ai vizibilitate in sens, dar e precum toate giratoriile din Zalau, adica varza. In ala de la Kaufland mi-e frica sa circul cateodata la cat ii de prost facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa le propunem sa faca unul in fata la bar pe Meses deoarece adrenalina asta e molipsotoare, ati vazut ieri ca l-au prins si pe Ocsi badazcii. Doamne cat am ras de Godzilla pe Ninja :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu mai rade ca omu si-a dat silinta exact cum miam dat-o eu pe animalu ala a lui de motor

Degeaba, inca nu ma pot hotara care aratati mai haios, tu pe al lui sau invers :rusinica:

Revenind la subiect, sunt multe lacune in drumurile din Zalau. Pana la prioritati, semne si giratorii, ar putea baietii incepe sa toarne asfalt ca pe Doja imi scutur ouale de cate ori vin acasa. Plus de aia ar putea sa si marcheze drumurile ca sunt zone unde se circula ca in codru. Deja vine caldura, pot da bataie. Asta asa, ca oricum e campanie electorala si ar da bine la ochi. Muriu-ar inca de nemernici ca se misca precum testoasele. :rolleyes:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu giratoriul ala, zici ca e montat din piese lego. Inca nu am ajuns cu mobra pe acolo. Cert e ca unul din asta ar fi bun dupa mine in intersectia de la tribunal, ca acolo daca esti pe drumu fara prioritate stai de-ti vine acru. Infricosator este cel de pe pasarela de la OMV ca acolo nu prea ai vizibilitate in sens, dar e precum toate giratoriile din Zalau, adica varza. In ala de la Kaufland mi-e frica sa circul cateodata la cat ii de prost facut.

 

Ma tot mir si ma intreb oare se streseaza astia cand fac parodiile astea de sensuri giratorii ? Ala de la OMW este o ciobaneala clara,ala de la Kaufland e asa sa fie..eu am muscat din asfalt acolo,in schimb ala din deal e frumusel al dreq si intretinut numai ca nu e nici pe departe ce ar trebui sa fie.. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vb de ADP,dar aflam cat de repede.Si curba aia inundata fest este datorita unor destepti care au infundat canalizarea din cate am inteles..Am vb cu baietii si in ultima instanta mergem cu doua harlete acolo sa scoatem rahatu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce masura am dreptate dar de drumurile publice raspunde administratorul drumurilor publice :rusinica: . In oras e primaria care lucreaza cu ADP-ul, adica drumul e raspunderea primariei care plateste ADP-ul sa il curete. La drumurile europene, acolo cred ca sunt firme desemnate prin licitatie care se ocupa de intretinere, asfaltare , deszaperire si alte cele, deci trebuie aflat care este firma respectiva sau cine raspunde inaintea lor de drum, respectiv administratorul. Aici nu stiu cine e administrator, prefectura pe tronsonul care trece prin judet, DGADP, ministerul transporturilor sau care or mai fi. Cert e ca acel cineva trebuie sa ia masuri de curatare a drumului fie vorba de zapada, caderi de pietre, nisip in urma ploilor sau cel mai important PETE DE ULEI SI ALTE MATERIALE DERAPANTE rezultate in urma accidentelor. Precum vedeti, traba asta nu se intampla si pe noi ne afecteaza direct.

Va dati seama ce informati suntem daca nici atat nu stim, cine raspunde de viata noastra pana la urma. Multa :rolleyes: responsabililor pentru starea drumurilor din judet si pentru lipsa parapetilor de pe portiunule periculoase. Bine ca de vaci, carute si radare nu ducem lipsa si in curand nici de camere de supraveghere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I agree si sunt de parere ca trebuie sa facem tam-tam 'colo unde trebuie sa se mobilizeze mancatori astia de fonduri pe care ii doare la patina de siguranta noastra.Ei se simt in siguranta in conservele lor... :rusinica: si din partea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedeti faza azi,cobor mesesul cu masina de serviciu,ca de obicei dupa ploaie soseaua e plina de nisip in curbe,chiar mai multe decat altadata.

Ghici ce faceau bocterii, stateau la panda, inca 2 echipaje.Unul statea la fantana,iar altu' la Bradet la intrare in Zalau. Ce oameni... :banana: :rolleyes:

 

Apropo,doar avem printre noi un politist-motociclist,chiar de la circulatie si inca cu functie,daca nici el nu se autosesizeaza cand trage de Ninja pe Meses-ringu' murdar,atunci ce sa ne asteptam de altii,care vorba vine,au o ura pe noi,de ne-ar manca din priviri,daca ar putea...

 

I REST MY CASE.. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm... da tipic romanesc las' ca una peste alta au grija la buzunarele lor in schimb si poate in mintea lor bolnava chiar isi doresc sa ne vada intinsi pe sosele asa spre amuzamentul lor..nu m-ar mira.Sunt romani de altfel si daca nu s-ar intampla ceva intr-o zi la stirile macabre de la ora 5 cred ca numai un accident rutier le-ar mai satisface poftele. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,doar avem printre noi un politist-motociclist,chiar de la circulatie si inca cu functie,daca nici el nu se autosesizeaza cand trage de Ninja pe Meses-ringu' murdar,atunci ce sa ne asteptam de altii,care vorba vine,au o ura pe noi,de ne-ar manca din priviri,daca ar putea...

 

I REST MY CASE.. :kali:

mah nush ce functie are ...da are grad.... individu e ofiter....si de tras, mai are pana trage de ninja aia a lui, omu merge "civilizat "....

 

hmm... da tipic romanesc las' ca una peste alta au grija la buzunarele lor in schimb si poate in mintea lor bolnava chiar isi doresc sa ne vada intinsi pe sosele asa spre amuzamentul lor..nu m-ar mira.Sunt romani de altfel si daca nu s-ar intampla ceva intr-o zi la stirile macabre de la ora 5 cred ca numai un accident rutier le-ar mai satisface poftele. :rolleyes:

parerii...impresii...

d.p.m.d.v. ... nu ai nici o treaba ...sorry...it's a fact.... nu mi -a intamplat sa ma taxeze pa nedrept.... sa se bucure ca am facut-o de oaie...(ma refer la politie)

deci mai usor.... fara pereri preconcepute la un pahar de bere infierbantat de vreo roscata sau bruneta

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah nush ce functie are ...da are grad.... individu e ofiter....si de tras, mai are pana trage de ninja aia a lui, omu merge "civilizat "....

 

 

parerii...impresii...

d.p.m.d.v. ... nu ai nici o treaba ...sorry...it's a fact.... nu mi -a intamplat sa ma taxeze pa nedrept.... sa se bucure ca am facut-o de oaie...(ma refer la politie)

deci mai usor.... fara pereri preconcepute la un pahar de bere infierbantat de vreo roscata sau bruneta

 

:laugh:

ba in momentul ala mi-a venit un "fact" in minte care ma revolteaza ori de cate ori e novoie.Sunt de acord sa stea politia de paza langa noi pe deal 24 din 24 ca sincer e pt binele multora si poate se diminueaza fenomenul samanta.Cu ceea ce nu sunt de acord este fenomenul cand ei ies la panda si umbla dupa gainarii in loc sa se posteze acolo unde se produc cele mai multe di accidente ,sau mai bine ar reglmenta cu cap niste chestii fara rost din comportamentul lor,sau sa creeze ceva care sa vina si in avantajul nostru tuturor participantilor la trafic.Eu am carnet de peste 10 ani si am condus tot felul de masinari in totate conditiile posibile,asa ca am avut parte de multe aberatii din parte lor mai ales inainte.Cu motorul am avut o singura faza stupida cu un politai,unde clar am ripostat si s-a calmat umu'.Daca gresesc e normal sa ma supun,dar daca nu sa stau capra?...No way ?

 

:) bere,bere multa bere :P

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de faze cu politaii,poate-ti amintesti o Duminica de vara,cand ne-au oprit,fara sa facem nimic si s-a rastit unu' la mine,ca ce l-am depasit pe bulv,ca am vrut sa-l omor...samd.Candcolo eu eram la munca,nici macar in localitate,dar asa a vazut el,ca doare toate motocicletele seamana :laugh:

 

BRAINDAMAGED

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de faze cu politaii,poate-ti amintesti o Duminica de vara,cand ne-au oprit,fara sa facem nimic si s-a rastit unu' la mine,ca ce l-am depasit pe bulv,ca am vrut sa-l omor...samd.Candcolo eu eram la munca,nici macar in localitate,dar asa a vazut el,ca doare toate motocicletele seamana :laugh:

 

BRAINDAMAGED

:D :D :D

imi aduc aminte....

tu erai mah ca era o motocicleta colorata care mergea tare ...

:) :P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...