Sari la conținut

Cum Reglez Plutitoru La Carburator De Motoscuter


emygeta
 Share

Postări Recomandate

am un motoscuter Derbi Predator 50 si care ma lasa in vara trecuta si de atunci nu am mai pus mana pe el acum am ceva buget si am zis sa i dau de cap si mam apucat sa ii schimb ce avea nevoie si sa ii fac o curatare de motor,carburator si etc...bun :angryfire: am inlocuit segmentii ca unu nu mai era am mare majoritae e bine dar ce nu imi iese este cum sa reglez plutitoru in carburator ca imi da benzina cu pumnu :angryfire: nu mai am manualu si am zis ca poate ma ajuta cineva cu reglatu ca nici prea mare maestru nu sant in mecanica :angryfire: carburatoru e un WEBER astept vreo indicatie,explicatie,indrumare PLS Help!!!! :angryfire:

post-35823-1207859431_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un motoscuter Derbi Predator 50 si care ma lasa in vara trecuta si de atunci nu am mai pus mana pe el acum am ceva buget si am zis sa i dau de cap si mam apucat sa ii schimb ce avea nevoie si sa ii fac o curatare de motor,carburator si etc...bun :angryfire: am inlocuit segmentii ca unu nu mai era am mare majoritae e bine dar ce nu imi iese este cum sa reglez plutitoru in carburator ca imi da benzina cu pumnu :baldy: nu mai am manualu si am zis ca poate ma ajuta cineva cu reglatu ca nici prea mare maestru nu sant in mecanica :angryfire: carburatoru e un WEBER astept vreo indicatie,explicatie,indrumare PLS Help!!!! :angryfire:

:baldy: :baldy: :baldy: Bai fratilor ce aveti de faceti topicuri pentru orice?

Era greu sa deschizi un pic ochii si sa citesti in Topic Dedicat Incepatorilor Si Nu Numai! ca problemele la scuter se rezolva la sectiunea Service Scutere ?

 

Nu vreau sa fiu rau, dar e deja plin de topicuri cu probleme la scutere, tocmai de-aia a fost creat topicul Service Scutere, sa-ti lamuresti problema acolo!

Rog ceilalti useri sa nu raspunda aici! Sa incercam totusi sa nu incarcam aiurea forumul!

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu se face o sectiune separata pt. service?!

Esti Constient ce ai spus ?

Incearca sa te uiti mai bine,ai sa vezi ca exista sectiunea "Service"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt scutere vad doar un topic/subiect de ~148 de pagini si nu o sectiune

Exista sectiunea service, pentru motoare. Pentru scutere este in sectiunea Scooter Mania. Din cate am verificat ultima oara, forumul se numeste Comunitatea Motociclistilor din Romania. Deci nu Scuteristilor. Cateodata mai bine te-ai abtine...

Eu declar topic inchis!

 

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai fratilor...lasati-o cu vrajeala. Acu serios, si eu am intrebat o data de carburator, am cam aceeasi problema imi da benzina prea multa si da prin 'prea plin'. Daca va uitati am postat de 2X la service scutere....raspuns? Chiu-chu. Poate asa vede cineva si ne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...