Sari la conținut

Ulei Cutie


boditza
 Share

Postări Recomandate

Ieri am schimbat uleiul din cutie pt ca nu stiam de cand era si m-am gandit k am si cam mult pt ca gaseam mereu ulei imbacsit pe garnitura de imbina cutia. am scos din el vreo 100ml in conditiile in care pe carcasa scrie sa bag 90ml. dupa ce am completat am spalat bine unde iesea uleiul afara si l-am luat la ture. cand am ajuns acasa spre stupoarea mea iar era ulei sarit acolo :angryfire:(. la imbinare se vede prin unele locuri un silastic din acela rosu care rezista la temperaturi inalte. as vrea sa stiu daca se poate sa schimb garnitura inlocuind silasticul sau prin alta metoda ca nu vreau sa ma trezesc fara ulei.

 

 

p.s. uleiul scos din ea era gri... cineva mi-a zis k e posibil sa fie si apa in el de are culoarea asta. io am bagat mobil 75w-90 full syntethic si avea culoarea ca uleiul de masline.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce faci topic pt problema ta ?? nu puteai sa scrii la "service scutere" ??? daca stam fiecare sa facem cate un topic pt fiecare problema , unde am ajunge ???

 

am postat si acolo dar nu e prea eficient deoarece in o zi se pot scrie 3 pagini fiecare cu problemele lor.. mie imi e frica deoarece intra doar 90ml in cutie si sa mai si pierd din el as putea sa ii fac ceva mai grav :bigstar:(

 

--- Mesaj completat în 15 Apr 2008 01:14 -------------
nu a desfacut nimeni carcasa de la variator?? din ce ati pus garnitura noua k banuiesc ca cea veche nu mai era buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...