Sari la conținut

Cbf500


mihaicretu
 Share

Postări Recomandate

salut...iti recomand cu caldura motorul

am deja 1700 de km cu el

e super pentru oras si plimbari, nu cu viteza ffff mare...

ti'l arat cind vrei...cred ca sunt singurul posesor de cbf 500 din iasi

eu personal nu am mai vazut altul si nici nu am auzit sa mai fi fost vreunul vindut...seara frumoasa

 

 

 

Rog un posesor de CBF 500 care e dispus sa-mi arate motorul sa imi dea un mesaj :finger: ..e una din preferatele mele si vreau sa vad cum suna

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...iti recomand cu caldura motorul

am deja 1700 de km cu el

e super pentru oras si plimbari, nu cu viteza ffff mare...

ti'l arat cind vrei...cred ca sunt singurul posesor de cbf 500 din iasi

eu personal nu am mai vazut altul si nici nu am auzit sa mai fi fost vreunul vindut...seara frumoasa

 

ok..zilele urmatoare cand se face cald afara :finger: ; vestea proasta e ca am fost ieri la Honda la reprezentanta si cica nu se mai fabrica din 2008 :bigstar: ...si e chiar un motor reusit din 500 cc; nu inteleg de ce l-au scos doar a fost lansat in 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestelu' are dreptate...si cb 500 este un motor super...adica, altfel spus, e tata lu' cbf 500...cbf'ul are in plus doar chestiuni de design: seuaa e altfel, cadrul (arcul e central, la cbf, iar la cb are 2 arcuri pe "puntea" spate), foarte mici diferente la bord...ciclista e super la amindoua...de fapt, e cam aceeasi...si vreau sa spun ca monstruletul meu m'a scos din multe belele... sincer.. :bigstar:

ramine valabil, cind vrei (dupa ce se opreste ploaia) sa iti arat motorul...da'mi un pm cu nr de tel

 

 

ok..zilele urmatoare cand se face cald afara :moron: ; vestea proasta e ca am fost ieri la Honda la reprezentanta si cica nu se mai fabrica din 2008 :finger: ...si e chiar un motor reusit din 500 cc; nu inteleg de ce l-au scos doar a fost lansat in 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, cand va intalniti poate imi dati si mie un semn, sunt curios de diferentele intre cbf si cb. Pana acum nu am avut ocazia sa le vad una langa alta. Aveti datele mele de contact in profil.

Sa speram ca de maine vremea se incalzeste, abia astept sa mai adun ceva kilometri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Salut, as vrea sa discut cu un posesor de CBF500 din Iasi. Nu-mi dau seama daca cbf-ul meu a fost modificat in vederea scaderii inaltimii seii.

De fapt incerc sa-l inalt si nu reusesc sa ajung la inaltimea standard de 770mm.

Vreau sa-l compar cu un model fara modificari...pentru a afla daca nu cumva a fost schimbat amortizorul spate.

Mai sunt posesori de CBF500 in Iasi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...