Sari la conținut

Set Nou


Tomek
 Share

Postări Recomandate

salut!acum o saptamana miam schimbat setu motor la scuter(era terminat rau de tot)si rolele de la variator.acum inca e in rodaj dar ceea ce vreau sa va intreb e urmatorul lucru:la setu asta nou ar trebui sa mearga cu max 50km/h?sau e normal asa cat e in rodaj si apoi sa-si dea drumu.eu oricum nu vreau so forjez mai ales acum cat e in rodaj.dar stiu ca din cand in cand mai trebuie turata un pic..!e vreo problema sau asa este normal?

 

Multumesc anticipat;) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma normale sa te controlezi si sa te abtii sa nu mergi u cu mai mult de 50 km/h akum cat e in rodaj dar daca tu spui ca el merge akum cu 50 eeee cam naspa . Solicita un alt mecanic sau vb cu cel care ti-a schimbat segmentiii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum eu nui dau mai mult de 50km/h!si azi am turat un pic in tinp ce veneam spre casa si mia urcat mai mult de 50 pe la 60 si dar nu lam tinut mai mult de 3 secunde ca dehhh sa nui stric segmentii....!ma gandesc totusi sa nu fie si de la curea ca nu e a lui cureaua......si nu prea gasesc curea pentru el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
oricum eu nui dau mai mult de 50km/h!si azi am turat un pic in tinp ce veneam spre casa si mia urcat mai mult de 50 pe la 60 si dar nu lam tinut mai mult de 3 secunde ca dehhh sa nui stric segmentii....!ma gandesc totusi sa nu fie si de la curea ca nu e a lui cureaua......si nu prea gasesc curea pentru el...

nu te mai agita degeaba.mergi cu el frumos si vei vedea ce usor se va infige...nu te apuca sa desfaci motorul sau sa cumperi piese aiurea.lasa l in pace ca strici tot.calm,tovarasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit aceeasi problema... dupa schimbarea segmentilor si ce mai avea uzat... mergea greoi... si acum e in rodaj si tot greoi merge... la mine e cu ambreiaj centrifugal si cred ca e vreo problema si din ambreiaj. Tre sa il duc iar la vreun mecanic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...