Sari la conținut

Mi Sa Rupt Cablu De Ambreaj De La Maneta


Bobo_zxr
 Share

Postări Recomandate

Sa rupt cablu de la tzumburusu ala care il tine in maneta vreau sal schim da nam mai facut asta niciodata am un zxr 400 ,dupa cate mam uiitat ar trebui sa dau carena jos si vreau sa stiu la ce sa ma uit si cum tre sa fac sa nu cumva sa stric tot pe acolo si de unde as putea lua un asemena cablu (si cat costa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la un service mai bine, daca nu te pricepi.

Si mie mi s-a rupt cablul de ambreaj, iar pana imi vine altul am pus unu de bicicleta nu ii nici o problema ...doar ca ii m-ai subtire...ca sa il schimbi dai jos carena dreapta scoti cablu dp camasa il bagi pe cel nou si il reglezi acolo ca is 2suruburi sa il faci sa iti prinda cum vrei tu Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Sa rupt cablu de la tzumburusu ala care il tine in maneta vreau sal schim da nam mai facut asta niciodata am un zxr 400 ,dupa cate mam uiitat ar trebui sa dau carena jos si vreau sa stiu la ce sa ma uit si cum tre sa fac sa nu cumva sa stric tot pe acolo si de unde as putea lua un asemena cablu (si cat costa)

iti risti viata pt un cablu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a rupt cablul de ambreaj, iar pana imi vine altul am pus unu de bicicleta nu ii nici o problema ...doar ca ii m-ai subtire...ca sa il schimbi dai jos carena dreapta scoti cablu dp camasa il bagi pe cel nou si il reglezi acolo ca is 2suruburi sa il faci sa iti prinda cum vrei tu Bafta

Nu toate motoarele au acelasi sistem de actionare a ambreiajului, la a mea cablul e in stinga.

Si improvizatiile de genul asta... Domnu' cu mila. Cablul original nu e gros degeaba. Nu mai spun ca fiind prea subtire in raport cu camasa, o sa ai un ambreiaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a rupt cablul de ambreaj, iar pana imi vine altul am pus unu de bicicleta nu ii nici o problema ...doar ca ii m-ai subtire...ca sa il schimbi dai jos carena dreapta scoti cablu dp camasa il bagi pe cel nou si il reglezi acolo ca is 2suruburi sa il faci sa iti prinda cum vrei tu Bafta

cum sa-i pui ma de bicicleta? :) sau te plimbi pana iti vine alalt pe o raza de 1 km in jurul casei tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit in piata unul de scuter; e la fel de gros ca cel pe care l-am avut, dar e ceva mai otelit si merge un picut mai greu. ala original era moale ca o sfoara si aluneca mai usor in camasa. dar ok si cu asta, mai ales ca a costat 5 lei. eu am naked si nu a trebuit sa demontez nimic la schimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am gasit cu 3 lei cablu de frana de bicicleta si e putin mai gros decat originalul, dar intra ok pe camasa. Nu stiu cum e la zxr, dar la RS l-am schimbat fara sa ma pricep deloc. Daca te apuci de desfacut ar trebui sa iti dai seama ce si cum si nu dureaza mai mult de 30 de minute. Cum spun si altii, du-te la service daca nu ai curaj. Ai putea sa faci un experiment sa il schimbi singur si sa te duci la service pe motor, faci comanda de acolo, ti-l schimba ei si il si testezi pe al tau, cel improvizat. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...