Sari la conținut

Ajutor


Mikulas69
 Share

Postări Recomandate

Exista gilera runner de 125cc si daca da cum pot sa stiu sigur daca ii de 125cc

 

si se poate cumva duce la rar si aia sai faca un talon de 50cc|??

 

este unu si zice ca asa ii/ si as vrea sal cumpar

vanzatorul zice ca mere cu 110 / 120 km/h

e rosu si are 40.000 de km si e din 2001 - 2002 <nu mai stiu sigur>

 

 

 

La 900 de EURO

AJUTOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca rarul iti face o motocicleta de 125 in una de 50cc...la 40.000 de km mi se pare cam scumpa..si de 50 nu ti o face nimeni!i ati gillera dna ca sa ai 50..si 90 km/h ii iei

cati ani ai?

Editat de bidiutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista gilera runner de 125cc si daca da cum pot sa stiu sigur daca ii de 125cc

 

si se poate cumva duce la rar si aia sai faca un talon de 50cc|??

 

este unu si zice ca asa ii/ si as vrea sal cumpar

vanzatorul zice ca mere cu 110 / 120 km/h

e rosu si are 40.000 de km si e din 2001 - 2002 <nu mai stiu sigur>

 

 

 

La 900 de EURO

AJUTOR

 

din cate stiu , runneru merge peste 130 fara nici o problema cel de 125 cm. , De ce sa nu fi legal ? , iti faci a1 si inscri scuterul la politie .

 

Nu mai ai griji... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca am un contract de vanzare cumparare in care se scrie ca e de 50cc atunci pot sal inregistrez la primarie???

 

am mai vazut un dna si mai multe scootere de 125cc si 150cc cu numere galbene

 

il poti inregistra la primarie atunci. se poate... dar daca te prinde, e dosar penal "uz de fals" (din cate stiu eu"dar nu sunt sigur")... dar daca stai la tara sau undeva unde nu prea este politie, n-ai decat, dar e riscul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce sa il desfaca dak faci accident... sa presupunem k ai garantie la el.. tre desfacut doar de firma unde ai garantia.. aia e in italia :D

si ce sa caute politistu p scuteru tau, numai cei de la remorcari se pot urca dar si aia il ia pe rampa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai un accident... poate il duce si til desface sa vada ce ii cu el... si vede ca ii de 125. stiu un caz de asta

pai mah tu crezi ca mai sta sa se uite de cat ii motoru =)) man scoti nijte prosti cateodata :| crezi ca aia vin sa faca masuratori la motor de cat ii in loc sa faca masuratori pt accident sa vada cauza si vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama imediat daca un motor e de 125 sau de 50..si dupa sunet..si dupa viteza..nu mai bine te ai duce la servar si aia sa declare ca este mai mica de 125? daca e sa se intample ceva picati toti in caca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dak face o tura politaiul si unu sta acolo la radar si cand vede ca mere peste 100 100 si deja da de gandit cai peste 49 :D

cum sa faca bah o tura politaiul cu propietatea ta? sunteti copii nebuni voi!!!! daca ti-l cere pur si simplu nu il dai pt ca nu are cum sa te oblige dar poate sa incerce sa te pacaleasca :D nici nu are voie sa sa apropie foarte tare de tine cand iti cere actele si voi credeti ca da o tura cu mobra voastra, daca cade cu ea, cine raspunde? politia romana??? ;) ;) :D :whip: of of si-un cartof... ( intrebarea mea e ce faci daca dai peste un politai care se pricepe cat de cat la mobre, un politai calare pe o mobra de exemplu, cum il convingi tu pe ala ca un model care s-a fabricat doar la 125 cc este defapt de 50 cc, l-ai modificat si i-ai pus motor mai mic?? :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mah tu crezi ca mai sta sa se uite de cat ii motoru =)) man scoti nijte prosti cateodata :| crezi ca aia vin sa faca masuratori la motor de cat ii in loc sa faca masuratori pt accident sa vada cauza si vina

poi man... stiu caz cand unul a avut accident cu scuterul si lau dus la verificari :D :whip: nu ziceam nimic daca nu stiam!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...