Sari la conținut

Limitator Rs50 An 2007


alex_miclean
 Share

Postări Recomandate

Modelul 2007....nu prea poti tu sa-i scoti limitatorul. Costa in jur de 1000 euro la reprezentanta, te duci la united motors cu ea si gata :moto: altceva nu poti sa-i faci :moto:

1000 de euro te costa sa ii scoti limitatorul? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul 2007....nu prea poti tu sa-i scoti limitatorul. Costa in jur de 1000 euro la reprezentanta, te duci la united motors cu ea si gata :what: altceva nu poti sa-i faci :wave:

:moto: :moto: :blbl: nenea :lol: ....cu 1000 euro iti iei un rs50 din 2004 in jos :) 1000 de euro e prea mult :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati socat :moto:(( sper sa nu fie atata ca mor , merge pan ala 12000 ture dar de la 7000 ture nu mai ii da puterea, sa fie cdi?

aia din poza e 2007 :) daca e aia te asigur ca nu e un 2007 :moto: de la 7000turatii incepe viteza si nu mai trebuie forta multa...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati socat :)(( sper sa nu fie atata ca mor , merge pan ala 12000 ture dar de la 7000 ture nu mai ii da puterea, sa fie cdi?

In CDI e limitata da nu te costa 1000 de euro,mai putin,poate rolly a vrut sa scrie 100 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nui ala din poza :moto: ala ii fostu si mergea super bine

pai de la 7000 ture nu creste numa cu max 5 km/h :)(((

ca schimb la 6000 ture ca schimb la 12000 tot cam 65/h imi da top speed

 

sa fi fost 2 limitari, una in toba(ca si la mx50 model nou) si un in cdi care nu a fost scoasa, si acuma cum ii scoasa aia din toba sa urce la 12000 dar sa nu ii deie cdi destul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 2007 e ala cu doua faruri. Nu bag mana in foc pentru 50 cmc, dar la 125 cmc pot sa bag mana in foc...costa undeva de la 900 euro in sus spre 1100...cam asa am inteles eu. Poate la 50 cmc ai noroc si nu te costa atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 2007 e ala cu doua faruri. Nu bag mana in foc pentru 50 cmc, dar la 125 cmc pot sa bag mana in foc...costa undeva de la 900 euro in sus spre 1100...cam asa am inteles eu. Poate la 50 cmc ai noroc si nu te costa atat.

costa la 125 atata pentru ca la 1100 euro iti pun kit de powervalve

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS 2007 e ala cu doua faruri. Nu bag mana in foc pentru 50 cmc, dar la 125 cmc pot sa bag mana in foc...costa undeva de la 900 euro in sus spre 1100...cam asa am inteles eu. Poate la 50 cmc ai noroc si nu te costa atat.

si cele vechi au doua faruri ..dar nu la distanta aia:Pfaza scurta si faza lunga sunt separate. :moto: cele 2007+ sunt depsrtate f mult...e ca la cbr :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca trebuie sa arate prin carte pe unde e CDI,sau o schema electrica ceva.De obicei e sub sa ascuns pe lateral sau se poate vedea daca paralela cu saua.Cred ca s-ar potrivi daca au aceleasi comenzi,acum depinde incearca ca nu te costa nimic :)

post-20339-1209386848_thumb.jpg

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca trebuie sa arate prin carte pe unde e CDI,sau o schema electrica ceva.De obicei e sub sa.Cred ca s-ar potrivi daca au aceleasi comenzi,acum depinde incearca ca nu te costa nimic :)

mersi :moto: incerc imediat

 

se pare ca limitatoarele sunt : 1.in muzicuta

2.toba

am sa le scot si eu :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele vechi au doua faruri eu ma impusc...si sr-ul vechi are tot doua faruri nu? Alea sunt becuri respectiv lupele becurilor. Eu zic sa te duci frumos la service sa vezi ce si cum, totusi nu e chiar asa rasnita 2007 cum e 2000 si nu se potriveste decat daca au exact acelasi tip de motor, dar nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele vechi au doua faruri eu ma impusc...si sr-ul vechi are tot doua faruri nu? Alea sunt becuri respectiv lupele becurilor. Eu zic sa te duci frumos la service sa vezi ce si cum, totusi nu e chiar asa rasnita 2007 cum e 2000 si nu se potriveste decat daca au exact acelasi tip de motor, dar nu cred.

.......si totusi cele vechi au doua faruri.................. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cele vechi au doua faruri eu ma impusc...si sr-ul vechi are tot doua faruri nu? Alea sunt becuri respectiv lupele becurilor. Eu zic sa te duci frumos la service sa vezi ce si cum, totusi nu e chiar asa rasnita 2007 cum e 2000 si nu se potriveste decat daca au exact acelasi tip de motor, dar nu cred.

eu am zis rs vechi..la sr nu stiu cum este..si da..si cele vechi au 2 faruri:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...