Sari la conținut

Vand Piese Comuniste


Postări Recomandate

am inceput sa golesc atelieru ... asa ca am de vazare :

piese manet (2*cutia de viteze , 1 ambielaj , 1 aprindre )

piese carpati (ambielaj , pinoane cutie )

numeroase piese de mobra

seturi motor de mobra modificate de curse -100 lei/buc

1 roata honda in 3 spite - 40 lei

aprinderi de mobra - 10 lei / buc

2 pistoane carpati -15 lei/buc

1 buc suspensie spate mobra - 20 lei

1 bucata furca mobra -20 lei

1 bucata carburator mobra -20 lei

1 buacata carburator carpati -10 lei

1 bucata rezervor mobra -10 lei

1 bucata rezervor mz 250- 10 lei

4 roti mobra -30 lei/buc

1 arbore cotit nipru (trebuie rectificat) -30 lei

1 bucata mobra modificata ( motor curse , 11 cp , viteza max 120 km/h , toba curse , acte ok , fara asigurare) - 200 euro

 

PRETURILE SUNT NEGOCIABILE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, bine-ai inviat...esti scump la vedere betivane :rolleyes:

 

as avea nev de cate ceva din ce-ai pe acolo....intra si tu pe mess sa vb si poate ne mai auzim la o bauta, ceva, ca de cand n-am mai vb :rusinica:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roata de honda e de fata .. ii trebuiesc discu de frana si rulmentii ,

mr.orl .. salut ombre uite bine fac , mai traiesc , mai mult printre fiare (oameni si motoare) ,intru si pe mess .. id meu este dark_war18@yahoo.com

in legatura cu seturile motor de mobra se pot spune multe... da hai sa iti dau niste detalii marirea capacitatii cilindrice , marirea canalelor de baleaj ,evacuare si admisie in functie de anumite diagrame si dupa experienta in domeniul modificarilor motoarelor in 2 t ptr curse .. mai multe putem vb pe mess .. ai id meu mai sus

 

 

modificari la mobra ar fi destul de multe :

motorul : piston de 42 , marite canale de balej , evac , admisie , + 2 evacuari laterale , + 4 admisii prin piston .. diagrama este copiata de la o aprilia rs de 50 cmc , ambielaj usurat , volum in carter miscorat ( ptr a arunca mai repe gazul pe transfere in camera de ardere ) , rulmenti noi , oala de ambreiaj noua , cutie viteze modificata ( 1 ceva mai lunga si restu mai scurte ) , pinion de atac de 11 , usurata motoreta ( are in jur de 65 kg cu plinu facut ) , lustruite galeriile , oala de ambreaij si tren mobil modificate , toba sport , carburator mai mare ( de minsk) , si mai sunt multe de spus !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 years later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...