Sari la conținut

Bmw G450x


Postări Recomandate

lasa bre ca asa e bine..nu stii cum o vedem prin campionate de la anul.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai cornelia,

 

ai fost la 2 intruniri enduro si acum gata - te pricepi si la motoare :)

:blink: :laugh:

 

* inteleg ca esti usor misogin...? :lol:

dormi in pace, eu nu ma pricep la motoare, eu citesc, ma documentez si stau cu ochii pe voi :bigstar:

 

P.S. deduc din afirmatia ta, ca cine merge la >100 de intalniri enduro e expert? ...ca sa stiu si io la cate intalniri mai am de mers :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* inteleg ca esti usor misogin...? :bigstar:

dormi in pace, eu nu ma pricep la motoare, eu citesc, ma documentez si stau cu ochii pe voi :laugh:

 

P.S. deduc din afirmatia ta, ca cine merge la >100 de intalniri enduro e expert? ...ca sa stiu si io la cate intalniri mai am de mers :)

 

 

In cazul asta sunt perfect de acord cu Ionut, deci, din punctul tau de vedere, probabil ca si eu sunt un misogin.

Si eu am vrut sa dau postului tau un raspuns dar am zis sa n-o fac, ca poate doar mi se pare mie. Dupa reactia lui Ionut, imi dau seama ca nu eram eu ala beat. Deci, cand doi iti zic ca esti beat, mai bine te duci la culcare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e vorba de enduro, unde se rup, sparg si strica multe, des.

Chiar daca sunt fan BMW pana-n maduva oaselor, n-am ce face si trebuie sa recunosc ca este o marca al dracului de scumpa, atat mobrele cat si piesele sau service-ul. Stiu ca merita fiecare leut, dar..............

Cred ca este destul de scump sa intretii o mobra enduro BMW :blink:

 

Nu stiu ce sa zic de motor. Poate doar asta sa fie ceva mai fiabil comparativ cu KTM. Dar in rest, carene, capace, manete etc. etc.etc.

Pe de alta parte, fiabilitatea motorului este legata si de puterea oferita la capacitati similare. Daca doua motoare de capacitati similare ofera puteri diferite, e clar ca ala care da mai multi cai probabil ca va trai mai putin.

Sunt multe cele care fac diferente in bine sau rau, de ambele parti.

 

Pana nu vom afla ca BMW-ul asta a inceput sa castige concursuri, iar pe de alta parte proprietari multumiti de fiabilitatea motocicletei, nu prea vad cum s-ar putea "albastri" padurile.

 

Mai e de asteptat :laugh:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta sunt perfect de acord cu Ionut, deci, din punctul tau de vedere, probabil ca si eu sunt un misogin.

Si eu am vrut sa dau postului tau un raspuns dar am zis sa n-o fac, ca poate doar mi se pare mie. Dupa reactia lui Ionut, imi dau seama ca nu eram eu ala beat. Deci, cand doi iti zic ca esti beat, mai bine te duci la culcare :)

 

 

* esti de acord cu Ionut ca ..ce?

"ai fost la 2 intruniri enduro si acum gata - te pricepi si la motoare"...??

 

sau discutia despre BMW G450x a degenerat ...din cauza ca am postat si eu o opinie..? :laugh:

poti sa citesti mai atent ce am scris despre modelul asta de capra si sa vezi ca parerea mea nu e diferita de a ta...? Sau esti prea ocupat cu empatia (cu Ionut)?

 

eu vreau sa imi iau un BMW (da, un GS), dar simpatizez cu KTM (am si sponsorizat unul din dealeri aici, ca sa vezi ca am o simpatie "ridicata", iar prima capra pe care m-am dat si de pe care am si sarit in cap a fost un KTM, ...Ionut stie :blink: ), deci nu sustin o marca sau alta, ci pur si simplu particip la discutii. Ai ceva impotriva? Ai fi fericit daca eu nu mai postez aici pe forumul de enduristi? ...ai prefera sa nu mai intru pe forum deloc...? Sa plec din tara eventual?.. spune-mi si ma conformez. :bigstar:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* esti de acord cu Ionut ca ..ce?

"ai fost la 2 intruniri enduro si acum gata - te pricepi si la motoare"...??

 

sau discutia despre BMW G450x a degenerat ...din cauza ca am postat si eu o opinie..? :)

poti sa citesti mai atent ce am scris despre modelul asta de capra si sa vezi ca parerea mea nu e diferita de a ta...? Sau esti prea ocupat cu empatia (cu Ionut)?

 

eu vreau sa imi iau un BMW (da, un GS), dar simpatizez cu KTM (am si sponsorizat unul din dealeri aici, ca sa vezi ca am o simpatie "ridicata", iar prima capra pe care m-am dat si de pe care am si sarit in cap a fost un KTM, ...Ionut stie :bigstar: ), deci nu sustin o marca sau alta, ci pur si simplu particip la discutii.

 

 

Fie cum zici tu.

 

Ai fi fericit daca eu nu mai postez aici pe forumul de enduristi? ...ai prefera sa nu mai intru pe forum deloc...? Sa plec din tara eventual?.. spune-mi si ma conformez. :lol:

 

 

Promiti? :)

 

 

 

 

ps- Nu mai fi asa tafnoasa ca faci riduri de tanara :laugh:

N-are nimeni nimic cu tine atata timp cat nu mai faci reclame :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ti-ai reeditat postul dupa ce ai vazut ca nu ai fost suficient de convingator...? :laugh:

incerci sa fii ironic si simpatic, dar nu reusesti, ...mai incearca :)

 

pana acum nu si-a facut nimeni griji pentru ridurile mele, ...ma simt flatata, daca intradevar te preocupi de problema asta. O sa tin minte :blink:

 

 

si acum back on-topic: da, voi incerca un BMW G450X cand il vor aduce cei de la Bavaria aici. (asa cum am incercat si EXC-ul). pana atunci sunt ochi si urechi la toate parerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ti-ai reeditat postul dupa ce ai vazut ca nu ai fost suficient de convingator...? :laugh:

incerci sa fii ironic si simpatic, dar nu reusesti, ...mai incearca :)

 

pana acum nu si-a facut nimeni griji pentru ridurile mele, ...ma simt flatata, daca intradevar te preocupi de problema asta. O sa tin minte :blink:

 

 

si acum back on-topic: da, voi incerca un BMW G450X cand il vor aduce cei de la Bavaria aici. (asa cum am incercat si EXC-ul). pana atunci sunt ochi si urechi la toate parerile.

 

 

Hai ca tare de "musca" e clar ca esti.

N-am reeditat nimic. Am avut doua raspunsuri pentru tine.

Parerile noastre, in afara de faptul ca BMW-ul asta n-o sa apara prea curand pe coclaurii din Ro, nu se aseamana deloc. Tu spuneai ca totalul cheltuielilor dupa 2-3 ani vor fi asemanatoare. Eu spun ca nu, ca BMW-ul e clar mai scump, per total. Am mai incercat eu sa explic ceva pe acolo dar nu cred c-ai inteles mare lucru.

Cand am spus "fie ca tine" am vrut sa fiu eu ala mai inteligent si sa cedez primul, s-o las balta. Dupa cum se vede, nu sunt. Cu tine vad ca e destul de greu. Iar daca tu nu gusti ironiile mele, stii tu, ca sa ai simtul umorului iti trebuie cel putin un gram de inteligenta, pe care la prima vedere ai zice ca il ai, dar incep sa ma indoiesc. Pana acum vad ca stii sa faci doar "gat".

Cred ca experienta ta in domeniul motociclismului de orice fel e aproape egala cu 0. Cred ca doar "musca" e de tine. Vorbesti "tare" si prost in speranta ca vei face si tu ceva "valuri".

 

Si acum inapoi la topic: ma intreb ce vei intelege tu dupa ce vei incerca G-ul de la BMW? Chiar asa, ce-ai inteles tu dupa ce-ai incercat exc-ul? (acestea sunt intrebari retorice. sunt sigur ca n-ai inteles nimic)

Una peste alta, opinia ta de cititoare (ca nu-ti pot spune motociclista, endurista sau oricum altfel legat de motociclism) este foarte "valoroasa". Astfel, te rog sa-ti mai dai cu parerea si alta data.

 

Acum poti sa dai din gura pana-ti vine rau, ai subiecte.

 

 

 

ps- Scuze fata de ceilalti. Promit ca asta a fost ultima mea replica de aceasta natura in aceasta chestiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* sunt intru-totul de acord cu tine, Stefi :) :blink: ...credeai ca or sa se dezminta bavarezii?

 

P.S. o sa incerc si o coreana, daca mi-o dau la drive test :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* sunt intru-totul de acord cu tine, Stefi :laugh: :bigstar: ...

 

Ia uite la ea mititica, ce frumos se gudura :blink:

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-nuscrie nimic de climatizare...

 

Asta intra in lista de optiuni pentru 2009 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite la ea mititica, ce frumos se gudura :blink:

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Asta intra in lista de optiuni pentru 2009 :)

 

angi ptr 2009 bordul va fi din optional din nuc sau trandafir,seaua va fi din piele intoarsa galben-margarina iar levierele de frana/ambreiaj vor fi din inox-inoxidabil+ca esapamentul va fi patrat si furnizat de Borla,si va avea montat neoane albastre...

 

aa si sa nu uit va avea strantat pe rezervor made in ger..wan.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lista de optionale e trecut:

 

-saua incalzita, ghidon incalzit...etc

-nuscrie nimic de climatizare...

 

* eu cred ca daca isi cumpara Angi bemveul asta, o sa fie atat de fierbinte incat n-o sa-i mai reziste nimeni. eu ma declar, aticipat, invinsa. nu suport mai mult de 38 de grade. (totusi, sper ca incalzirea seii sa fie reglabila, sa nu-i fiarba dracu' ...ceva!)

:)

 

P.S. imi pare rau ca nu a venit la Olanesti/Valcea, as fi putut sa-l testez si la rece si la cald. Am avut de toate, a fost un we. frumos. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu cred ca daca isi cumpara Angi bemveul asta, o sa fie atat de fierbinte incat n-o sa-i mai reziste nimeni. eu ma declar, aticipat, invinsa. nu suport mai mult de 38 de grade. (totusi, sper ca incalzirea seii sa fie reglabila, sa nu-i fiarba dracu' ...ceva!)

B)

 

 

Deci te bagi la ciorba? :) Uite, promit sa vin la tine doar cu "...ceva" bine incalzita de la saua BMW-ului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci te bagi la ciorba? :) Uite, promit sa vin la tine doar cu "...ceva" bine incalzita de la saua BMW-ului :)

 

* n-ai venit la Olanesti, ai pierdut ocazia sa mananci o ciorba cu mine. lasa, ca or sa mai fie intalniri enduro, ...sunt tot timpul, noi sa mai fim!

aaa, btw., la anu' o sa vin insotita. fiu-miu tocmai a primit motocicleta de enduro, nu e BMW, dar merge B). Nu-i nici portocalie :D ...o sa pun niste poze mai incolo la "enduro junior". Poate il inveti cum sa nu-si prajeasca oole pe off-road, respectiv cum sa stea cu fundul cat mai departe de sa, ...ca eu asa am vazut in neinsemnata mea experienta de motociclista (bot up!)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...