Sari la conținut

Plimbarica La Vidraru Pe 18 Mai


Postări Recomandate

/index.php?showtopic=207483

 

am postat aici dar dinpacate cei cu 125cm merg toti la MC si nu pot veni :lol:) (glumeam no ofence)

daca doreste cineva sa piarda timpul cu viteza de 80-90km/h pana la barajul Vidraru ma poate insotii cu cea mai mare placere

se anunta si un gratarel pe acolo pe undeva...{vedem noi unde prindem mistrzul:)) }

 

 

 

IMI CER SCUZE PT REPETAREA TOPICULUI...ROG UN MODERATOR SA STEARGA UNUL DIN ELE....(mi-a aparut o eroare si vad acuma ca e postat de 2 ori :lol:

multumesc

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati km sunt si ce traseu urmati?

 

"pei sunt aprox 190 km... va dau mai multe detalii mai tarziu ca sunt la munca acuma din pacate sad.gif

oricum viteza de croaziera este undeva la 80km/h (ceea ce o s fie f enervant pt prietenul care vine cu mashinuta desii are ceva calutii acolo mad.gif )....nah sunt cu 125 cm3 tongue.gif ... biggrin.gif

 

sunt 194 km in total ...se merge pe autostrada pana la Pitesti ..de acolo se merge la curtea de arges (ude facem popas)sh de aici la baraj la vidraru si cat se poate mai departe...pana la zapada:D....se va face un mic gratarel pe undeva smile.gif

pana acuma sunt 2 conserve cu pasageri si eu pe moto...cine mai doreste este invitat :lol: " by crazy_mouse_87

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde e plecarea si la ce ora? as veni si eu .....

 

 

plekrea este din Bucuresti... nu e problema ca stabilim un loc de intalnire :)

chiar nu am chef sa fiu singurul motorist :(...

id-ul meu de mess ... crazy_mouse_87

si vb mai multe...

numai bine

 

trezire spalare pe ochi ora 6:30...intalnire la ora 7 la Mc donald's Militari....mers pe A1 buc-pitesti cu 80km/h =2 ore...pauza de pipi in pitesti 25 min....pitesti-arges 35 min (aici la curtea de arges popas vizitat manastire ..ne rugam timp de 1 ora...ne holbam nitel la maicute si plecam mai departe...Arges-Vidraru mers cu 30 km/h ~ 1 ora + 1 ora poze la greu....ajuns la vidraru numarat pestii din balta ...tip de 1ora...de aici ne intoarcem spre arges si ne oprim pe camp s facem gratar..prindem mistretul si-l frigem....bem mancam.. vreo 3 ore max...apoi fuguta spre casa..unde facem ink 4 ore pana in Bucuresti ......TOTAL 13 ore plecare 7 a.m. sosire 8 p.m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca mai merg ca imi fac urat franele pe spate , trebuie sa ma duc in service sa vad ce se intampla ca poate se strica pe drum si raman de caruta... va urez distractie placuta!

 

 

MS. si nu te juca cu franele ;) ...nu o lasa pentru alta zi...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zii dom'le: mai e loc de unu'? Ca vreau sa ma bag. Daca se fac cumparaturi cumva, mai treceti o gura flamanda plus 3-4 beri fara alcool ;) . Nr. meu de tel este 0744122186. Daca se mai schimba ceva, va rog sa ma anuntati si pe mine. Nu stiu unde e "Mc donald's Militari" dar va astept chiar la intrarea pe A1 ora 07:00 - trebuie sa fie vreo benzinarie pe acolo. Hai noroc! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zii dom'le: mai e loc de unu'? Ca vreau sa ma bag. Daca se fac cumparaturi cumva, mai treceti o gura flamanda plus 3-4 beri fara alcool ;) . Nr. meu de tel este 0744122186. Daca se mai schimba ceva, va rog sa ma anuntati si pe mine. Nu stiu unde e "Mc donald's Militari" dar va astept chiar la intrarea pe A1 ora 07:00 - trebuie sa fie vreo benzinarie pe acolo. Hai noroc! ;)

 

Eu cu Catalin Nichifor (Honda Shadow VT 750 C7, 2007, neagra) mergem maine de la 7.00, Raiffeisen Magazin Unirea, la Vidraru, cam cu 110 km/h!

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha!

 

crazy_mouse_87, eu cu vladisto cred ca vom merge impreuna spre vidraru si vom incerca sa-i "dam" cam 100-110 ca vrem sa ne intoarcem putin mai devreme. Poate ne intanlnim pe drum.

 

Asfalt uscat si vant din spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha!

 

crazy_mouse_87, eu cu vladisto cred ca vom merge impreuna spre vidraru si vom incerca sa-i "dam" cam 100-110 ca vrem sa ne intoarcem putin mai devreme. Poate ne intanlnim pe drum.

 

Asfalt uscat si vant din spate!

 

 

deci eu cu prietenii ne intalnim la ora 7 la Mc donald's militari ( este pe dreapta pana la intrarea pe autostrada..)

din pacate moto meu este unul micut si treb sa ma limitez ..dar sper sa ne intalnim pe drum

0727.825.064

numai bine si plimbarica frumoasa

 

baieti am reusit sa ajung pana la capra si cativa pasi spre balea lac...dar drumul ne-a fost barat de muntii de zapada...( ati avut dreptate in legatura cu drumul...gropi..gropi si iar gropi ;)), dar a meritat ;)

in curand si pozele..

 

pozili

post-12320-1211310868_thumb.jpg

post-12320-1211310920_thumb.jpg

post-12320-1211310966_thumb.jpg

post-12320-1211311013_thumb.jpg

post-12320-1211311084_thumb.jpg

post-12320-1211311157_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...