Sari la conținut

Motomania - Enduro - Breaza


Postări Recomandate

cu toate ca mi-a ajuns criza de la valcea..trebuie sa pun umarul si sa-l ajut pe vali sa isi faca treaba..va convine sau nu incercati totusi sa veniti si poate o sa va convingeti dupa cursa daca e ca voi sau ca mine..astept baietii care au fost asa suparati pe mine sa bem o bere la breaza(asta daca am timp)si sa vedem cum facem sa cadem la pace..

 

haideti la breaza...

Vine si Galati-ul.. Keb and Bogdan.. Am dat de gust la Valcea, si nu vreau sa ma opresc.. Vreau si eu un formular de inscriere pe mail va rog : kebacsorin@mac.com

Mersi, si ne vedem la Breaza!! (poate si la Sibiu.. :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne bagam si noi... daca mai gasim locuri :crack:

 

s-a marcat..s-a rezervat..rezolvi cu vali financiar...

 

trimiteti-mi va rog pe adresa mea o solicitare si va trimit la reply fisa de inscriere ca sa ne fie tuturor mai usor

 

ene_stefan1974@yahoo.com

 

mai sunt 12 camere in tabara..sper ca astia au apa... :lol: :lol: :D

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt 12 camere in tabara..sper ca astia au apa... :crack: :lol: :lol:

 

* e pensiune de 3*, te rog... :D

 

tip: au si teren de fotbal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da corneluto..in loc de speciala o sa tragem un fotbal in cizme si cu castile pe cap..sper sa fie soare si 27 de grade afara...asa consider eu timpul perfect ptr endureala..si sa nu uitam la 2 zile dupa ploaie sa intre cramponul ala in pamant si sa faca priza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tata , am veni si noi de la Targoviste, dar nu avem nici unul GPS . Bagati-ne si pe noi la inscriere: Georgescu Razvan, Bernard Cristian, Tanase Marius, Alin Ilie, Bondila Adi. Vedem noi cum ne descurcam.Stef da-mi si mie formularul pe mail si vorbesc cu Vali pentru bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE..incepe vancanta scolara,va fi full asa ca rezervati din timp...

 

ADRESE REZERVARI SI NR DE TELEFON:

 

HOTEL LAC VERDE**** 0244343525

 

VILA EL GRE****0722409003

 

VILA MIANDRA***0744304454

0722349355

0244350090

 

VILA SPERANTA***0744586707

0788135578

0744753613

 

CASA ARA***0722457706

 

MART INN***0244341727

0724933021

 

BELDY*** 0721296225

 

cum s-a mai discutat problemele financiare se rezolva cu motomania(vali in speta)..

 

 

mai sunt cateva locuri de cazare in tabara de baza(pensiunea floarea breaza...***)

 

aici se asigura parc rece pazit ptr toate motoarele si parcare STRICT pentru clientii pensiunii..

 

mancarea este pe cont propriu inclusiv sambata seara(terase,pizzerii,carciumi la tot pasul)

 

STARTUL sambata si duminica la 10 fix,briefing inainte de cursa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece am gasit unde a mai fost postat filmul,dar link-ul nu mai merge,l-am urcat eu aici:http://www.youtube.com/watch?v=E-gKh0AGrvM

din pacate este redus mult din calitate.

 

probabil ca aceasta bucata de traseu va fi anul acesta parte din traseul hobby,pentru ca am vazut ca de la o intrunire la alta stacheta este urcata tot mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare ?

se poate merge fara gps?

sunt marcate drumurile?

destul de slab..fara gps te ratacesti..

 

deoarece am gasit unde a mai fost postat filmul,dar link-ul nu mai merge,l-am urcat eu aici:http://www.youtube.com/watch?v=E-gKh0AGrvM

din pacate este redus mult din calitate.

 

probabil ca aceasta bucata de traseu va fi anul acesta parte din traseul hobby,pentru ca am vazut ca de la o intrunire la alta stacheta este urcata tot mai sus

clau..depinde,nu e neaparat valabil..la profi(extreme)c-am asta e cerinta..la hobby trebuie sa te opresti totusi la un anumit nivel...la valcea am fortat putin nota si totusi traseul a fost facut in conditiile alea in proportie de 50%,ma gandesc ca pe uscat termina toata lumea..trebuie incet incet luat in considerare si un traseu de clasa intermediara..genul de "B" de la campionate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow ! 75 km ??? Super tare !

 

La tv se vede frumusel traseul.....sunt crios la fata locului cum e .

 

Cre' k se alatura si echipa Dancor :).

Poate venim intr-ul weekend sa vedem traseul de la fata locului , Strutu' o sa vina cu siguranta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia vino sa termini un concurs la B in campionat sa vezi ce intermediar e :)

am auzit mancatia-s ca e moarte la clasa B..big difference intre categorii,chiar prea mari...dar asta e ,cine trage in campionat trebuie sa fie bine pregatit..acolo nu e de joaca..

 

FOARTE IMPORTANT..CUM AM SPUS TREBUIE GPS PTR AMBELE TRASEE,FIIND MARCATE DIN LOC IN LOC DOAR CU BANDA SAU SEMNE..ASA CA ADUCETI SI CABLURI DE TRANSFER...TRACK-URILE SUNT DISPONIBILE PE GPS-URI COMPATIBILE GARMIN..

 

in tabara de baza mai este o singura camera disponibila..asa ca :cine mai doreste ,cine mai pofteste???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit mancatia-s ca e moarte la clasa B..big difference intre categorii,chiar prea mari...dar asta e ,cine trage in campionat trebuie sa fie bine pregatit..acolo nu e de joaca..

 

traseele nu sunt extraodirnar de grele. pana acum am fost la 3 curse la B si la una singura (CJ) am avut nevoie de ajutor 15 m pe o bucata care a 2-a zi s-a scos. Si eu sunt probabil concurentul cel mai slab dpdv tehnic de la B. Dificultatea e ca trebuie facut contra timp, 2 ture pe zi, 2 zile la rand. Fizicul ne omoara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tabara este oficial rezervata ..numere de tel aveti intr-un post de mai sus..

 

post-15042-1212253306_thumb.jpgam fost la breaza..traseele sunt suuuuuper marfa..vali a plecat azi cu seba si ilie sa mai puna benzi ptr cei care nu au gps-uri..in rest pensiunea floare este tabara de baza..pun harta ptr indentificare si fiindca e putin mai dosita o sa fie si benzi ktm ptr recunoastere pe stradutele din statiune..

 

PS.NU MAI TREBUIE COMPLETATE FISE DE INSCRIERE..FACEM TOTUL IN TABARA,ADUCETI-VA GPS-URILE SI CABLARAIA NECESARA

 

ATENTIE..ESTE O PROBLEMA CU BENZINA LA BREAZA..CEL MAI APROPIAT PUNCT DE ALIMENTARE ESTE LA MINIM 9 KM,IAR TRASEELE SUNT 2 LA RAND SI DESTUL DE LUNGI ASA CA BENZINA LA CANISTRE..IAR 2T PTR PRIMA ZI CEVA BENZINA LA PACHET..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca daca ajungem vineri seara acolo...cu cazre pe barba nostra ne gasiti un loc?

suntem 2 incepatori...:unsure: have mercy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar... daca marcheaza Ilie... o sa fie show.

 

sunt curios daca avem si "bucle" in traseu, nu de alta, dar Ilie are experienta.

 

abia astept!!!

daca te referi la buclele de la arges..da sunt,si chiar in varful buclei e point.. cu arbitri..doar de aia a participat Ilie la traseu...

 

deci sa inteleg ca daca ajungem vineri seara acolo...cu cazre pe barba nostra ne gasiti un loc?

suntem 2 incepatori...:unsure: have mercy

...veniti in tabara si ne descurcam..sunt multi care au rezervat si nu au platit nici aconto nici inscriere,asa ca cu cat mai devreme cu atat mai sigur gasiti ceva sau va indrumam..bafta si va asteptam.

 

DECI NU UITATI PENSIUNEA "FLOARE" TABARA DE BAZA(AICI ESTE PARCUL RECE,SECRETARIATUL SI DEZ-ORGANIZATORII)

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da clar avem..dar daca apare vreo ciudatenie decat alea clasice ne uitam lung..

 

INFORMATIE DE ULTIMA ORA..ILIE NU A PARTICIPAT LA TRASEU,VESTE BUNA PTR NOI TOTI..TRASEUL A FOST GANDIT SI FACUT CU PREPONDERENTA DE VALI SI DE SEBA..AU PROMIS UN TRASEU PE CARE NU IL VOM UITA USOR..IN CE SENS????NU AM REUSIT SA AFLU... :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UN TRASEU PE CARE NU IL VOM UITA USOR..IN CE SENS????NU AM REUSIT SA AFLU... :laugh: :bigstar:

 

* in sens giratoriu?... :)

eu nu pot sa ajung, dar va rog sa puneti poze, cat mai multeeee! ...la anu' ma dau si eu pe trasee, sper sa nu vina Ilie inapoi din Canada si sa-mi faca vreo surpriza. de fapt, sper sa da! :blink:

 

e un loc de vis, o sa vedeti ca si muntii nostrii sunt faini, nu numai aia oltenesti :)

 

pentru GPS-uri, il contactati pe Emil, daca mai e cazul, colegul care v-a ajutat pe multi dintre cei de la Olanesti pe tura de profi, acolo, la prima curba de urcare, ...stiti voi (nr. tel.: 0788-498.622). Ii spuneti ca am zis io sa va dea discount. cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* in sens giratoriu?... :)

eu nu pot sa ajung, dar va rog sa puneti poze, cat mai multeeee! ...la anu' ma dau si eu pe trasee, sper sa nu vina Ilie inapoi din Canada si sa-mi faca vreo surpriza. de fapt, sper sa da! :blink:

 

e un loc de vis, o sa vedeti ca si muntii nostrii sunt faini, nu numai aia oltenesti :laugh:

 

pentru GPS-uri, il contactati pe Emil, daca mai e cazul, colegul care v-a ajutat pe multi dintre cei de la Olanesti pe tura de profi, acolo, la prima curba de urcare, ...stiti voi (nr. tel.: 0788-498.622). Ii spuneti ca am zis io sa va dea discount. cheers!

pe cd-ul ce la valcea numai el se vede ce tragea de baieti pe urcarea aia..o sa fie tare incantat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cd-ul ce la valcea numai el se vede ce tragea de baieti pe urcarea aia..o sa fie tare incantat ..

 

* stiu,bre, eu am incercat sa-i fotografiez la urcarea aia, dar era noroiul gros si am alunecat de cateva ori, ..mi-a fugit iar genunchiul de la locul lui..., m-am lasat pagubasa :)

o sa fie incantat, sunt sigura :blink: (da' ce incantati erau ei cand ii culegea de jos si-i punea din nou pe roate. El e dintre motociclistii vechi pe care-i stiu, a facut off-road pe IJ si Ural, cand nu erau alte motociclete in tara..., cate paduri a batut el cu fiarele rusesti, nici nu mai tine minte :laugh: )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...