Sari la conținut

Cu Intarziere - Baia Mare - Cluj = 500km


Postări Recomandate

Deci tura a fost in 22 aprilie, marti.

 

Din Baia Mare in Cluj am venit pe o ruta ... excelenta :lol: Dintre atractii: urcarea de la E60 pana in Stana de Vale, pe langa Lacul Lesu (am pus doar poza cu barajul) excelenta!! A fost asfalt candva iar acum era cam 50% din el ramas, oricum super fain de dat in gura, drum ingust, intortocheat, dupa care am coborat in Beius si am urcat spre Padis, iarasi valea aia a fost de vis, e cea din poza cu motoru meu langa copaci si valea involburata. Planul era sa trecem prin Padis spre Ic - Doda Pilii - Rachitele, insa nu ne-a iesit pt ca a fost blocat drumul de zapada si ... din pacate o trebuit sa ne intoarce, sa coboram aceeasi vale (urcatul si coborat a fost minunat, pt ca era si la apus) si sa ne intoarcem pe valea Ariesului acasa.

 

Pe langa faptul ca zapada ne-a facut sa ocolim, am facut pana in Turda, adica Adi o facut la twin, distractie mare, la 1:15 noaptea. La 4:20 am ajuns acasa ... cu bine.

 

N-am rabdare sa pun cate-o poza si aici, cine vrea sa vada cateva poze:

 

http://ekkemu.tla.ro/main.php?g2_itemId=1636

Editat de ekkemu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...