Sari la conținut

Fericitul Posesor Al Unui Scuter Tomina Aqua Model Retro


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

UPDATE

 

Azi a inceput sa-mi faca niste figuri ciudate.... de muritul motorului la stop n-am scapat nici dupa cele 2milioane investite recent in reglari si rahaturi... daca o accelerez sa plec moare .. tre sa o sui din nou pe cricul mare sa o ia

 

si astazi.... am accelerat-o si clonc clonc clonc clonc, se auzea in transmisie cred eu... nu se accelerea, nici nu murea motorul... clonc clonc, mai lasam mai trageam de maneta si o lua... sa nu prinda acolo ceva...in transmisie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa prinda in transmisie ? aer ?

Ai facut cea mai proasta alegere cu scuterul asta si asta este !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am dat înapoi. Au fost foarte Ok, mi-au dat banii înapoi. Îmi pare rau dupa el si pentru toata tevatura dar... na. Marti sper sa pot deschide un nou topic. "Fericitul posesor al unui Aprilia Sr50 R NouNoutz de la United Motors. Asta e, o sa atarn mai greu de 91 milioane dar... macar sa n-am probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si mai scumpisor Mojito. Nu stiu. vreau din nou viteza, strecurari, timpi mici.... m-am cam molesit cu astea cu coarne... pierd timp pretios :kali: Oricum imi place mult si Srul. Da e si mult 90 milioane, dar... sper e nou.. al meu, il cresc eu de la 0.

cel mai bine asa...nou e nou,e de firma,iti sa nu ai probleme cu el,faci rodajul cum trebuie,cum il ingrijesti asa il ai,baga benzina buna,baga ulei 2t bun,daca ai grija de el va avea grija de tine si te va tine multi km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am dat înapoi. Au fost foarte Ok, mi-au dat banii înapoi. Îmi pare rau dupa el si pentru toata tevatura dar... na. Marti sper sa pot deschide un nou topic. "Fericitul posesor al unui Aprilia Sr50 R NouNoutz de la United Motors. Asta e, o sa atarn mai greu de 91 milioane dar... macar sa n-am probleme.

 

Ai primit banii inapoi pe el???Toti???Cum se poate asa ceva :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am dat înapoi. Au fost foarte Ok, mi-au dat banii înapoi. Îmi pare rau dupa el si pentru toata tevatura dar... na. Marti sper sa pot deschide un nou topic. "Fericitul posesor al unui Aprilia Sr50 R NouNoutz de la United Motors. Asta e, o sa atarn mai greu de 91 milioane dar... macar sa n-am probleme.

 

da de ce iti iei aprilia si nu iti iei o japoneza? italienele nu sunt de talia la astea japoneze, iar la banii astia iti iei un scuter yamaha aerox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai, zi-mi si mie care e combinatia la cluj?

si de banii aia te scot la shopping ma jur, ne luam niste adidasi

 

clar nu mai vreau nimic din ce nu e aprilia yamaha sau peugeot, problema e ca nu imi place aeroxul....

 

:kali: Daca veniti pana in cluj,haideti si pana in Targu Mures,doar e aproape :kali: .Ia-ti frate un SR ca e criminal,lasa aeroxul!!Mai ales daca e nou,eu garantez ca 4 ani strangi cel mult niste suruburi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit 35 din 40 mil, dupa ce am fost la OPC. Au niste amenzi f mari mai ales daca nu iti da garantie decat verbala, si daca specificatiile din realitate sunt altele decat cele afisate public de ei posibililor clienti, cum e rezervor de 5L si de fapt e de 3.8. Dar au fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit 35 din 40 mil, dupa ce am fost la OPC. Au niste amenzi f mari mai ales daca nu iti da garantie decat verbala, si daca specificatiile din realitate sunt altele decat cele afisate public de ei posibililor clienti, cum e rezervor de 5L si de fapt e de 3.8. Dar au fost ok.

 

Sincer ma bucur ca ti-ai recuperat banii(cat de cat).Oricum,cred ca dupa ce ai trecut prin unele peripetii,nu o sa mai vrei toata viata ceva cu motor,fabricat in China.Nu?:kali: Eu spun ca e bine ca ai pierdut doar 5 mil.,pentru ca daca era sa il vinzi la altcineva...pierdeai mult mai mult! Lasa topicul asta mincinos(fericitulPosesor Al Unui Scuter Tomina Aqua Model Retro) si dechide curand unul cu Aprilia Sr in loc de Tomina.Bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, ai mare dreptate dezkreator.

M-am gandit foarte serios sa ma duc la cluj dupa el. Cu Fan Curierul imi ia 250RON sa mi-l aduca, ca are 90-100kg si sunt 430km. Problema e ca o sa vina prima revizie la 500km si nu stiu ce o sa fac... ca eu 500km ii fac in 2 saptamani, ma duc cu el la cluj? As putea sa ma duc la United ca oricum daca il iau de la United, tot pe bani sunt reviziile, dar nu stiu daca o sa imi semneze cei de la United pe carnetul de service ca sa nu pierd garantia.. sper ca au asa ceva. Si in cel mai rau caz... ma lasa in drum... ce fac.. iar la cluj, sau la United? Sunt in mari dubii.. e mult mai lejer in Bucuresti, dar si 18 milioane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...