Sari la conținut

Cum Reglez Farul La Un Cbr F3


Postări Recomandate

salutare.mi am schimbat farul la cbr cu unul mai puternic si mi bate faza scurta cam jos si cea lunga un pic cam sus.cine stie cum pot sa mi reglez farul sa mi bata putin mai sus?

multumiri anticipate...

Fa-ma sa inteleg...ai schimbat farul cu totul...sau doar becul??? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu nu are un sistem de reglaj. Trebuie sa iti iei un bec specific pentru modelul motocicletei, deci nu prea merge sa pui tu alt bec mai puternic. In cazul tau trebuie H4 60/55 W.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune orice bec, puterea lui nu are nici o legatura cu felul cum bat fasciculele. Totul e sa se potriveasca soclul.

La CBR ai doua reglaje: unul pentru inaltime si unul pentru stanga-dreapta; arata ca niste robinete si scrie langa ele in ce sens trebuie sa le invarti ca sa obtii ce doresti. Reglajele astea se gasesc pe carcasa farului, sub bord (adica trebuie sa fii contorsionist ca sa reusesti sa ajungi la ele).

Inainte sa te apuci totusi sa reglezi (daca inainte sa schimbi becul lumina bine, inseamna ca reglajul era bun), verifica daca nu cumva ai pus becul aiurea, pentru ca il poti pune in doua pozitii: normal si rotit la 180 de grade. Daca l-ai pus rotit, de asta lumineaza aiurea.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune orice bec, puterea lui nu are nici o legatura cu felul cum bat fasciculele. Totul e sa se potriveasca soclul.

La CBR ai doua reglaje: unul pentru inaltime si unul pentru stanga-dreapta; arata ca niste robinete si scrie langa ele in ce sens trebuie sa le invarti ca sa obtii ce doresti. Reglajele astea se gasesc pe carcasa farului, sub bord (adica trebuie sa fii contorsionist ca sa reusesti sa ajungi la ele).

Inainte sa te apuci totusi sa reglezi (daca inainte sa schimbi becul lumina bine, inseamna ca reglajul era bun), verifica daca nu cumva ai pus becul aiurea, pentru ca il poti pune in doua pozitii: normal si rotit la 180 de grade. Daca l-ai pus rotit, de asta lumineaza aiurea.

 

Bafta!

 

 

multumesc de informatii....

maine ma fac contorsionist:D

 

o sa dau si becul jos sa vad daca nu cumva l am pus la 180 grade!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...