Sari la conținut

Kawasaki Gpz 500


s-kidu'
 Share

Postări Recomandate

salut!

as vrea sa stiu care este top speed-ul unui astfel de motor de la posesori sau de la cei care cred ca au mers pana la capat pe asa ceva ............si ceva detalii despre stabilitate in functie de viteza....

modelul de prin 1994 daca se poate!

este doar pt cultura mea generala, ca motorul nu-mi place oricum!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Io am mers cu KLE ul meu cu 185 blana si are 10 cai in minus fata de GPZ, deci probabil ca duce undeva la 200 :unsure:

 

Ca fost proprietar de Gpz iti pot raspunde eu . Imi aduc aminte cand am iesti prmai data cu el pe A2 cu un prieten si banuiesc ca stitzi cum e curiozitatea te impinge sa vezi ce poate motoreta sa vezi cum sta si asa mai departe....si am zis sa incerc intradvar viteza maxima a fost de 200 de km/h de fapt asa imi inidica pe ceas acum viteza reala nu o pot sti exact decat dupa GPS in alta zi de incercare cu vant in fatza viteza maxima a fost de 190 km/h pe ceas la intoarcere normal ca 200 ,stabilitatea mi sa parut ok in afara faptului ca la inceputul autostrazii asfalt nu era asa bun si simteam ca la viteza aceea mi se misca usor fundul,coditza sa zic asa cu tot cu roata din sapte dar mentionez asta numai la inceput de autostrada unde asfalt nu era asa de asezat !!vreau sa mentinoez ca aveam un model din 2002 dar dupa cate imi aduc eu aminte este la fel ca cel din 94 parca de atunci s`a facut modificarea la el :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...