Sari la conținut

Suzuki Gs400 Din 83


Postări Recomandate

Salutare la toti!

 

„Suzi” al mea are 23 de ani, este GS400 din 83. Este un model rar si, din pacate, piesele de schimb pe care trebuie să le procur sunt tot la fel de rare. Acu că mi se pare cel mai frumoasă motoreta cred ca spune fiecare despre a lui, insa faptul că nu o intalnesc pe toate drumurile o face si mai frumoasă. Am mai vazut pana acu un model prin Bucuresti, insa era de 250 nu de 400. Am mai intalnit pe forum un gs400 dar din 79, si estetic difera fata de modelul meu.

I-am cautat de am inebunit manual de utilizare, si intr-un final am ajuns să gasesc peste ocean, in Canada mai exact. Mi l-a dat, după cum era de asteptat, un pensionar.

 

Sunt incepator si am facut pan acu cam 1000 de kilometri cu ea. Is foarte multmit, mai putin de lantul care e vechi, bate si tre sa-l schimb Âşi de cablul de kilometraj ce a cedat pe neaÂşteptate. Am gasit toate astea pe www.wemoto.com, un site dedicat motocicletelor clasice, insa nu stiu cata incredere sa am pentru a cumpara piesele astea. Mai are cineva un astfel de model, sau măcar a mai făcut cineva cumparaturi de pe wemoto.com? post-15936-1211806236_thumb.jpg

 

post-15936-1211806279_thumb.jpg post-15936-1211806313_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru piese incearca www.louis.de ->Bikenbank -> Suzuki -> 250-400 cmc ->Gs400 (77-83) si ai ceva piese acolo de la baterii, diverse garnituri si o-ring - uri, frane, filtre, cabluri (km) si ambreiaj ... BAFTA

 

EBAY: http://motors.search.ebay.co.uk/gs-400_Mot...40QQsacatZ14780

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...