Sari la conținut

Turism In Zona Turnu Magurele


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

Daca veniti, dati-mi un PM. O sa va insotesc ........... ca ghid, daca vreti !

 

:friends:

sigur, voi da aici un anunt cu cateva zile inainte. Momentan weekendul asta am enduro in plan si weekendul viitor Sibiu, Balea lac...asa ca peste 2 saptamani cel mai sigur :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca are cineva chef de plimbare... maine dimineata plec spre Islaz. nu stiu exact ora, dar cred ca in jur de ora 9-10 o sa ies din bucuresti. o sa merg la relax, eu cu motorul si nevasta-mea si niste prieteni cu o masina. o sa ne intoarcem duminica spre seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mda...nu recomand sub nici o forma drumul Rosiori de vede - Turnu Magurele ...am mers acum 2 saptamani si drumul e de tot rahatul, in plus am mai avut si accident din cauza nisipului din curbe, iar de 2 saptamani sunt pe bara, sper sa apuc si eu sa mai merg din septembrie pe motor....asa ca din nou va spun: NU o luati pe acel drum...

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat pe google locuri frumoase de vizitat in zona Turnu Magurele, Rosiorii de Vede, insa nu am gasit mare chestie. Asa ca ramane sa ii intreb pe cei care au vizitat aceasta zona, ce locuri vi s-au parut frumoase si merita vizitate.

 

lanul de porumb sau floarea soarelui. super peisaj :unsure:

 

glum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...nu recomand sub nici o forma drumul Rosiori de vede - Turnu Magurele ...am mers acum 2 saptamani si drumul e de tot rahatul, in plus am mai avut si accident din cauza nisipului din curbe, iar de 2 saptamani sunt pe bara, sper sa apuc si eu sa mai merg din septembrie pe motor....asa ca din nou va spun: NU o luati pe acel drum...

ai primit botezul.

 

cand mergi pe enduro/dualsport nu ai voie sa te plangi de calitatea drumului.

in regim aventure nu stii ce te asteapta dupa colt si trebuie sa fii gata pentru orice......

 

 

in alta ordine de idei am fost astazi pe traseul bucuresti-alexandria - lisa - zimnicea - giurgiu - bucuresti.

doar asfalt, avand in vedere ca am plecat pe la 2 din bucuresti si drumul a inclus o vizita pe la rude.

asfaltul este bun, fara gropi, dar este ondulat, deci mare atente daca va bate gandul de speed pe acolo. pe bmw am putut mentine 100 - 160

 

in toamna asta trebuie sa merg pe langa dunare, ma mai gandesc la traseu, dar de pe la turnu pana la oltenitaart fi o idee :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai de motor, el merge pe orice aproape. Nu imi fac griji ca m-ar lasa la un enduro mic...

 

 

Deci ai avut grija, nu? :banana:

nup, pentru ca nu eram cu motorul meu...ci pasagera pe o sportiva.

 

ai primit botezul.

 

cand mergi pe enduro/dualsport nu ai voie sa te plangi de calitatea drumului.

in regim aventure nu stii ce te asteapta dupa colt si trebuie sa fii gata pentru orice......

 

 

in alta ordine de idei am fost astazi pe traseul bucuresti-alexandria - lisa - zimnicea - giurgiu - bucuresti.

doar asfalt, avand in vedere ca am plecat pe la 2 din bucuresti si drumul a inclus o vizita pe la rude.

asfaltul este bun, fara gropi, dar este ondulat, deci mare atente daca va bate gandul de speed pe acolo. pe bmw am putut mentine 100 - 160

 

in toamna asta trebuie sa merg pe langa dunare, ma mai gandesc la traseu, dar de pe la turnu pana la oltenitaart fi o idee :cheers:

Cred ca daca eram cu enduroaica mea nu o pateam...dar nu eram...asa ca am patit-o.

Drumul najpa e: rosiori de vede- turnu magurele. In rest drumul e f bun.

Dar e bine...dupa 3 saptamani, cred ca zilele astea ma pot sui din nou pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...