Sari la conținut

Furci Cutie Nipru


Postări Recomandate

Am schimbat pinioanele in cutie la nipru si cum e obiceiul nu mai merge...in sensul ca se blocheaza ori in a treia ori in a patra ori nu intra in a treia sau a patra....asta verificat in mers.Dci ori am pus furcile naspa ori...nu stiu are umpic de joc tija pe care stau furcile...nah daca stie cineva sau are careva ceva scheme desenate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat pinioanele in cutie la nipru si cum e obiceiul nu mai merge...in sensul ca se blocheaza ori in a treia ori in a patra ori nu intra in a treia sau a patra....asta verificat in mers.Dci ori am pus furcile naspa ori...nu stiu are umpic de joc tija pe care stau furcile...nah daca stie cineva sau are careva ceva scheme desenate....

http://www.dnepr-guide.com/main.htm

 

http://motopan.com.ua/foru/korobka_e.htm

...din foarte multe motive se poate bloca :cheers: ...normal ca nu potriveste nimic...trebuie sa verifici , in masura incare se poate , cu capacul dat jos , cuplarea corecta si tendintele...

furci care nu culiseaza, baladoare care agatza, uzuri pe la foaia de pozitionare....nasol...

post-3884-1211828375_thumb.jpg

post-3884-1211828408_thumb.jpg

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de retinut, inainte de a monta cutia cap la cap..asigura-te ca ai pus toate, dar absolut toate piesele..chiar si saibele alea care sunt facute din tabla f subtire. Am un prieten care a uitat sa puna o saiba din asta..si a avut aceleasi simtome la motor...ori ii iesea din viteza, ori nu-i intra cum trebe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...