Sari la conținut

E Recomandat Sa Folosesc Crema Polish?


Postări Recomandate

Buna ziua! Motocicleta mea nu e tocmai noua ,mai are cateva zgarieturi minore superficiale.Cineva are de vanzare un flacon de 500 ml de polish Wax Turlee, fabricat in SUA, cu licentă UK, un polish cu ceară, abraziv.... Chestia aia e ca o pasta rosie, ca si culoarea motocicletei mele. Am citit instructiunile, insa doresc sa aflu mai multe pareri.

Sa dau sau nu cu polish?? Tipul cere pe flacon,care e inceput cam 15 la suta 50 RON, spunanad ca el in Germania a dat 45 de euro. Daca e sa cumpar, face flaconul ala atat?? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Motocicleta mea nu e tocmai noua ,mai are cateva zgarieturi minore superficiale.Cineva are de vanzare un flacon de 500 ml de polish Wax Turlee, fabricat in SUA, cu licentă UK, un polish cu ceară, abraziv.... Chestia aia e ca o pasta rosie, ca si culoarea motocicletei mele. Am citit instructiunile, insa doresc sa aflu mai multe pareri.

Sa dau sau nu cu polish?? Tipul cere pe flacon,care e inceput cam 15 la suta 50 RON, spunanad ca el in Germania a dat 45 de euro. Daca e sa cumpar, face flaconul ala atat?? Multumesc.

 

Cumpara un polish nou si da fara frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspuns.. am vrb cu cineva acum si mi-a spus ca imi poate aduce din Olanda un polish profesional la 25 euro. Inca ma mai gandesc..pana atunci,

daca stie cineva sa imi spuna, ce sa folosesc pentru a lustrui motocicleta. Inca nu am trecut pe la shopurile din benzinarii, auto... Am inteles ca sunt creme speciale, unele pe baza de ceara..etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grije ce cumperi, citeste bine pe eticheta produsului. Pasta polish este de 2 feluri: abraziva cea care matuieste lacul si scoate zgarieturile si ce-a fina care da luciu la lac dupa matuiere.

Eu sunt stan patitu cu asa ceva :D , nu am stiut de treaba asta, am luat pasta abraziva de polishat si m-am apucat sa scot zgarieturile de pe o aripa la masina si spre surprinderea mea au disparut si zgarieturile :lol: dar si luciu :crack: .

Nu iti recomand polishul la culoare e mai bun cel incolor adica cel universal eu acum folosesc PASTA ABRAZIVA AUTOLICIDANTE pe cutie scrie ca e facuta in Italia o fi nu o fii asta e, dar sigur e buna.

Cele mai bune paste le au cei de la 3M. Am lucrat cu ele si sunt super bune nu mai vb daca ai si masina de polishat faci treaba nu jucarie, poti si cu mana dar e de frecat nu gluma :lol: daca vrei sa iasa lucru frumos, daca dai doar asa de mantuiala spoiesti acolo si dai repede prinde un pic de luciu si gata ai facut polishare :D .

 

Bafta si spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.augsburg.ro/index.php/online/produse/27/28/210

 

1. Se numeste Turtle Wax (nu Wax Turlee)

 

2. Costa 22,49 RON un flacon de 500 ml (ala vrea sa te fure cu 50 RON)

Merci mult pt raspuns... stiam eu ca tipul ala e un hoțoman, de aia nici nu am luat .Crema aia e exact cum spui tu, m-am grabit si am scris eu aiurea. Ce bun e forumul asta... uite asa mai afli despre unele, altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...