Sari la conținut

U-Turn loveste din nou


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Se intampla sambata seara, la intrarea din Timisoara dinspre Lugoj, dupa ora 23:00

 

Noi eram gasca mare pe Calea Lugojului la cheful RedDust si primim telefon ca avem un prieten cazut la intrarea in Timisoara.

 

Scenariul 'clasic'. El venea pe Virago 1100 spre Timisoara, pe banda II. In fata, o Dacie combi-platforma (nr. de Bucuresti), tot pe banda II. Dacia face dreapta si se incadreaza pe banda I, si brusc intoarce :what: Motociclistul si pasagerul se infig in usa Daciei

 

Motociclistul a indoit rezervorul si s-a lovit la barbie (casca 1/2) si era lovit la picior, oasele pareau intregi. Pasagerul parea OK. A venit salvarea si i-au dus la spital.

 

Am ajuns destul de multi la fata locului, manelarul-burtos-mancator de seminte statea cu burta sprijinita de dacie si se uita tamp la noi. Era venita politia de proximitate si au venit si cei de la rutiera.

 

Cu ocazia asta am constatat ca e bine sa ai avarii pe motor, sau macar triunghi: toata scena era expusa traficului care venea dinspre Lugoj, si fiind noapte si intrare in oras puteam fi usor spulberati de unu neatent...

 

In orice caz, era inexplicabil pentru noi cum a putut ala fi asa de dobitoc incat sa faca o intoarcere brusca, in coditiile in care nu era (nu parea) beat, avea geamuri clare, ara noapte si se vedea clar farul aprins in spatele lui, era un chopper zgomotos ....

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate asa ? intrebi tu....

 

Pai motivele:

- LASA CA MA FERESTE ALA DIN SPATE ?

- LASA CA ARE FRANE SI II E FRICA SA SE LOVEASCA DE MINE CA E MIC SI CADE ?

- LASA CA INTORC REPEDE SI NU MA VEDE NIMENI

- LASA CA NU VINE NIMIC DIN FATA (SA MA LOVESC) IAR DIN SPATE CE CONTEAZA ?

 

si exemplele de gandire tipica la ordinea zilei pot continua...

 

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu...dar cu masina..iesirea TM spre Arad drum drept...2 benzi pe sens...afara din oras...eram pe banda 2 catinel 100-110km/h

pe banda 1 un VW golf 3 ROSU...mergea destul de incet....cand am fost la vreo 15-20 de m de el intoarce brusc fara semnalizare fara nimic....n-am mai apucat decat sa trag tare dreapta de volan...am pus-o pe 2 roti...dupa aia tare stanga....tot pe 2 roti...si dupa aceea pe tot drumul pana am reusit s-o indrept....

 

Individul....a taiat-o....daca ma rasturnam..sau dadeam in careva eram bun de plata...

 

Daca nu belim ochii....avem toate sansele sa..... :what:

 

 

Nu stiu la ce mai pun astia oglinzi la masini...ca oricum 80% din soferi nu le folosesc...decat eventual sa-si aranjeze machiajul sau frizura... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu...dar cu masina..iesirea TM spre Arad drum drept...2 benzi pe sens...afara din oras...eram pe banda 2 catinel 100-110km/h

pe banda 1 un VW golf 3 ROSU...mergea destul de incet....cand am fost la vreo 15-20 de m de el intoarce brusc fara semnalizare fara nimic....n-am mai apucat decat sa trag tare dreapta de volan...am pus-o pe 2 roti...dupa aia tare stanga....tot pe 2 roti...si dupa aceea pe tot drumul pana am reusit s-o indrept....

 

Individul....a taiat-o....daca ma rasturnam..sau dadeam in careva eram bun de plata...

 

Daca nu belim ochii....avem toate sansele sa..... :what:

 

 

Nu stiu la ce mai pun astia oglinzi la masini...ca oricum 80% din soferi nu le folosesc...decat eventual sa-si aranjeze machiajul sau frizura... :banana:

Pe zi ce trece sunt tot mai uimit de cati dobitoci posesori de permis avem in tara.Oglinzile sunt de aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa faza...

Vineri seara pe la 7 mergand spre casa, dau si eu pe Aradului de ditamai coloana de motociclisti... Am fost placut surprins si arata beton gasca...

 

Din pacate trebuia sa plec la BN chiar la ora aia asa ca am taiat-o...

Smokey tu erai in primul rand, ca la semafor te-ai uitat asa urat la mine de parca eram pe bicicleta :drink:) ?

 

Oricum, legatura cu topicul e ca, pe la 8 am taiat-o spre Arad... Nevasta-mea la volan, ca fiu-meu nu vrea sa stea cu ea, numai cu mine :laugh:)

 

La iesire din TM, unde sunt 4 benzi, normal ca nevasta-mea mergea pe banda din mijloc cu 110... Ne depasesc 2 motociclisti, unul prin stanga si unul prin dreapta, cel din stanga uitandu-se urat la soferiza si ambaland motorul...

 

La intrebarea, evidenta, "Asa-i ca nu i-ai vazut?", zice ea "Ba da, dar unde sa ma dau ca veneau pe doua benzi" LOL

 

Deci, scuze celor 2, da eu chiar ma chinui sa o invatz pe sotie sa hoalbe ochii :()

 

Si, inca odata, sanatate la cel accidentat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@ Vaca Nebuna

 

Nu, eu sunt ala ce m-a bufnit un pic rasul,in casca ( ca pe sub mustati nu am ) recunosc... :(

Daca nu ma insel Honda ta e albastra ( fiindca eu la parade fiind, nu mai stiu sigur in ce zi ) vad intr-o intersectie un cbr de 125 delicat langa chopperele alea mari si rele ale celor care conduceau parada.

Te astept joi la roma la un pahar de vorba ! :laugh: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere as veni dar nu sunt in tara...

O sa mai dau pe acasa peste 2 saptamani si poate atunci ne putem intalni...

 

As fi vrut si eu sa vin da imi era plin de praf motorul dupa 3 saptamani de stat :drink:)

A trebuit sa plec ca altfel mai stateam chiar daca nu cunosc pe nimeni...

Sunt sociabil, asa ca nu-mi fac griji :laugh:)

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...