Sari la conținut

Cumpar Ninja 600


ftraian
 Share

Postări Recomandate

Sunt in tratative de cumparare a unu Kawa Ninja :banana:600 din 1996 (dar inmatriculat in Ro ca fiind din 95) la 16.000km neumblat in Ro la pretul de 2500€. Pe langa sfaturile de pe Pro-Bike as avea nevoie de niste sfaturi specifice pentru tipul acesta de motor. Slabiciuni cunoscute si alte lucruri la care sa fiu atent.

Ce am observat la scurta privire care i-am aruncat-o este ca nu prea merg cablurile de acceleratie si ambreiaj, probabil pt ca nu a fost folosita din decembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator AndreiRN

Pai este un motor cu compresia ridicata si sport asa ca masoara compresia la toti cilindri. Daca este neuniforma sau mica adauga putin ulei in piston si masoara din nou. Are putini km pt 10 ani asa ca uitate la suruburi sa vezi daca au fost desfacute si schimbat bordul. La transmisie vezi cum schimba si daca sare din viteza ca sa-ti dai seama de uzura.

In rest sunt multe puncte fine prin care un motor iti spune cum a fost tratat.

Bafta si motor bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu am unul din 97 si in afara de mici probleme cum ar fi nu mai revine acceleratia am avut si belele mari.Cadrul fisurat de doua ori.Posibil si sa sara din treapta a-2-a.Boala lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...