Sari la conținut

Cb 500


Postări Recomandate

salut

am un cb 500 din 94 si nu de mult a inceput sa vibreze de la 4000 de ture din ce in ce mai tare cu crsterea turatiilor. nu vorbesc de vibratiile "normale", care le avea si pana acu (3000 km fara probleme). am fost sami iau parbriz si la intoarcere (distantza relativ mare) au inceput aceste vibratii de care vorbesc. am verificat suruburi/piulitze...toate care leam zarit(nu cred sa fi ratat vreuna) de la crash-bars/motor/carene ...toate oki. am dat parbrizul jos...la fel...vibreaza

vibratiile incep cam de pe la 4000 de ture si cresc odata cu turatzia si nu cu viteza (in treapta a 6 a la 4000 de ture nu face urat) , deci nu red ca sunt dezechilibrate rotzile.

vibratziile sunt peste tot ...sha, rezervor, ghidon, mai ales in scaritze.

Ajutor!

 

asfalt uscat!

Editat de negru_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica sincronizarea carburatoarelor, si de-abia dupa aia poti suspecta ceva mai grav.Poate s-a intepenit ceva la rampa de carburatoare si cilindrii trag inegal. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica sincronizarea carburatoarelor, si de-abia dupa aia poti suspecta ceva mai grav.Poate s-a intepenit ceva la rampa de carburatoare si cilindrii trag inegal. :friends:

merci de indicatzie voi verifica!!! (dar daca ar trage inegal nuar trebui sa se fie la fel si sub 4000 rpm?(nu stiu de aceea intreb)

astept si alte pareri....

Editat de negru_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...