Sari la conținut

Sfarsit Tragic


morpeu
 Share

Postări Recomandate

R.I.P. :kali: :kali:

 

Atentie la neatentie

sunt din vl , sunt motorist si eu, si auzisem de accident. ieri, din intamplare m-am intalnit cu un politai care cercetase chiar accidentul respectiv. si el ,politaiul fusese motorist pe bmw. si mi-a zis ca din cercetari si ce a vazut acolo, acul kilometrajului ramasese blocat la 200km/ora! ca nu avea echipament , ci doar casca, care i-a sarit la impact iar baiatul a lovit cu ceafa un capat de pod. cica ar fi scapat controlul , a sarit dupa motor, iar motoru, a lovit pietonii dup'aia. au murit toti 3. iar cel batran a fost aproape spintecat.

 

atat stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt din vl , sunt motorist si eu, si auzisem de accident. ieri, din intamplare m-am intalnit cu un politai care cercetase chiar accidentul respectiv. si el ,politaiul fusese motorist pe bmw. si mi-a zis ca din cercetari si ce a vazut acolo, acul kilometrajului ramasese blocat la 200km/ora! ca nu avea echipament , ci doar casca, care i-a sarit la impact iar baiatul a lovit cu ceafa un capat de pod. cica ar fi scapat controlul , a sarit dupa motor, iar motoru, a lovit pietonii dup'aia. au murit toti 3. iar cel batran a fost aproape spintecat.

 

atat stiu.

acelasi lucru l-am auzit si eu de la politistii cu care colaboram la enduro-maniaco-depresiv..stiindu-ma motociclist ma oprit in trafic si mi-a spus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt din vl , sunt motorist si eu, si auzisem de accident. ieri, din intamplare m-am intalnit cu un politai care cercetase chiar accidentul respectiv. si el ,politaiul fusese motorist pe bmw. si mi-a zis ca din cercetari si ce a vazut acolo, acul kilometrajului ramasese blocat la 200km/ora! ca nu avea echipament , ci doar casca, care i-a sarit la impact iar baiatul a lovit cu ceafa un capat de pod. cica ar fi scapat controlul , a sarit dupa motor, iar motoru, a lovit pietonii dup'aia. au murit toti 3. iar cel batran a fost aproape spintecat.

 

atat stiu.

Nu ma bazez pe faptul ca el ar fi avut 200 km/h pt ca asa arata acul de kilometraj si sincer nu cunosc zona incat sa ma pronunt,dar ce pot sa spun ca am vazut niste drive test-uri la viteze foarte mici cu impact nimicitor,dar la peste 100 km/h oare sa fie mai confortabil?Sincer nu vreau sa fiu moralist,dar parerea mea este ca majoritatea accidentelor mortale sunt petrecute pe fondul vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

nu stiu cati dintre voi l-ati stiut pe keo sau poate ati auzit de el.eu sunt anca iubita lui.doresc sa-i rog pe cei care au venit cu anumite povesti legate de accident sa se abtina daca nu stiu ceea ce s-a intamplat cu adevarat.este destul de greu sa trebuiasca sa traiesc fara el.daca totusi vreti sa aflati ceva e ca el a fost complet nevinovat era un motociclist excelent si sofer motoarele erau viata lui si dragostea lui pt motoare a fost transmisa prin bunicul si tatal sau.

 

am intrat pe topicul asta deoarece mi-ar placea sa cunosc oameni care il stiau pe ingerul meu si totodata sa clarific unele lucruri deoarece nu vreau ca lumea sa-l invinuiasca aiurea nu oameni buni nu avea 200km/h si avea casca, da nu avea protectii si asta din vina mea pt ca nu i le-am dat dimineata cand a plecat pentru ca am pus mana pe ele si le-am dat drumul de parca m-au curentat, dar daca betivii aia doi nu treceau stada si dupa traversare nu se intoarceau sa sara in fata lui acum am fi fost bine mersi si poate sot si sotie asa cum trebuia poate ar fi putut sa se bucure de viata ca intotdeauna si sa fie in continuare un om extraordinar

 

deci se vede clar casca..nu stiam ca si-a schimbat motorul intre timp..pare treaba clara,venea gloante si aia nu s-au asigurat..multa lume la tara face asa..trece strada in fuga cu ochii in pamant si cu metoda strutului..daca nu vede pericolul inseamna ca nu exista..na ca aici a existat...Dumnezeu sa ii odihneasca in pace....

casca aia era de rezerva,el vanduse motorul in ziua aia trebuia sa se intalneasca cu cel care l-a cumparat sa i-l dea nu avea viteza de 160 frana pe care a pus-o e foarte lunga in momentul impactului avea maxim 80km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca iti este foarte greu sa scri aceste cuvinte, chiar si dupa atata timp, insa toti il regretam. Stiu, la fiecare accident care se petrece sunt si "cunoscatorii" care trebuie sa isi dea cu parerea, si care bineinteles strica tot topicul. Sper sa ai puterea sa treci peste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...