Sari la conținut

Pentru Cei Mai Iscusiti Dintre Iscusiti


premiumfaraplumb
 Share

Postări Recomandate

Banuiesc ca deja stiti problemele cu scuterul meu tomina aqua :crack:) dar asta le intrece pe toate de aceea sper sa nu imi stergeti postul pana nu aflu si eu problema.

 

Merg cu el normal... 20km/h. Cand sting luminile, nu mai trage, din transmisie se aude, clonc, clonc, clonc, *pare sa fie din transmisie, o accelerez cat pot n-are efect, merge in gol...cum aprind luminile, se cupleaza parca transmisia si pot accelera din nou sa merg cu el.

 

Ce spuneti :crack: Problema parca combina putin ideile electricienilor cu cele ale mecanicilor :crack: Raspunsurile "ai luat o decizie proasta si te-ai pacalit cu chinezarie" sunt binevenite :agree: atata timp cat aflam si rezolvarea problemei :lol:

 

Cu drag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca face scurt pe undeva..sau ceva de genu :crack: mai bine dute la un electrician auto si te rezolva..ca pe net nu o sa`ti rezolvi problema .....

offtopic: ma jur ca tu esti cel mai ghinionist om pe care l`am vazut .atatea probleme..si nici nu ai terminat rodaju :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ei sunt obligati sa scrie undeva reparatiile pe care ti le-au facut pt ca altfel nu-si iau banii (mecanicii).

Poate ca este un mod de a se asigura ca folosesti tot timpul luminile cand circuli cu scuterul. Dupa cum stii, esti obligat prin lege sa faci lucrul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu stiu, reparatiile le-am facut numai la ei, nu e problema, legislatia o stiu.. dar 1000 de km puteam sa le sting linistit :crack: crezi ca e normal ? :crack: la tine e la fel ? lol e aiurea, oricum, dupa ce imi beau supa, ma indrept spre opc :crack: Va voi tine la curent cu tot demersul, e pacat sa isi bata lumea joc pe banii tai nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, nu neaparat trebuie sa fie un scurtcircuit, ci mai degraba undeva, posibil in contactul cu cheie, ai o intrerupere

Cand aprinzi luminile cumva se alimenteaza si aprinderea, de aia functioneaza doar cu lumina aprinsa

Anyway, tre' sa mergi la electrician sau la cei care ti-au vandut bijuteria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca deja stiti problemele cu scuterul meu tomina aqua :)) dar asta le intrece pe toate de aceea sper sa nu imi stergeti postul pana nu aflu si eu problema.

 

Merg cu el normal... 20km/h. Cand sting luminile, nu mai trage, din transmisie se aude, clonc, clonc, clonc, *pare sa fie din transmisie, o accelerez cat pot n-are efect, merge in gol...cum aprind luminile, se cupleaza parca transmisia si pot accelera din nou sa merg cu el.

 

Ce spuneti :P Problema parca combina putin ideile electricienilor cu cele ale mecanicilor :) Raspunsurile "ai luat o decizie proasta si te-ai pacalit cu chinezarie" sunt binevenite :) atata timp cat aflam si rezolvarea problemei :)

 

Cu drag..

 

 

Te asteptam la noi la service si cu siguranta rezolvam problema...........

 

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...