Sari la conținut

Elvetia - Romania, Toamna


Tigly
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am nevoie sa ajung in Romania prin toamna (Septembrie) pentru inspectia tehnica (care a expirat cam de mult :-). As vrea sa tin Alpii prin Elvetia, Italia apoi Slovenia, Croatia, poate Serbia. Si sa ma opresc la Timisoara pentru inspectia tehnica, apoi sa ma intorc. M-as lipi de careva pe drum, fie la ducere, fie la intoarcere, daca are drum asemanator. N-as sta mai mult de 3 zile pe drum. E careva interesat?

Ciao

Tigly

 

Hai sa pun si niste poze poate va trezesc interesul:

Acum vreo saptamina prin pasurile Furka, Nufenen si St. Gothard.

post-730-1215117457_thumb.jpg

post-730-1215117493_thumb.jpg

post-730-1215117537_thumb.jpg

post-730-1215117627_thumb.jpg

post-730-1215117684_thumb.jpg

post-730-1215117727_thumb.jpg

post-730-1215117770_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! te-am prins ! nu pentru insotire in drumurile tale ci pt informatii ! in primul rand te-as ruga,daca ai habar de drumurile neasfaltate din zona pasurilor - daca avem acces pe ele;am vazut pe google earth toata zona alpilor de la Linz la Mont Blanc si sunt f.multe drumusoare prin munti;as vrea,prin septembrie, sa parcurg cat mai multe pasuri-probabil imi vor trebui 3saptamani;

ce zici de ceva meleaguri carpatine ? http://www.mototube.ro/view/654/polovracio...lecernasohodol/

drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! te-am prins ! nu pentru insotire in drumurile tale ci pt informatii ! in primul rand te-as ruga,daca ai habar de drumurile neasfaltate din zona pasurilor - daca avem acces pe ele;am vazut pe google earth toata zona alpilor de la Linz la Mont Blanc si sunt f.multe drumusoare prin munti;as vrea,prin septembrie, sa parcurg cat mai multe pasuri-probabil imi vor trebui 3saptamani;

ce zici de ceva meleaguri carpatine ? http://www.mototube.ro/view/654/polovracio...lecernasohodol/

drumuri bune !

Salutare,

Frumoase pozele din filmul tau, mai ales ca am fost pe toate drumurile alea. Surpatura aia de pe malul Lacului Cerna ati trecut-o? :-)

Si din Sohodol ati trecut pina la Cimpul lui NEag?

Cit despre ture off-road in Elvetia: ZERO! Interzis absolut! Exista forestiere dar sint clar marcate ca interzise! Si nu stiu de ce, dar cu nazistii astia nu prea imi vine sa ma tirgui :-)

In schimb am auzit de off-road in pasuri alpine in Italia si Franta. Singurele poze pe care le-am gasit pe net sint de pe undeva intre Italia si Franta la adresa http://www.stuberonline.ch/default.aspx?id=109&galId=78

Posibil si intre Austria si Italia sa mai fie ceva. Am rugamintea sa ma tii si pe minte la curent cu tura voastra, sint chiar curios daca gasiti ceva. Poate ma alatur si eu pentru o zi, doua, daca sinteti in zona.

Eu chiar acum m-am intors de la Interlaken peste Sustenpass. Superb! Uite si citeva poze.

Ciao

Editat de Tigly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

multam de raspuns !

surpatura Cerna n-am avut tupeu sa o trecem-eram 6 moto de la 200kg in sus si nu merita sa ne riscam;iar cu Sohodol-am ajuns la C.lui Neag-superb traseu;

Sigur - cand am de gand sa plec (caci vreau sa plec singur) te anunt din timp;imi doresc sa merg prin pasuri sa opresc sa fac poze,sa savurez peisajul si astea imi vor lua ceva timp-din aceasta cauza vreau singur - nu vreau sa ma fugareasca nimeni;si anul trecut am fost la Villach cu Transalpul la intrunirea Harley,dar din cauza de timp n-am reusit decat o statiune mica sa vad;

inca o data multam de raspuns si te anunt din timp;mai alatur lincul cu postarile mele pe MOTOTUBE.ro . http://www.mototube.ro/floradmoto/public/

DRUMURI BUNE sau neasfaltate pline de noroi :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...