Sari la conținut

Care Mai Are Suzuki Gsx 400 Ez


Hell_Rider_Edy
 Share

Postări Recomandate

Salut, am scormonit tot netul dar nu am gasit nicaieri un manual de grs 400 ez din 83 gratuit. si ultima solutie forum.. dak mai este careva care are asa ceva, sau ma poate ajuta cu sfat sa ii reglez, sau macar cu un manual i-as fi recunoscator...fac cinste.

 

treaba este k au bataie.. mare! zornaie in mers in ultimu hal.. la anumite turatii. si altceva nu vad ce a r putea sa fie k se aude de la ei d sus..lantul de incvarte camele nu este k s-ar fi auzit altfel deci problema presupun k e din tacheti si nu imi permit nici sa o duc la reprezentanta sau cien stie ce servicek deh. .dak imi permiteam nu mai aveam motor din 83 :kali: dar am un prieten mecanic care a zis k stei sa regleze k a mai facut dar ii trebuie distantele.

 

deci dak are careva sau stie.. va rog.. help... :kali:

 

ps: am manualul de 400 F care e identic k structura tot.. doar k este in 4 cilindrii... oare merg distantele d la aia al asta care e tot de 400 dar in 2cilindri ?

 

ms anticipat!

Editat de Hell_Rider_Edy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Salut, am scormonit tot netul dar nu am gasit nicaieri un manual de grs 400 ez din 83 gratuit. si ultima solutie forum.. dak mai este careva care are asa ceva, sau ma poate ajuta cu sfat sa ii reglez, sau macar cu un manual i-as fi recunoscator...fac cinste.

 

treaba este k au bataie.. mare! zornaie in mers in ultimu hal.. la anumite turatii. si altceva nu vad ce a r putea sa fie k se aude de la ei d sus..lantul de incvarte camele nu este k s-ar fi auzit altfel deci problema presupun k e din tacheti si nu imi permit nici sa o duc la reprezentanta sau cien stie ce servicek deh. .dak imi permiteam nu mai aveam motor din 83 :) dar am un prieten mecanic care a zis k stei sa regleze k a mai facut dar ii trebuie distantele.

 

deci dak are careva sau stie.. va rog.. help... :)

 

ps: am manualul de 400 F care e identic k structura tot.. doar k este in 4 cilindrii... oare merg distantele d la aia al asta care e tot de 400 dar in 2cilindri ?

 

ms anticipat!

Ceau,am si eu Suzuki GSX 400E/S din 1987,in 2 cilindri.Al meu merge bine,dar am vazut topicul asta si am zis sa te ajut cat pot.

Din cate stiu eu cand bat tachetii,se aude un tacanit in motor,zornaitul e de la lantul de distributie,zornaie cand e lantul intins(uzat) si nu mai calca bine pe pinioane.Un manual de reparatie poti sa iei de aici:http://www.manualedereparatie.info/download/suzuki-gs-250-x-400-450-twins-1979-1985-manual-de-reparatie.html.

Sper sa te ajute manualele astea!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...