Sari la conținut

Electrician moto


Postări Recomandate

Caut electrician moto in Timisoara, pentru mici probleme/defecte la o Mobra Hoinar. Am tensiune marita de la magnetou pentru far. 9V la relantiu si 18-19 V la turatie. Asta in loc de 6V. Pe cablul ce alimenteaza stopul si lampa frana sunt 3V la relantiu si 6,5V la turatie mare. Poate ma puteti ajuta.

Pentru contact: 0722-803616 sau pe mail la raul.n@web.de sau raspuns aici

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut electrician moto in Timisoara, pentru mici probleme/defecte la o Mobra Hoinar. Am tensiune marita de la magnetou pentru far. 9V la relantiu si 18-19 V la turatie. Asta in loc de 6V. Pe cablul ce alimenteaza stopul si lampa frana sunt 3V la relantiu si 6,5V la turatie mare. Poate ma puteti ajuta.

Pentru contact: 0722-803616 sau pe mail la raul.n@web.de sau raspuns aici

Multumesc

206269[/snapback]

 

 

salut..........ceea ce spui tu este practic imposibil, adica tensiunea poate sa fie mai mica dar mai mare nu prea are cum...........in plus nu prea poti masura tensiunile acelea din cauza ca sunt in impulsuri, alternativ si daca tot gasesti un aparat analogic sa masori, atunci masoara in sarcina nu in gol! oricum, asta e situatia la magnetouri.......tensiune in functie de turatie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiam eu magnetoul de Mobra ala Bosch scoate de la 6 la 30 de V . Eu zic sa zici mersi ca ai mai mult de 6 V la Ralanti. Cred ca a rebobinat cineva bobinele cu ala sarma si alte nr. de spire si de aia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...