Sari la conținut

Accident Timis - Giulvaz - 08 Iulie


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

R I P ! :baldy:

 

pana la urma...nu viteza ucide,mai degraba inconstienta.

 

Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca incepator cu permis in buzunar de f putin timp vazand cele intamplate de la inceputul verii pana in prezent ma face sa fiu cat mai sceptic in achizitionarea unui motor ....uneori imi dau seama ca nu merita. Legat de acest baiat nu am ce sa zic....trist mai ales pt familia lui uneori chiar nu merita

Daca nu inveti cite ceva din sectiunea asta (adica atentie la viteza, de fapt la locurile unde alegi sa-i dai gaz si folosirea echipamentului de protectie) atunci nu-ti lua. Daca inveti, dar nu ai incredere ca le vei pune in aplicare, nu-ti lua. Si mai ai o varianta: sa-ti iei pt. ca ...MERITA :kiss: si pt. inceput daca ai invatat cite ceva de aici, poti sa nu mai intri o vreme la Accidente sa nu-ti mai fie frica pt. ca nu orice iesire inseamna neaparat ca te pregatesti sa mori, ca toata lumea are ceva cu tine. Majoritatea accidentelor cu urmari tragice se produc din cauza vitezei si a lipsei de echipament in strinsa legatura cu neatentia altor participanti la trafic iar accidentele astea poate ar fi putut fi evitate daca s-ar fi pus in aplicare partea de condus preventiv. Bineinteles ca sint si contraexemple in care au murit motociclisti fara absolut nici o vina dar la fel de bine poti sa patesti ceva mergind pe bicicleta sau asteptind autobuzul in statie. Pina la urma poate are si destinul rolul sau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,sper ca nu voi supara pe nimeni cu ceea ce scriu dar il legatura cu accidentul de la sag-peciu nou am inteles de la o colega ca il stia si a copilarit impreuna si ca ar fi avut o criza de epilepsie sau ceva in genul acesta in momentul accidentului.poate e gresit ce spun.oricum nu a derapat motorul sau sa nu il fi putut controla ca doar era experimentat.fapta e consumata si asta e.Condoleante familiei,prietenilor si eu tot ce pot spune e ca nu a murit din cauza vitezei.asfalt uscat.

Ride for nothing or die for something.

 

Vio NU era epileptic , sti ceva dar nu tot, era bolnav cu inima avand chiar o operatie major au existat suspiciuni ca ar fi facut infart. Cat despre experinta lui in ciuda varstei am mai spus-o si o sustin era limitata...si nici stare tehnica acelui motor nu era prea buna ( urme de ulei la telescoapele fata, cauciucul spate uzat doar cateva aspecte care mi-au sarit in ochii la prima vedere).Parerea mea personala a exagerat cu viteza a prins unul din acele denivelari care iti apar din senin un mic voblaj la 150km+ experinta limitata si-au spus cuvantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...