Sari la conținut

Zx12r Sau Hayabusa, Cele Mai Bune Motoare?


Soso
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Distanta 1000m ( Liniuta sau Drag Racing cum doriti)

 

1st place SUZUKI GSX-R 1000 MOTORCYCLE 2001 - 18.15 sec @ 270 km/h

2nd palce KAWASAKI ZX-12R MOTORCYCLE 2001 - 18.23 sec @ 274 km/h

3rd place SUZUKI GSX-1300R HAYABUSA MOTORCYCLE 2001 - 18.34 sec @ 274 km/h

 

 

18 sec?????? pe ce site ai gasit asta mos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar busa este o nava de linie ideala, nici prea tourer dar nici chiar super-sport... deci sport-tourer. La faza cu R6 la drul lung ai perfecta dreptate Ninja, mai ales ca am un amic care tocmai a mers de la Cluj pana la mare cu un R6 2003 si a ramas fixat pe sha cand a ajuns acolo... Deci e incomoda si trebuie sa-i dai tare in goarna ca sa mearga bine, pe cand busa are nevoie de ture mai mici pt a merge la fel. Insa pe serpentine tot o face un R6... :angry: Eu am ajuns acuma mare fan Kawa, mai ales pt 636, dar si pt ZX-10R care cred ca e super si ca bate busa si ZX-12R fiind mai micutza si cu motor apropiat ca performante (daca nu mai tare...). O sa creez un topic despre R1, deci poate va dati cu parerea si pe-acolo... Mersi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca R6 face busa pe serpentine ca e mai usor si mai subtzire deci se lasa mai mult. Dar dupa cum am spus si inainte e vorba de pilot si mai ales de trafic...

Nu stiu ce sa spun de pozitie pe R6. Eu nu am mers decit de la Ploiesti la Buc cu R6, dar avind in vedere ca eram obisnuit cu busa, sincer mi s-a parut bicicleata ca era prea mica. Pe viraje imi place ca poti intra mai tare si te poti lasa mai mult :) Oricum nu am mers in ture inalte, fiind obisnuit cu busa care trage constant in orice turatzie, dar mi-a placut :angry: Pe drumul Ploiesti-Buc nu am obosit deloc asa ca de asta nu ma pot exprima. Cu busa am facut cel mai mult 1500 km continu si intradevar eram obosit, dar nu numai cu muschii ci si muream de somn. Sa nu mai spun ca era sa pun cortu pe un cimp minat in Croatzia.... Am observat semnul carfe spunea asta dupa ce culcasem iarba pe cimp ca sa punem cortu.... Am avut bulan... I-am facut poza, ne-am suit pe motorete si ne-am oprit in Ungaria ca era mai safe :angry: Oricum ideea e ca busa e destul de comoda la drum lung si sincer pt mine e ideala :angry: Me bike is the best bike in the whole world!!! Why?!? Because it´s mine!!!!!!!!!!!!!!! he he he...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Busa e mai buna in anumite conditii iar ZX12R e mai brutala si mai neingrijit lucrata dar cu nimik mai prejos testele o pot demonstra!! Eu fan Kawa astept modelul de 1000 ccm sa vedem atunci ca R1 2004 e clar o bestie!! :) :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...