Sari la conținut

Lacul Bodi Baia Sprie


mircea_simson
 Share

Postări Recomandate

Des ma duc la lac pentru plaja si innot apa curata cam rece cateodata, astazi fiind sambata m-am dus mai devreme sa prind un loc pt saltea ( am uitat-o acasa)am ramas surprins ca era mara liniste si doar cam 10 batranei . La lac veneau f. multi cu corturile nu era loc de campare dar padurea-i mare erau gratare , mici si " DISTRACTIE CAT INCAPE' umblu la lac de peste 40 de ani.lume f. multa chiar ziceam ca-s mai multe masini vara iarna cu nr. de Satu Mare decat de Maramures( vara pt. lac iarna pt. artia de ski).Vecinul lucreaza la hidrobiciclete si-l intreb care-i treaba cu pustietatea zice ca proprietarul hotelului a concesionat terenul pe 49 de ani si luciul apei pe 5 ani vrea sa aduca puiet de peste (precis ceva soi care va distruge pastravul existent)si nu permite campatul , saltele pe apa si daca ingradeste vom plati si strandul. A, vazut 2 baieti cu crosuri care se diostrau de minune.Parcarea sambata si dumineca este 5 lei si in Baia Mare 2 lei( RON ) cu motocicleta ma lasa gratis ca n-au tarif.Este o insula pe lac care a fost cumparata de un belgian.O intrebare fireasca " NOI NU MAI AVEM NIMIC IN FRUMOASA NOASTRA TARA?). Luati totul de la tineri si lasatii la calculator ca-i mai bine .

Scuzati ca mi-am varsat mania pe tastatura.Maine la ora 7 am. ma duc la Apa daca vrea sa vina cineva spune ( s-au ne vedem pe drum s-au acolo)

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Mircea, in curand o sa platim chirie ca stam in Romania.Tara tuturor si a nimanui....

Singura solutie :SA IESIM IN STRADA! da io nu cred ca se va mai intampla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :hug: :hug: ...ce poate fi mai placut decat sa platesti chirii pt orice, unor straini, atunci cand te afli in tara ta? :( :D :kali:

 

 

Pai deja platim. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :hug: :hug: ...ce poate fi mai placut decat sa platesti chirii pt orice, unor straini, atunci cand te afli in tara ta? :( :D :kali:

nu, ca daca plateai chirie unui roman erai mai impacat? fratilor, lasati-ma cu nationalismele! daca aveti bani cumparati-va ceva insula mai frumoasa ca aia a belgianului sau rascumparati-o de la el. daca nu, asta e, care e meritul vostru ca lacul acela exista?

trist oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, ca daca plateai chirie unui roman erai mai impacat? fratilor, lasati-ma cu nationalismele! daca aveti bani cumparati-va ceva insula mai frumoasa ca aia a belgianului sau rascumparati-o de la el. daca nu, asta e, care e meritul vostru ca lacul acela exista?trist oricum.

 

 

Si al belgianului, care este? :( Ideea era, ca statul nu este in stare sa intretina nimic, nu mai vorbesc de facut.

 

PS: iar te bagi ca flokul inaintea pwlii?

 

La tine in sat(Bucuresti), se vand case vechi,monumente, terenuri, parcuri si multe altele, toate abuziv.Stii de ce?Pentru ca toti sunteti la fel, nepasatori, va doare in kur.Asta se intampla in toata tara, dar ti-am dat exemplu Buc. pentru ca esti de acolo.Nationalist sau nu, eu imi iubesc tara si tot ce se afla in ea!Exceptie facand cei ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, ca daca plateai chirie unui roman erai mai impacat? fratilor, lasati-ma cu nationalismele! daca aveti bani cumparati-va ceva insula mai frumoasa ca aia a belgianului sau rascumparati-o de la el. daca nu, asta e, care e meritul vostru ca lacul acela exista?

trist oricum.

In cazul acesta este meritul nostru ca exista lacul pt. ca a fost cunstruit de oamenii de la flotatia din Baia Sprie lac de acumulare pt. flotatia. Si scumpete populeazaa cu peste a facut un studiu a platit biologi s-au va fi o catastrofa ecologica?

Fannyflint pe mine ma doare CA-I PUSTIU statea lumea la aer curat apa unii pescuiau ( n-am vazut sa si prinda ). i pe fostul primar cel care a vandut l-am auzit nu o data in sedinta spunand ca va face din Baia Sprie un oras turistic Cum vanzand si bazele de agrement exiztente. Da ma doare ca platesc la un afacerist ca banii intrau candva in bugetul local.

Cu deosebit respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai trage-l la raspundere pe primar, lamentarile astea ce rost au? nu va face nimeni nici o revolutie, nici un miting pentru salvarea lacului bodi din baia sprie.

apropo, ce se mai stie de rosia montana? i think i'll just google

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai trage-l la raspundere pe primar, lamentarile astea ce rost au? nu va face nimeni nici o revolutie, nici un miting pentru salvarea lacului bodi din baia sprie.

apropo, ce se mai stie de rosia montana? i think i'll just google

 

 

M-am gandit ca esti cap de grebla...mi-ai inlaturat orice dubiu. :(

Tu ai citit de la cap la coada?Sau postezi ca te-ai plictisit de sustinut poponarii?

 

Tu nu ai priceput cum se schimba vitezele la bicicleta, nu vad cum ai pricepe ce zicem noi, dar in fine...o rugaminte am, nu strica treaba pe la comuniste pe aici. :D

 

 

Rosia montana a luat foc. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mixi, imi spui si mie ce te-a infuriat atat de tare? stiu ca esti in stare sa jignesti si fara motiv dar te rog, inceteaza s-o faci pe desteptul cu mine. nu e prima oara cand jignesti fara argumente

 

 

Funny, cred ca asta e ultimul post in care iti raspund, esti prea grea de cap...

Domnul Mircea a spus problema cu lacul,ok? Eu am venit si am spus ca statul e de kko,ok? Asta a fost un mic exemplu, se intampla lucruri mai grave, dar asta a fost adus in discutie.Am zis ca singura solutie sa ne revenim si noi cat de cat, ar fi sa iesim in strada..ce urmeaza banuiesc ca stii(doar banuiesc).Apoi vii matale si ne faci nationlisti,comunisti si etc. si ne zici ca daca am fi avut bani, ne luam si noi o insula.Nu pot sa uit intrebarea : "cu ce ati contribuit voi la existenta lacului"?

Tie ti se pare normal sa fim vanduti asa pe fata?Cum mama dracu, la noi in Romania, turismul este patronat aproape numai de straini?Cu toate ca ma indoiesc sa intelegi si de data asta, sper din tot sufletul.Mai citeste odata si ce ti-am scris mai devreme, poate-poate pricepi ceva. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga, ai dat reply la un mesaj al meu care NU ARE NICI O LEGATURA cu ce mi-ai explicat mai sus. deci alta data fii atent cand comentezi acelasi mesaj al meu de doua ori, ca sa nu mai fac eu pe proasta, ok?

ar fi culmea sa fac pe cineva comunist pe coltul comunistelor :( vrei sa nu-mi mai bagi cuvinte cu forta in tastatura?

si daca inca te mai intrebi cum mama dracului la noi in tara suntem patronati de straini gandeste-te ca poate romanii nu sunt in stare si nu vor sa aiba romania pe cap.

 

si chiar sper sa nu-mi mai raspunzi. dar e alegerea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga, ai dat reply la un mesaj al meu care NU ARE NICI O LEGATURA cu ce mi-ai explicat mai sus. deci alta data fii atent cand comentezi acelasi mesaj al meu de doua ori, ca sa nu mai fac eu pe proasta, ok?

ar fi culmea sa fac pe cineva comunist pe coltul comunistelor :( vrei sa nu-mi mai bagi cuvinte cu forta in tastatura?

si daca inca te mai intrebi cum mama dracului la noi in tara suntem patronati de straini gandeste-te ca poate romanii nu sunt in stare si nu vor sa aiba romania pe cap.

 

si chiar sper sa nu-mi mai raspunzi. dar e alegerea ta

 

 

Mai, nu va mai sfaditzi!

In loc sa colalizam, noi ne certam.

TIPIC!

 

 

Si.......suntem niste fraieri ca ne vindem si putinele colturi de rai pe care le mai avem.

Va doresc minte limpede si ganduri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu va mai sfaditzi!

In loc sa colalizam, noi ne certam.

TIPIC!

 

 

Si.......suntem niste fraieri ca ne vindem si putinele colturi de rai pe care le mai avem.Va doresc minte limpede si ganduri bune!

 

 

Cu fanny nu mai imi bat capul, e de o prostie intruchipata...

 

Roxana, este o diferenta intre sa vindem si ne vand colturile de rai.Nu romanul de rand face astfel de minuni, ci conducerea.Nu stii ca pestele de la cap se impute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai trage-l la raspundere pe primar, lamentarile astea ce rost au? nu va face nimeni nici o revolutie, nici un miting pentru salvarea lacului bodi din baia sprie.

apropo, ce se mai stie de rosia montana? i think i'll just google

Pe primar n-am cum sa-l iau la rost ca s-a schimbat si daca nu a reusit nimic Curtea de conturi si nici cele cam 60 de procese pe rol nu au dus la vreun rezultat atunci eu ce as putea face? Imi pare rau ca am starnit astfel de discutii nu asta am urmarit .

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe primar n-am cum sa-l iau la rost ca s-a schimbat si daca nu a reusit nimic Curtea de conturi si nici cele cam 60 de procese pe rol nu au dus la vreun rezultat atunci eu ce as putea face? Imi pare rau ca am starnit astfel de discutii nu asta am urmarit .

Numai bine.

 

 

Omule,stai linistit! Chiar este foarte bine ca ai adus in discutie, uite asa mai afla si noi,una alta despre tara.Pacat ca se mai plictiseste una lume si comenteaza aiurea.Daca aduceai in discutie, taiatul abuziv al padurilor, pun pariu ca venea martaloaga si zicea ca daca esti smecher ia-ti si tu drujba...asa ca sa nu-ti para rau.Ma scuzati de limbajul asta de mahala, dar m-a disperat cucoana, chiar e dobitoaca!

 

 

 

Cu toate ca nu ar trebui sa-mi bat capul atat, trebuie sa-i arat ceva martaloagei comunale.

 

 

PRIVESTE MARTALOAGO! :(

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu fanny nu mai imi bat capul, e de o prostie intruchipata...

 

mai se pune inaintea verbului. deci corect e nu imi mai bat capul. studiaza gramatica aia, lasa-mi mie posturile in pace. macar de primul meu reply ti-ar fi fost adresat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai se pune inaintea verbului. deci corect e nu imi mai bat capul. studiaza gramatica aia, lasa-mi mie posturile in pace. macar de primul meu reply ti-ar fi fost adresat.

 

 

Auzi mimoza?Marsh in plm la shopping si lasa-ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cu toate ca nu ar trebui sa-mi bat capul atat, trebuie sa-i arat ceva martaloagei comunale.

 

 

PRIVESTE MARTALOAGO! :(

presupunand ca mi te adresai in limbajul tau de prahovean hot afla ca nu ma intereseaza linkurile puse de trolli.

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupunand ca mi te adresai in limbajul tau de prahovean prost afla ca nu ma intereseaza linkurile puse de trolli.

 

 

Daca nu te uiti, esti chiar proasta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai ghicit! (se pare ca nu ti-e deloc rusine sa fii offtopic).

pe mine ma scuzati, mi-am exprimat parerea.

 

 

Cuvintele de lauda la dresa ta, le-am spus mai sus, acum nu mai are rost sa te bag in seama.Nu inteleg ce cauti aici, motor pwla, cunostinte nici atat, decat te bagi in seama si sustii poponautii si ne demonstrezi fara sa vrei cat de proasta esti.

 

 

PS: era sa uit, nici pe bicicleta nu esti in stare sa mergi.Oricum esti raritate printre noi...

 

Hai basti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule,stai linistit! Chiar este foarte bine ca ai adus in discutie, uite asa mai afla si noi,una alta despre tara.Pacat ca se mai plictiseste una lume si comenteaza aiurea.Daca aduceai in discutie, taiatul abuziv al padurilor, pun pariu ca venea martaloaga si zicea ca daca esti smecher ia-ti si tu drujba...asa ca sa nu-ti para rau.Ma scuzati de limbajul asta de mahala, dar m-a disperat cucoana, chiar e dobitoaca!

 

 

 

Cu toate ca nu ar trebui sa-mi bat capul atat, trebuie sa-i arat ceva martaloagei comunale.

 

 

PRIVESTE MARTALOAGO! :(

 

Mixi Dixi, foarte fain montaju' de pe youtube.

Nu merita sa te enervezi pe Bucuresteni ca nu stiu ei dinastea cu patriotismu'.....Ce patriotism vrei sa gasesti la o adunatura de oameni veniti de peste tot si gata oricand sa te muste de gat pentru un coltz de paine?

 

Seara buna si foarte trista faza cu Lacu de la Mogosha :D

Pacat:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mixi Dixi, foarte fain montaju' de pe youtube.

Nu merita sa te enervezi pe Bucuresteni ca nu stiu ei dinastea cu patriotismu'.....Ce patriotism vrei sa gasesti la o adunatura de oameni veniti de peste tot si gata oricand sa te muste de gat pentru un coltz de paine?

 

Seara buna si foarte trista faza cu Lacu de la Mogosha :(

Pacat:(

 

 

Roxana, eu nu ma enervez pe Bucuresteni, ma enervez pe prostii care habar nu au ce vorbesc, dar in schimb comenteaza la greu.Daia am ajuns la un limbaj de mahala, crede-ma ca i-as infinge scobitori in ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce cauti aici, motor pwla, cunostinte nici atat, decat te bagi in seama si sustii poponautii si ne demonstrezi fara sa vrei cat de proasta esti.

 

 

PS: era sa uit, nici pe bicicleta nu esti in stare sa mergi.Oricum esti raritate printre noi...

 

Hai basti!

 

m-as mira sa intelegi tu ceva. ai mai zis odata ca nu-mi mai raspunzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...