Sari la conținut

Lacul Bodi Baia Sprie


mircea_simson
 Share

Postări Recomandate

arpopo de topic.......a ajuns tzara plina de astia de-si manca cacao-u` de sub ei, si ar vinde-o si pe ma-sa ca sa faca bani....asa ca nu mai e de mirare nimic.....doar sfarsitu`lumi ne mai schimba :()....da ce e pacat ca tragem dupa noi si alte specii care n-au absolut nici o vina.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara a ajuns asa din vina noastra, nu suntem uniti si suntem curve.Si in bine nu o sa ne mai schimbam.Trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Hei, ce aveti mai oameni buni? S-au umflat rotile de km. inghititi sub voi? Potoliti-va, nu aveti nimic de impartit. Vreti "nationalism"? Pe linga mine d-l Vadim e un copilas in materie. Daca cineva vrea sa caute, in spatele "proprietarului" insulei va gasi un roman, in spatele promisiunilor cu amenajarea lacului va afla un interes meschin si tot asa. Apropo de lacuri de agrement. In topicul <Hoinareala la sfirsit de saptamina> am postat poze cu un baraj rupt. Este barajul de la Belci, o locatie la citiva km. de Onesti. De cind s-a rupt in urma unor ploi puternice combinate cu alte nereguli in urma cu vreo 5-6 ani, nimeni nu a miscat un deget. S-a uitat, totul a intrat in normal, cotidian, s.a.m.d. Acolo era o baza puternica de antrenament caiac-canoe si o baza de agrement foarte frumoasa. Cui i-i pasa? Probabil unii se bucura ca s-a marit intravilanul prin secarea lacului. Pe cine mai intereseaza ROMANIA cind <eu ma duc sa-mi fac manichiura la Milano>. Au ramas unii "nostalgici" care-si povestesc amintirile si incearca sa l-e regaseasca. Unde? In gropile soselei asfaltate acum 3 luni dupa ultimele tahnologii in materie. Unde? In mentalitatea celui care daca el tipa mai tare are dreptate. Si...

Stiti ceva? Mai Mixi, ia vezi tu de unde te "invirtesti" de un motor si invit-o pe Fanny la <Marea hoinareala>. Va promit ca nu ve-ti avea ce regreta. Poate va schimbati parerile unul despre altul. Mixi, e usor sa dai cu pietre, dar mai greu sa l-e primesti. Fanny, tu ce ai de gind? Intri o data in tagma asta a motociclistilor cu drepturi depline? S-au, n-e mai duci un pic cu zaharelul si apoi tragi "lovitura" cu vreun BMW-ache de rupi gura tirgului. In final... avem o tara frumoasa, frumoasa, pacat ca este incaputa pe miini "destepte". Hai ca o dam in "nostalgia nationalismului". Aveti grija de voi si... Asfalt uscat numai sub roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

Repet, Fanny nu are nicio treaba cu motociclismul, este paralela, nu face decat sa isi dea cu parerea pe unde apuca si atat.Nu are rost sa-ti bati capul cu ea, oricum nu pricepe o boaba din ce-i zici.

La marea hoinareala nu ajung, poate mai tarziu singurel, dar trec sa savuram niste beri cand ma duc in delta. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mixi e a treia oara (si ultima) cand zic sa vorbesti in numele tau

 

 

si a patra ce se-ntampla? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mixi Dixi, foarte fain montaju' de pe youtube.

Nu merita sa te enervezi pe Bucuresteni ca nu stiu ei dinastea cu patriotismu'.....Ce patriotism vrei sa gasesti la o adunatura de oameni veniti de peste tot si gata oricand sa te muste de gat pentru un coltz de paine?

 

Seara buna si foarte trista faza cu Lacu de la Mogosha :(

Pacat:(

RRoxana (asa o cheama si pe fica mea )ne obisnuim dar sunt curios pana unde vom ajunge si ce ne mai rezerva viitorul.

Numai bine

 

 

Salut. Hei, ce aveti mai oameni buni? S-au umflat rotile de km. inghititi sub voi? Potoliti-va, nu aveti nimic de impartit. Vreti "nationalism"? Pe linga mine d-l Vadim e un copilas in materie. Daca cineva vrea sa caute, in spatele "proprietarului" insulei va gasi un roman, in spatele promisiunilor cu amenajarea lacului va afla un interes meschin si tot asa. Apropo de lacuri de agrement. In topicul <Hoinareala la sfirsit de saptamina> am postat poze cu un baraj rupt. Este barajul de la Belci, o locatie la citiva km. de Onesti. De cind s-a rupt in urma unor ploi puternice combinate cu alte nereguli in urma cu vreo 5-6 ani, nimeni nu a miscat un deget. S-a uitat, totul a intrat in normal, cotidian, s.a.m.d. Acolo era o baza puternica de antrenament caiac-canoe si o baza de agrement foarte frumoasa. Cui i-i pasa? Probabil unii se bucura ca s-a marit intravilanul prin secarea lacului. Pe cine mai intereseaza ROMANIA cind <eu ma duc sa-mi fac manichiura la Milano>. Au ramas unii "nostalgici" care-si povestesc amintirile si incearca sa l-e regaseasca. Unde? In gropile soselei asfaltate acum 3 luni dupa ultimele tahnologii in materie. Unde? In mentalitatea celui care daca el tipa mai tare are dreptate. Si...

Stiti ceva? Mai Mixi, ia vezi tu de unde te "invirtesti" de un motor si invit-o pe Fanny la <Marea hoinareala>. Va promit ca nu ve-ti avea ce regreta. Poate va schimbati parerile unul despre altul. Mixi, e usor sa dai cu pietre, dar mai greu sa l-e primesti. Fanny, tu ce ai de gind? Intri o data in tagma asta a motociclistilor cu drepturi depline? S-au, n-e mai duci un pic cu zaharelul si apoi tragi "lovitura" cu vreun BMW-ache de rupi gura tirgului. In final... avem o tara frumoasa, frumoasa, pacat ca este incaputa pe miini "destepte". Hai ca o dam in "nostalgia nationalismului". Aveti grija de voi si... Asfalt uscat numai sub roti

Pentru mine personal este f. simplu nu-mi place nu ma mai duc astazi am fost la lacul de la Apa a fost super lacul imens plaja grozava curatenie tot ce vrei Mai departe cu vreo 60 de Km dar NU MA DERANJEAZA . Dar mi-am facut socotelile cred ca este mai ieftin in Ungaria la bai termale decat la noi la Tasnad si probabil izvorul este acelasi, dar amenajari grozave, curatenie servicii medicale etc . Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...