Sari la conținut

Caut O Piesa De Scuter


Postări Recomandate

E vorba de o supapa care vine sub rezervor,cu o sita pe ea(care vine bagata in rezervor) si doua furtunase de alimentare la exterior!Raman foarte dator la cine ma poate ajuta,am nevoie repede de piesa!

 

Chiar nu are nimeni asa ceva? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de o supapa care vine sub rezervor,cu o sita pe ea(care vine bagata in rezervor) si doua furtunase de alimentare la exterior!Raman foarte dator la cine ma poate ajuta,am nevoie repede de piesa!

 

Chiar nu are nimeni asa ceva? :kiss:

Ai dealeri Piaggio in Alba Iulia si in Targu Mures... poate iti pot trimite piesa prin curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-9010-1216305346_thumb.jpg

Asta e piesa

 

post-9010-1216305375_thumb.jpg

Aici se vede unde e montata

 

post-9010-1216305412_thumb.jpg

Si scuterul in cauza!

 

Mersi @dani,ma gandeam si eu sa sun la dealer ,dar nici nu stiu cum i zice la nenorocita asta de supapa! :kiss:

Editat de Misterio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca poate se potriveste de la alt model...ia pe la tine pe cineva care are piesa, desfa-o putin si vezi daca se potriveste...

 

ca tacamul sa fie complet, pastreaz-o tu :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt omul!

e, glumeam...

dar pe bune, am vazut ca seamana cu cele aflate la alte modele...deci, poate dai de vrunu busit, sa probezi piesa :kiss:

 

si daca chiar nu gasesti, si nu se potrivesc altele, fiind poate mai mici la filet, tarod si filiera si adaptezi frumos :lol:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa m-am gandit si eu de aia am deschis topicul! :lol: Dar vad ca nu are nimeni o pompa vacum dinasta!Imi trebuie destul de urgen,scuterul il voi face cadou la cineva si asta se va intampa peste doua saptamani iar pana atunci trebuie sa functioneze :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa m-am gandit si eu de aia am deschis topicul! :lol: Dar vad ca nu are nimeni o pompa vacum dinasta!Imi trebuie destul de urgen,scuterul il voi face cadou la cineva si asta se va intampa peste doua saptamani iar pana atunci trebuie sa functioneze :kiss:

nu stiu exact ca nu prea m-am jucat la scutere, dar nu poti anula aia cu o canea traditionala?adica un robinet, ceva, de la alta motorisca...

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici eu nu prea m-am jucat la partea mecanica la scutere, asa ca nu stiu tare multe nici eu!Oricum ..aia are o supapa inauntru, pe un furtun vine aer si deschide supapa si lasa sa curga benzina pe celalalt..mie cred ca imi lasa deschis tot timpul ca imi ineaca scuterul in timp ce functioneaza!Nu stiu cu ce l-as putea inlocuii asa ca daca cineva imi da macar o idee raman dator! :lol:

 

 

 

Mai culmea,scuteristii astia is buni la dat din gura pe forum aiurea si cand are nevoie omu de o piesa si putin ajutor,nimeni nimic! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai culmea,scuteristii astia is buni la dat din gura pe forum aiurea si cand are nevoie omu de o piesa si putin ajutor,nimeni nimic! :kiss:

mersi pentru apreciere....

 

vidul din carter face ca pompa asta sa actioneze....ai 3 furtune care vin in ea - furtun benzina din rezervor,furtun cu vid din carter,furtun plecare catre carburator....daca treci peste pompa asta iti va face sa se inece sau daca pompa functioneaza defectuos incepe si iti consuma din ce in ce mai mult cu simptome de inecare a motorului....poti pune o pompa de la alt scuter care are pompa cu vacuum,principiul este acelasi....

 

p.s. - nu toti scuteristii merita repulsie,printre ei sunt si oameni maturi si de treaba,eu am cunoscut cativa asa...nu cred ca este bine sa generalizezi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru apreciere....

 

vidul din carter face ca pompa asta sa actioneze....ai 3 furtune care vin in ea - furtun benzina din rezervor,furtun cu vid din carter,furtun plecare catre carburator....daca treci peste pompa asta iti va face sa se inece sau daca pompa functioneaza defectuos incepe si iti consuma din ce in ce mai mult cu simptome de inecare a motorului....poti pune o pompa de la alt scuter care are pompa cu vacuum,principiul este acelasi....

 

p.s. - nu toti scuteristii merita repulsie,printre ei sunt si oameni maturi si de treaba,eu am cunoscut cativa asa...nu cred ca este bine sa generalizezi....

 

Scuze daca te-am jignit!Nu ma refeream la tine,,tie iti multumesc..dar sunt o seama de oameni care fac pe grozavii si pe expertii pe a accidente si prin alte topicuri iar cand are nevoie omu de ei,PAS!Cat despre furtune..sunt numai doua se poate vedea si in poza!

Pai na pun alta daca imi ofera cineva o pompa de asta de la alt scuter..pe bani binenteles!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as si putea comanda de acolo ar fi si mai grozav :unsure: Telefoanele de pe site sunt inchise iar la mail nu raspunde nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
e, glumeam...

dar pe bune, am vazut ca seamana cu cele aflate la alte modele...deci, poate dai de vrunu busit, sa probezi piesa :D

 

si daca chiar nu gasesti, si nu se potrivesc altele, fiind poate mai mici la filet, tarod si filiera si adaptezi frumos :P

bai nene aia nu se prinde pe filet ci pur si simplu cu un colier... daca nu te descurci in achizitionarea piesei contacteazama pret informativ 60 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...